15. kolejka Premier League Darts 2021. Plan gier i typy

premier league typy 15 kolejka

Dziś przedostatnia, 15. kolejka Premier League Darts 2021. Zobacz program gier i nasze typy na krótko przed decydującą fazą zmagań!

Wtorkowy wieczór w Milton Keynes znów dostarczył wielu emocji. Rywalizacja w stawce nadal jest bardzo wyrównana i wciąż nie wiadomo, kto w piątkowy wieczór przystąpi do fazy play off. Szansę, choć już tylko czysto matematyczne, wciąż mają nawet dwaj gracze, którzy zajmują dwa ostatnie miejsca w klasyfikacji, czyli Gary Anderson i James Wade. Tymczasem na czele klasyfikacji, kolejny raz w trakcie trwania tegorocznej rywalizacji, doszło do zmiany lidera.

Plan gier i nasze typy na 15. kolejkę Premier League

Jonny Clayton vs. Peter Wright

Zawodnik z Walii przegrał we wtorek z Jose de Sousą i choć nadal zajmuje miejsce w czołowej czwórce, czyli na pozycji gwarantującej play off, to ta porażka może słono go kosztować. Tym bardziej, że dziś zmierzy się z Peterem Wrightem, który w drugiej części drugiej fazy turnieju wyraźnie odżył. Szkot na początku maja grał słabo i powoli żegnał się już z myślami o play offie. Teraz jednak postanowił się zmobilizować. Tydzień rozpoczął od wygranej z Jamesem Wade’m, a we wtorek pokonał w dobrym stylu Dimitriego Van den Bergha. Przypomnijmy, że Belg – przez jakiś czas – był liderem cyklu. W kwietniu, gdy rozpoczynała się rywalizacja w Premier League Darts, obaj panowie zmierzyli się już w pierwszej kolejce i w meczu tym padł remis. Teraz taki wynik Wrighta, który chce rzutem na taśmę awansować do play offu, nie będzie satysfakcjonował. Jeżeli chodzi o Claytona, to warto zaznaczyć, że wtorkowe jego starcie z portugalskim rywalem było jednym z najsłabszych występów w całym turnieju. Szkot natomiast rozegrał jeden ze swoich najlepszych meczów.

Nasz typ: 7:7.

James Wade vs. Dimitri Van den Bergh

Czy można grać na średniej niemal 107 punktów, zamykać podwójne ze średnią skutecznością 62,5 procent, rzucić aż osiem maksów i przegrać mecz? Dimitri Van den Bergh, w starciu z Wrightem, „pokazał” że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Zaprezentował się w tym spotkaniu znakomicie, ale odszedł od tarczy pokonany. Pretensje mógł mieć jednak tylko i wyłącznie do siebie. Miał wszystko, by to spotkanie wygrać. Prowadził 5:3 i… przegrał pięć partii z rzędu. A, co najgorsze dla najmłodszego z uczestników Premier League, wypadł on z czołowej czwórki i może zabraknąć go w piątkowym play offie, choć przecież całkiem niedawno prowadził w całym cyklu. Dlatego w meczu z Wade’m, najbardziej nieobliczalnym graczem tegorocznej edycji, nie może pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Anglik we wtorek zagrał bardzo solidny mecz z Nathanem Aspinallem, a podział punktów w tym spotkaniu spowodował, że młodszy z Anglików stracił fotel lidera rywalizacji. W kwietniu obaj panowie podzielili się punktami.

Nasz typ: 8:5 Van den Bergh.

Gary Anderson vs. Nathan Aspinall

Po porażce z Michaelem van Gerwenem, Gary Anderson spadł na ostatnie miejsce w tabeli i tylko zwycięstwo w środowym meczu, najlepiej jak najwyższe, pomoże mu zachować jakiekolwiek szanse na play off. Aspinall, z całą pewnością, tanio skóry nie sprzeda, bo stanie przed szansą zapewnienia sobie awansu do najlepszej czwórki. W starciu z Wade’m były lider rozgrywek powinien wygrać i zgarnąć trzy punkty, ale nie wykorzystał swoich szans w końcówce spotkania. Takie pomyłki, w starciu z niezwykle doświadczonym i utytułowanym Szkotem, mogą go słono kosztować. Anderson ma to do siebie, że potrafi wychodzić z opresji, jak mało kto, a w takich opresjach właśnie się znajduje. Wiele jednak razy, dzięki ogromnemu doświadczeniu, był w stanie wychodzić obronną ręką z najtrudniejszych sytuacji. Aspinall jest faworytem tego meczu, ale w żadnym wypadku nie może pozwolić sobie chociażby na cień zlekceważenia „starego lisa” ze Szkocji. W kwietniu, w pierwszej fazie cyklu, Anglik wygrał bezpośredni mecz pewnie, 7:2.

Nasz typ: 8:5 Aspinall.

Jose de Sousa vs. Michael van Gerwen

To będzie niewątpliwy hit 15. kolejki Premier League Darts 2021. Gra Holendra w starciu z Garym Andersonem nie zrobiła wprawdzie kolosalnego wrażenia, ale „Potężny Mike” wygrał spotkanie w miarę pewnie i – dzięki remisowi Aspinalla – powrócił na pozycję lidera rozgrywek. De Sousa,, z kolei, przyzwyczaił już do tego, że w Milton Keynes, gdzie rozgrywane są wszystkie mecze turnieju, robi furorę i staje się ulubieńcem kibiców. Co ciekawe jeszcze rok temu niewielu fanów gry w darta w ogóle kojarzyło tego zawodnika. Teraz jest trzeci w turnieju i ma tyle samo punktów, co drugi Aspinall. Bardzo dobrze zaprezentował się we wtorek, w starciu z Claytonem. A, co najważniejsze, w ostatnich dwóch meczach bardzo solidnie wyglądał na podwójnych kończeniach, z czym wcześniej miał problem. To spotkanie zapowiada się o tyle interesująco, bo jego triumfator zapewni sobie play off.

Nasz typ: 8:6 van Gerwen.

🎯 Sprawdź kursy na zwycięzcę Premier League Darts 2021! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj darts w STS!

Wyniki 14. kolejki Premier League Darts 2021

  • James Wade – Nathan Aspinall 7:7
  • Jonny Clayton – Jose de Sousa 5:8
  • Gary Anderson – Michael van Gerwen 4:8
  • Peter Wright – Dimitri Van den Bergh 8:5
Tags: