Jak obstawiać siatkówkę? Poradnik w pigułce

jak obstawiac siatkowka

Siatkówka w Polsce ma bardzo dobrą markę, głównie dzięki sukcesom męskiej reprezentacji Polski oraz dobrym i regularnym występom drużyn klubowych w europejskich rozgrywkach. Oto nasz krótki poradnik jak obstawiać siatkówkę w zakładach bukmacherskich!

Obstawianie siatkówki – co należy wiedzieć?

Do niedawna mówiło się, że siatkówka wraz z koszykówką walczą o miano polskiego sportu drużynowego numer dwa, zaraz za piłką nożną. Jednak rozdźwięk jeśli chodzi o poziom i sukcesy, jest coraz większy z korzyścią dla siatkówki.

Jeśli chodzi o obstawianie siatkówki i kursy na siatkówkę, to widzimy wiele podobieństw z innymi drużynowymi sportami, w tym z piłką nożną. Ważna jest jednak specyfika siatkówki, a w jej przypadku meczów reprezentacji narodowych jest znacznie więcej i są one najważniejsze. 

Siatkarze w klubach zarabiają, a w reprezentacjach walczą o sławę i prestiż. Stąd największym zainteresowaniem cieszą się turnieje siatkówki, takie jak: Siatkarska Liga Narodów, turniej olimpijski, czy Mistrzostwa Europy w siatkówce. Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, to na pewno dużą popularnością cieszy się polska PlusLiga oraz siatkarska Liga Mistrzów. 

Co obstawiać w meczach siatkówki?

Mecze siatkówki zaliczają się do grona zdarzeń dwutorowych, czyli w każdy mecz musi zakończyć się czyimś zwycięstwem. Nie ma remisów i to jest dobra informacja dla graczy w zakładach bukmacherskich. 

Jeśli chodzi o najpopularniejsze zakłady na siatkówkę, to należy wyróżnić:

 • typ na zwycięzcę
 • handicap punktowy
 • czy będzie 4 i 5 set
 • typ na liczbę setów
 • dokładny wynik
 • szczegółowe zakłady na 1, 2 i 3 set

Typy na siatkówkę. Na co zwracać uwagę?

Siatkówka jest sportem drużynowym, który w zakładach bukmacherskich ma kilka wspólnych cech z innymi popularnymi sportami, jak i występuje kilka różnić. Postanowiliśmy wskazać rzeczy na które warto mocno zwracać uwagę obstawiając mecze siatkówki.

1. Terminarz

Meczów siatkówki jest całe mnóstwo. Ma to swoje plusy i minusy. Najlepsi siatkarze w ciągu roku rozgrywają mnóstwo spotkań i zmęczenie jest ważnym aspektem podczas obstawiania. Trenerzy często klasyfikują mecze na te ważniejsze i mniej ważne, rotując składem, co oczywiście ma wpływ na przebieg i wynik meczu. 

2. Zakłady na sety

Rodzaje zakładów w siatkówce są niemal identyczne w stosunku do piłki nożnej. Setów w jednym meczu siatkówki może być od 3 do 5. Dlatego popularnością cieszą się zakłady na liczbę setów lub handicapy setowe (czyli np. obstawienie + 1,5 seta na słabszą drużynę). Co jeszcze można obstawiać w meczach siatkówki? 

3. Punkty w siatkówce mają znaczenie

Nie tylko sety, ale i liczbę punktów. Zarówno ogólną, jaką zdobędzie jedna drużyna, jak i poszczególnych siatkarzy. Bukmacherzy najczęściej w zakładzie proponują jakąś liczbę, a gracz typuje czy punktów będzie więcej lub mniej. Czasem mamy do czynienia z tzw. handicapem punktowym. Jednej z drużyn zapisuje się przewagę kilku punktów, a gracz obstawia czy w rzeczywistości owa przewaga będzie więka lub mniejsza.

4. Najpopularniejsze i najlepsze ligi mają przewagę

W mniej popularnych ligach i rozgrywkach kursy mogą być różne, ale lepiej mieć rozeznanie, a nie ślepo iść po kursach typując faworytów. Polscy gracze najchętniej typują mecze reprezentacji Polski i innych drużyn narodowych oraz PlusLigi. Jej oficjalnym partnerfem jest bukmacher STS. Dlatego warto szukać bonusów i promocji. Często kursy na mecze siatkówki znajdują się w tzw. Superofercie, co oznacza podwyższony kurs.

