Ostatnia kolejka fazy ligowej Premier League Darts 2021! Analizy i typy

premier league darts typy ostatnia faza kolejki ligowej

Ostatnia kolejka fazy ligowej Premier League Darts 2021 przed nami! Zobacz, co może wydarzyć się w Milton Keynes. Sprawdź nasze typy!

Przedostatni dzień ligowej fazy Premier League Darts 2021 sporo wyjaśnił. Michael van Gerwen, bez gry, awansował do play offu, bo nim rozpoczął się jego mecz, w innych spotkaniach wyniki ułożyły się dla Holendra tak dobrze, że by on już przed swoim starciem pewien tego, że z najlepszej czwórki rozgrywek nie wypadnie. Następnie przepustkę do piątkowej rywalizacji, która będzie ostatnim akcentem tegorocznych zmagań wywalczyli Nathan Aspinall, któremu do szczęścia wystarczył remis z Garym Andersonem, a także Jose de Sousa, który przeszedł do play off mimo porażki z van Gerwenem.

Typy na 16. kolejkę Premier League Darts 2021

Gary Anderson vs. James Wade

Dla obu graczy będzie to pożegnalne starcie w tej edycji Premier League, bo ani Szkot, ani Anglik nie mają już nawet matematycznych szans na to, by znaleźć się w Top 4. Pogrzebali je w środę, bo zremisowali swoje mecze. Należą jednak do najbardziej doświadczonych zawodników w stawce i dlatego powinni dać na „do widzenia” dobre widowisko. Zresztą już nie raz udowadniali, że w bezpośrednich starciach potrafią wspiąć się na wyżyny. Historia ich rywalizacji sięga – uwaga – 2005 roku, gdy obaj byli początkującymi profesjonalistami. Lepszym bilansem może pochwalić się Anderson, który z Wadem wygrał aż 34 meczem. 4 razy był remis, a 17-krotnie górą był Anglik. Co ciekawe ich ostatni mecz, w kwietniu, już podczas Premier League, zakończył się podziałem punktów. I nie można wykluczyć, że teraz będzie podobnie.

Nasz typ: 7:7.

Nathan Aspinall vs. Jose de Sousa

Dla obu zawodników, mimo tego, że żaden z nich w środę nie wygrał, dzień ten okazał się bardzo szczęśliwy, bo awans do czołowej czwórki tak prestiżowych zawodów, jak Premier League, to zarówno dla Anglika, jak i dla Portugalczyka spore osiągnięcie. Czwartkowy mecz nie będzie jednak bez znaczenia dla układu sił przed play offem, w którym – wiele na to wskazuje – zagrają raz jeszcze. Chyba, że Aspinall wygra i zdoła wyprzedzić van Gerwena. De Sousa na pewno nie zakończy fazy ligowej niżej niż na trzecim miejscu, ale nie ma szans na to, by wskoczyć na miejsce pierwsze, i dla niego to spotkanie ma nieco mniejszy ciężar gatunkowy. Portugalczyk wiele razy pokazywał jednak, że chodzi mu przede wszystkim o bardzo dobrą grę. Jest chyba najbardziej efektownym i spektakularnym zawodnikiem w stawce, a przy tarczy znakomicie się bawi, co pokazał m.in. w kwietniowym starciu z Aspinallem, które zakończyło się remisem. W czwartek taki rezultat również nie jest wykluczony, choć w ostatnich dwóch dniach rywalizacji ciut lepiej zaprezentował się Portugalczyk.

Nasz typ: 8:6 de Sousa.

Peter Wright vs. Michael van Gerwen

Peter Wright w końcówce maja robił wszystko, by awansować do play offu, choć wiadomo było, że jego szanse są niewielkie. W środę wygrał trzeci mecz z rzędu, ale okazało się, że w najlepszej czwórce nie zagra. Otóż nawet, jeżeli pokona dziś Michaela van Gerwena, to nie zdoła wyprzedzić aż dwóch wyprzedzających go zawodników, a co najwyżej tylko jednego. W środę Szkot pokazał bardzo solidnego darta i pomimo braku szans na najlepszą czwórkę może dziś napsuć krwi rywalowi. Pewnie chciałby się, na dodatek, van Gerwenowi za kwietniową, dotkliwą porażkę zrewanżować, bo przegrał wtedy aż 2:7. No i pożegnać się godnie z kibicami, których jest ulubieńcem. Van Gerwen, z kolei, ma jeszcze o co grać. Bo jeżeli przegra np. różnicą dwóch legów, to może zostać wyprzedzony w klasyfikacji generalnej przez Aspinalla, jeżeli ten okaże się lepszy od de Sousy. Zawsze lepiej do fazy play off podchodzi się z pierwszego miejsca. Holender ma tego świadomość i powalczy o pełną pulę, choć zachowa fotel lidera nawet w przypadku remisu.

Nasz typ: 8:6 van Gerwen.

Dimitri Van den Bergh vs. Jonny Clayton

To, co najlepsze czeka kibiców ostatniego dnia ligowej rywalizacji zostało na deser. W bezpośrednim starciu o awans do play offu zagrają Belg i Walijczyk. Układ jest dość czytelny. Claytonowi wystarczy remis, bo ma on lepszy bilans legów od rywala. Van den Bergh musi wygrać, a trzeba przyznać, że w ostatnich meczach obaj nie pokazali się ze zbyt ciekawej strony. Zdecydowanie lepiej prezentowali się we wcześniejszych fazach turnieju. Gdy stanęli naprzeciw siebie w kwietniu lepszy okazał się gracz z Belgii, który – po bardzo dobrym meczu – wygrał 7:3. Teraz bardzo potrzebuje nawiązać do tamtej dyspozycji. Co ciekawe Van den Bergh, przez niemal cały czas trwania cyklu, znajdował się na miejscu gwarantującym Top 4. Mało tego! Zasiadał nawet na fotelu lidera, ale nie wygrał żadnego z czterech ostatnich spotkań, notując remis i ponosząc trzy porażki. Rezultat tego spotkania niezwykle ciężko przewidzieć, bo zdarzyć może się w nim niemal wszystko. Ale ciut więcej argumentów ma po swojej stronie Clayton.

Nasz typ: 7:7.

🎯 Sprawdź kursy na zwycięzcę Premier League Darts 2021! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj darts w STS!

Wyniki 15. kolejki Premier League Darts 2021

  • Jonny Clayton – Peter Wright 5:8
  • James Wade – Dimitri Van den Bergh 7:7
  • Gary Anderson – Nathan Aspinall 7:7
  • Jose de Sousa – Michael van Gerwen 6:8
Tags: