Siatkarska Liga Mistrzów. Typy i analizy bukmacherskie

Blog » Siatkówka » Siatkarska Liga Mistrzów

Śledzisz Ligę Mistrzów w siatkówce? Typy, analizy bukmacherskie i zapowiedzi meczów najważniejszych siatkarskich rozgrywek w Europie znajdziesz na naszej stronie. Typuj siatkarską Ligę Mistrzów w STS!

Kursy na siatkówkę

Strona 1 z 2 1 2

Typowanie siatkarskiej Ligi Mistrzów

Co roku w siatkarskiej Lidze Mistrzów występują polskie drużyny, które do samego końca zacięcie walczą ze światową elitą o tytuł najlepszego klubu w Europie. Sprawdź analizy, zapowiedzi i typy na mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów!

Zakłady i kursy na siatkówkę

Czytaj także:
siatkarska liga mistrzow 21/22
PressFocus // fot. Lukasz Sobala

Liga Mistrzów siatkarzy. Format rozgrywek

Sezon 2021/2022 siatkarskiej Ligi Mistrzów składa się z czterech faz:
  • Kwalifikacje play-off (3. rundy)
  • Faza grupowa (4. runda)
  • Faza play-off
  • Finał

Liga Mistrzów 2020/2021 i 2021/22. Zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

Sezony Ligi Mistrzów 2020/21 oraz 2021/22 definitywnie przejdą do historii polskiej siatkówki. Wtedy bowiem dwa razy z rzędu zwyciężyła w tych rozgrywkach drużyna z naszego kraju. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przeszli przez edycję 2020/2021 niczym burza. W fazie grupowej odnieśli komplet sześciu zwycięstw, a następnie w fazie play-off wyeliminowali kolejno: włoskie Cucine Lube Civitanova i rosyjski Zenit Kazań, by w wielkim finale pokonać inny włoski zespół – Itas Trentino. Było to pierwsze zwycięstwo polskiego klubu w prestiżowej Lidze Mistrzów. W sezonie 2021/22 ZAKSA również nie miała sobie równych. Co ciekawe, w decydującym o triumfie spotkaniu siatkarze z Kędzierzyna-Koźla znów zmierzyli się z drużyną Itas Trentino i ponownie okazali się lepsi.

Liga Mistrzów siatkarzy jako kontynuacja Pucharu Europy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako pierwsza polska drużyna triumfowała w Lidze Mistrzów, ale biorąc pod uwagę rozgrywki o Puchar Europy Mistrzów Krajowych (których Champions League jest kontynuatorką) pierwsi byli siatkarze Płomienia Milowice, którzy wygrali w 1978 roku. Należy bowiem w tym momencie przypomnieć, że rywalizacja najlepszych klubowych siatkarskich drużyn z Europy ma dłuższą historię niż historia Ligi Mistrzów, której pierwsza edycja odbyła się w sezonie 2000/2001. Pierwszym triumfatorem Pucharu Europy Mistrzów Krajowych została w 1960 roku rosyjska drużyna CSKA Moskwa.

Najlepsze drużyny w historii Pucharu Europy / Ligi Mistrzów siatkarzy

Moskiewski zespół CSKA, z 13 triumfami na swoim koncie, jest też liderem w łącznej klasyfikacji zwycięzców Pucharu Europy i Ligi Mistrzów. Wyprzedza w niej inną rosyjską ekipę – Zenit Kazań oraz dwie włoskie: Modena Volley i Sisley Treviso.

Najwięcej zwycięstw w PE / LM

13 – CSKA Moskwa 6 – Zenit Kazań 4 – Modena Volley i Sisley Treviso

Wygraj mundial