Typy na 4. dzień Premier League Darts 2021

4 dzien premier league darts 2021 typy

Trzeci dzień rywalizacji w Milton Keynes przyniósł znakomite emocje! W czwartek przedostatnia kolejka pierwszej części pierwszej fazy turnieju. Zobacz nasze typy!

Po tym, co wydarzyło się trzeciego dnia Premier League Darts 2021 śmiało możemy stwierdzić, że turniej nabiera rumieńców. Absolutnie najważniejszym wydarzeniem środy w Milton Keynes był tzw. „nine-dart finish”, czyli zakończenie lega w najszybszy możliwy sposób, a więc dziewiątą lotką! Sztuki tej dokonał Walijczyk Jonny Clayton. Debiutant w imprezie tej rangi potwierdza, że ostatnio jest w znakomitej dyspozycji. Z bardzo dobrej strony pokazał się również faworyt numer jeden imprezy, czyli Michael van Gerwen, a coraz… gorzej gra obrońca tytułu – Glen Durrant.

Wyniki 3. dnia Premier League Darts

  • Rob Cross – Michael van Gerwen 3:7
  • Glen Durrant – Dimitri Van den Bergh 0:7
  • Peter Wright – Gary Anderson 7:4
  • Nathan Aspinall – James Wade 7:4
  • Jose de Sousa – Jonny Clayton 3:7

Czwartkowa rywalizacja w Premier Leagu Darts będzie przedostatnim dniem pierwszej części pierwszej fazy turnieju. Zobacz program gier, a także nasze typy!

Dimitri Van den Bergh vs. Peter Wright (godz. 20.10)

Młody Belg rozniósł w środę Glena Durranta aż 7:0 i jest to pierwszy taki wynik w tej edycji Premier League Darts. Nawet w historii tej rywalizacji takie rezultaty nie zdarzały się zbyt często. Van den Bergh grał solidnie, choć w poprzednich spotkaniach punktował na dystansie nieco lepiej. Tym razem jego dominacja wynikała raczej z fatalnej dyspozycji rywala. Wright, w starciu dwóch szkockich weteranów, pokazał dobrego darta. Brakowało mu nieco podejść maksymalnych, bo 180 trafił tylko dwa razy, ale był skuteczniejszy na lotkach kończących. Częściej również od rywala trafiał 100 i 140. Zanotował solidną średnią – ciut powyżej 100 punktów – i w takiej dyspozycji może „czarnemu koniowi” imprezy sprawić niemałe problemy.

Nasz typ: 6:6.

Jonny Clayton vs. Rob Cross (godz. 20.50)

Walijczyk jest na fali i bardzo ciekawe jest to, jak będzie w stanie odnaleźć się w kolejnym meczu po rzuceniu 9 lotki. Clayton zagrał z de Sousą na średniej ponad 105 punktów i trafiał podwójne ze skutecznością niemal 80 procent! To bardzo wyśrubowane statystyki, które trudno będzie mu powtórzyć. Cross solidnie zaprezentował się w starciu z van Gerwenem, choć solidność, to na tego rywala zdecydowanie zbyt mało. Za Anglikiem przed dzisiejszym starciem przemawia fakt, że w bezpośrednich meczach z Walijczykiem ma lepszy bilans. Wygrał z nim 7 spotkań, a 5 razy schodził ze sceny pokonany. Ostatnie spotkanie, z czerwca zeszłego roku, padło jednak łupem bohatera środy.

Nasz typ: Clayton 7:4.

Jose de Sousa vs. Nathan Aspinall (godz. 21.30)

Niebywałe w starciu Portugalczyka z Claytonem było to, że osiągnął lepszą średnią od rywala, bo zanotował genialne 108,48 punktu z trzech lotek! Miał jednak problem z końcówkami i przez to przegrał mecz dosyć wyraźnie. Niemniej jednak wysoko punktować potrafi i gdy dojdzie do tego lepsza skuteczność na podwójnych, to może być groźny dla każdego. Aspinall od początku turnieju może nie zachwyca, ale wygląda bardzo solidnie. Mecz z Jamesem Wadem spokojnie kontrolował, szybko uzyskał przewagę i swobodnie doprowadzi sprawę do końca. Zapowiada się ciekawa rozgrywka, a de Sousa do dobrej gry musi dorzucić zdobycz punktową. Na razie w Premier League ma na swoim koncie tylko punkt za remis, a oprócz tego odnotował dwie porażki. Aspinall dwa mecze wygrał, a jeden przegrał.

Nasz typ: 7:5 Aspinall.

James Wade vs. Michael van Gerwen (godz. 22.20)

Po pierwszym meczu, kiedy Wade zremisował z Andersonem, wydawało się, że Anglik dotarł do Milton Keynes w niezłej dyspozycji. Tymczasem dwa kolejne spotkania nie były w jego wykonaniu udane. W takiej dyspozycji Wade nie jest w stanie zrobić krzywdy faworytowi i liderowi rozgrywek, który wczoraj zagrał na średniej ponad 107,5 punktu. „Potężny Mike” w starciu z Crossem pokazywał takiego darta, z jakiego jest znany. Rzucał jak maszyna, choć to jego dzisiejszy rywal… nosi pseudonim „The Machine”. Obaj panowie znają się doskonale, a pierwszy raz zmierzyli się już 16 lat temu. Z 56 dotychczasowych pojedynków zawodnik z Holandii wygrał aż 39. Tym razem również jest faworytem

Nasz typ: 7:3 van Gerwen.

Gary Anderson vs. Glen Durrant (godz. 23.00)

W pierwszym meczu Durrant zagrał na średniej 87,99, w drugim 88,81, a w trzecim zaledwie 84,42! To fatalna dyspozycja, jeżeli mówimy o rywalizacji 10 najlepszych zawodników na świecie. W tej sytuacji Gary Anderson nie powinien mieć najmniejszych problemów z odprawieniem Anglika, bo w dotychczasowych spotkaniach grał za każdym razem na średniej bliskiej 100 punktów. Co ciekawe, w poprzednim sezonie Premier League obaj panowie mierzyli się dwukrotnie. Najpierw lepszy okazał się Durrant, a następnie padł remis, czyli Anderson w tych rozgrywkach tego rywala jeszcze nie pokonał. Lepszej okazji do tej, jaką będzie mieć dziś, może nie mieć przez następnych kilka lat. A może nawet nigdy.

Nasz typ: 7:2 Anderson.

🎯 Sprawdź kursy na Premier League Darts 2021! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj darts w STS!

Tags: