Typy na mecze Ligi Konferencji Europy

Nadchodzące spotkania

Typy na mecze Ligi Konferencji Europy

Na naszej stronie publikujemy typy na Ligę Konferencji Europy. Sprawdź zapowiedzi i analizy najciekawszych spotkań LKE, prognozy bukmacherskie i zakłady długoterminowe. Typuj mecze Ligi Konferencji Europy w STS!

W pamięci wielu piłkarskich kibiców są nie aż tak odległe czasy, gdy w Europie rozgrywano trzy, a nawet cztery puchary. Była Liga Mistrzów, był Puchar UEFA, Puchar Zdobywców Pucharów i najmniej prestiżowy Puchar Intertoto. W 1999 roku zakończono rozgrywki o Puchar Zdobywców Pucharów, a potem Puchar UEFA przeszedł ewolucję i dziś jego następcą jest Liga Europy. Liga Konferencji jest kolejnym etapem rozwoju międzynarodowych rozgrywek, a dla polskich klubów szansą na dłuższe grania na arenie europejskiej.

Rozgrywki Ligi Konferencji. Rodzaje zakładów

Europejskie rozgrywki klubowe w STS od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Liga Mistrzów i Liga Europy mają wzięcie, a podobnie jest z Ligą Konferencji. Tym bardziej, że w eliminacjach grają polskie zespoły. Dużo meczów, ciekawe drużyny i udział polskich zespołów. Te czynniki mają wpływ na to, że gracze chętnie typują wyniki Ligi Konferencji. Jakie zakłady na Ligę Konferencji znajdziemy w ofercie? Szeroką i ciekawą. Są oczywiście klasyczne wyniki na mecze, zarówno eliminacji, jak i fazę pucharową. Obstawiać też można zakłady długookresowe, czyli zwycięzcę tego pucharu, kolejność w grupach itd.

Specjalne zakłady dotyczą polskich zespołów. Każdy mecz to jeszcze większa liczba zdarzeń do wytypowania, a udział w fazie grupowej to dodatkowe zakłady na miejsce w grupie polskiej drużyny, liczbę punktów, zwycięstw i bramek. Jest w czym wybierać. Wystarczy zajrzeć na stronę STS lub do aplikacji mobilnej.

Liga Konferencji Europy. Typy, prognozy, statystyki, analizy meczów

Liga Konferencji wkroczyła w najciekawszy moment. Jest tak również dlatego, że jej faza pucharowa przyjęła kilka ekip, które jesienią występowały w fazie grupowej Ligi Europy. To zwiększa prestiż rozgrywek i sprawia, że typowanie Ligi Konferencji jest dużo ciekawsze.

Obecnie LKE stoi na etapie 1/8 finału. Co ciekawe, w końcu udział w tym mają polskie drużyny - konkretnie Lech Poznań. Dawno już nie było w tej fazie na arenie międzynarodowej ekipy z Polski, choć bukmacherzy dają "Kolejorzowi" bardzo małe szanse na finałowe spotkanie. Kursy na to, że mistrz Ekstraklasy wygra LK są jedne z najniższych, a tylko aktualnemu rywalowi, z którym zmierzy się Lech Poznań, daje się mniejsze prawdopodobieństwo na końcowy tryumf.

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, najlepsze kursy dotyczą na pewno Villarrealu, West Hamu, Lazio i Fiorentiny. To ekipy, które spokojnie mogły występować w Lidze Mistrzów, więc nie może dziwić, że Lech Poznań nie może się z nimi równać. Zostało jednak do rozegrania jeszcze sporo meczów i nie wiadomo, jak daleko awansują poznaniacy. Ich najbliższy przeciwnik, Djurgardens, zdaniem ekspertów jest kimś, z kim "Kolejorz" może rywalizować, jak równy z równym. Obstawianie, że Lech Poznań wygra to starcie, ma sens.

Liga Konferencji Europy – jak obstawiać?

Choć w przypadku LKE mówimy o rozgrywkach trzeciej europejskiej kategorii, typy bukmacherskie na jej spotkania można znaleźć w wielu miejscach. By obstawiać zakłady wystarczy najczęściej wejść na stronę internetową wybranego bukmachera, znaleźć odpowiednią zakładkę i... tyle. Można wziąć się za obstawianie, zarówno na komputerze, jak i mobilnie.

Bukmacherzy w ramach swojej oferty proponują ciekawe kursy i typy, Liga Konferencji nie jest traktowana po macoszemu. Można typować dokładny wynik danego meczu, choć lepiej skupić się na wybraniu zwycięzcy, ewentualnie na liczbie bramek. Niektórzy bukmacherzy oferują nawet darmowe typy, które można wykorzystać, obstawiając spotkania LKE.

Zakłady na żywo na LKE

Osoby interesujące się meczami doskonale wiedzą, że bardzo często ich przebieg jest zupełnie niezgodny z tym, co spekulowało się przed pierwszym gwizdkiem. Z tego też powodu dobrze jest mieć możliwość reagowania na to, co dzieje się na boisku. Do tego służą zakłady bukmacherskie live, którymi powinni zainteresować się wszyscy typujący piłkę nożną, nie tylko LKE.

Bukmacherzy pozwalają na obstawianie wyniku meczu w trakcie jego trwania. Można typować liczbę bramek, moment ich padnięcia, a nawet i strzelców. Jeśli coś nie idzie po myśli grającego, dobrze skorzystać z zakładów na żywo i rozważyć możliwość odkucia się, by nie stracić postawionych pieniędzy. Oczywiście najpierw należy wszystko dokładnie przemyśleć!

Gdzie obstawiać Ligę Konferencji Europy?

To często zadawane pytanie - jakiego bukmachera wybrać? Najlepiej skorzystać z usług kogoś renomowanego, a wśród grona licznych firm najlepsze kursy oferuje na pewno STS. Można też skorzystać z usług innych legalnych bukmacherów, jak Superbet, Etoto, Betfan, LVBET, eWinner, Fortuna, Totolotek, Betters czy Totalbet

Co to jest Liga Konferencji Europy? Dla kogo są te rozgrywki?

Te pytania cisnęły się na usta, gdy tylko UEFA poinformowała o utworzeniu nowych rozgrywek międzynarodowych dla klubów. Europejska Unia Piłkarska od lat stara się modyfikować swoje rozgrywki, aby po pierwsze je uatrakcyjnić, a po drugie, nie ma co się oszukiwać, zwiększyć zyski. Motywacje co do powstania LKE mogły być różne. Na pewno nowe rozgrywki są szansą dla wielu drużyn, które albo szybko kończyły swoją przygodę z europejskimi rozgrywkami, albo miały trudności się zakwalifikować. Z drugiej strony zmniejszeniu uległa faza grupowa Ligi Europy, która zyska na prestiżu, bo dostanie się do tych rozgrywek stanie się trudniejsze. Ustalono, że w głównej fazie rozgrywek Ligi Konferencji Europy zagrają 32 drużyny. Z tego powodu liczba zespołów w Lidze Europy zostanie zmniejszona z 48 do 32. Nie ma co ukrywać, że w ten sposób władze UEFA planują stopniowo ograniczać dostęp do Ligi Mistrzów i Ligi Europy dla klubów z państw słabszych piłkarsko. W zamian zespoły te mają trafić właśnie do Ligi Konferencji. W myśl powiedzenia: wilk syty i owca cała.

Jak wyglądają kwalifikacje do Ligi Konferencji Europy?

Polska Ekstraklasa zajmuje obecnie miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki w rankingu UEFA zrzeszających europejskie ligi piłki nożnej. Jak zatem wyglądają kwalifikacje do LKE? Bierze w nich udział:

  • 40 zdobywców pucharów z krajów z miejsc 16.-55. rankingu UEFA
  • 28 wicemistrzów lig z miejsc 16.-54. rankingu UEFA
  • 22 drużyny z trzecich miejsc z lig z miejsc 7.-51. rankingu UEFA
  • 10 drużyn z czwartych miejsc z lig z miejsc 6.-15. rankingu UEFA
  • 2 drużyny z piątych miejsc z lig 5.-6. rankingu UEFA
  • 4 drużyny z szóstych miejsc z lig 1.-4. rankingu UEFA

Format Ligi Konferencji jest podobny do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Grają 32 zespoły, a puchar składa się z fazy grupowej (8 grup po 4 drużyny) i fazy pucharowej. Zwycięzca Ligi Konferencji uzyskuje automatyczną kwalifikację do fazy grupowej Ligi Europy w kolejnym sezonie rozgrywkowym. Mecze Ligi Konferencji Europy zaplanowano w czwartki, a godziny rozpoczęcia meczów są sztywne – 18.45 i 21.

Zakłady na Ligę Konferencji Europy

Tabela Ligi Konferencji

Typy bukmacherskie Liga Konferencji

Strona 1 z 2 1 2

Polska w Lidze Konferencji Europy. ECL szansą dla drużyn z Ekstraklasy?

Wobec takiego podejścia najpopularniejsza teza głosi, że Liga Konferencji jest szansą dla zespołów grających w polskiej Ekstraklasie. Liga Mistrzów jest od dawna barierą niemal nie do przebrnięcia, bo sztuka ta udała się jedynie Widzewowi Łódź i Legii Warszawa. Coraz trudniej polskim zespołom zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Europy. Dlatego też nowy puchar daje nowe nadzieje. Jak pokazuje przeszłość i teraźniejszość tak łatwo nie jest, ale szansę są na pewno większe.

Na papierze wygląda to tak, że mistrz Polski startuje w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i ma potem szansę dostania się do Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy. Pozostałe dwa zespoły z Ekstraklasy plus zdobywca Pucharu Polski automatycznie biorą udział w kwalifikacjach LKE. Z powodu niskiej pozycji samej ligi, drużyny z Ekstraklasy zaczynają międzynarodowe starania od pierwszej i drugiej rundy, więc aby dostać się do głównej fazy Ligi Konferencji, muszą przebrnąć przez trzy fazy eliminacji. A w tzw. międzyczasie do kwalifikacji dołączają drużyny ze znacznie silniejszych lig niż polska. Są to przedstawiciele m.in. ligi portugalskiej, tureckiej, a na sam koniec eliminacji pojawiają się pojedyncze drużyny z Niemiec, Anglii, Włoch, czy Francji. W pierwszej edycji Ligi Konferencji najdzielniej walczył Raków Częstochowa, który odpadł w ostatniej fazie eliminacji. Oby w kolejnych sezonach jedynym pytaniem polskich kibiców było: nie czy ekstraklasowe drużyny zagrają w Lidze konferencji, ale ile ich będzie w fazie grupowej...

12 zawodnik

Aktualności sportowe