🏐 Sprawdź kursy na siatkówkę w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!


Czytaj także:


Jak skutecznie typować siatkówkę?

Nie ma jednego, złotego środka. Nie ma też gwarancji wygranej. Można jednak szczęściu starać się pomóc. Oczywiście nie da się przewidzieć tego co zdarzy się na siatkarskim parkiecie, ale można zminimalizować ryzyko i starać się zauważyć pewne trendy i przeanalizować siłę drużyn, tak by stawiać dobre typy. Oto kilka rad, wskazówek, jak obstawiać siatkówkę:

Zapoznaj się z ofertą

Zanim postawi się tym, zakład najlepiej “przeklikać” całą ofertę, by poznać, co zakłady bukmacherskie mają do zaoferowania, jakie są możliwości i jaki wybór. Pierwsze kupony również powinny być pewnego rodzaju testami. Pomóc w tym może bonus powitalny i kod bonusowy, bo są to dodatkowe środki, dzięki czemu nie nadszarpnie się swojego konta depozytowego

Zbieraj doświadczenie

Nie ma co ukrywać, że czas będzie grał na Twoją korzyść. Każdy kupon, nawet przegrany to nauka i budowanie swojej wiedzy gracza zakładów bukmacherskich. Z czasem wyrabia się pewne nawyki analityczne i merytoryczne. Kształtuje się też optyka na ofertę i kursy siatkarskie.

Rozsądek i ostrożna gra

Nie ma co szaleć, nie ma co grać pod wpływem emocji. Tylko chłodna kalkulacja i spokojne podejście zwiększają szanse na wygrane. Zawsze powinno ustalić się zasady na jakich będzie się typować. Jaki mamy budżet, za ile gramy pojedyncze kupony itd. Nie warto się odgrywać, czy też stawiać na drużynę, której się kibicuje. W tym przypadku rozum ważniejszy niż serce.

Poznaj ligę, poznaj drużynę i siatkarzy

Wiedza o tym, co chce się obstawiać to fundament i ważny element w drodze do sukcesu. Trzeba być na bieżąco z rozgrywkami, znać ich specyfikę, zasady, hierarchię. To samo dotyczy drużyn i siatkarzy. Dlatego trzeba dużo czytać, sprawdzać, analizować. Każdy news, każda wskazówka może być cenna.

Cele determinują nastawienie

Nie chodzi o Twoje cele, ale drużyn, które chcesz obstawiać. Każdy klub, każdy zespół ma swoje priorytety w sezonie, co też determinuje podejście i nastawienie do gry. Oczywiście owe cele na papierze w rzeczywistości mogą się zmieniać, ale dzięki poznaniu strategii, można przewidzieć podejście do poszczególnych meczów. A w siatkówce najlepsze drużyny rozgrywają bardzo wiele spotkań. 

Sprawdź typy na siatkówkę!

Typowanie PlusLigi, lig międzynarodowych, występów reprezentacji – czym się różni?

Hierarchia rozgrywek i meczów siatkówki nieco różni się od tej w piłce nożnej. Największą estymą cieszą się występy drużyn narodowych. Dlatego też turniej reprezentacji skupiają na sobie największą uwagę, wypełniają trybuny po brzegi, jak i są głównym celem zawodników. 

A rozgrywek reprezentacyjnych w siatkówce nie brakuje. Oto najważniejsze znich:

 • Turniej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich (co 4 lata)
 • Mistrzostwa świata w siatkówce (co 4 lata) 
 • Mistrzostwa Europy w siatkówce (co 2 lata) 
 • Liga Narodów w siatkówce (co rok)

Nie można zapomnieć też o eliminacjach do najważniejszych turniejów siatkarskich na świecie. Są jeszcze pomniejsze turnieje, jak choćby Memoriał Huberta Wagnera rozgrywany cyklicznie w Polsce. 

Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe, no to europejskie puchary, czyli przede wszystkim siatkarska Liga Mistrzów jest bardzo popularna. Najsilniejsze ligi krajowe? Na pewno liga włoska, rosyjska oraz polska PlusLiga! Nie mamy się czego wstydzić, bo nie dość, że poziom jest bardzo wysoki, to jeszcze “opakowanie” produktu, czyli transmisje i całą otoczką stoją na wysokim poziomie. 

Jak widać, każdego roku reprezentacje narodowe mają o co grać, mają swoje cele i mecze.

Jak typować siatkówkę na żywo?

Zakłady live cieszą się coraz większą popularnością. To dodatek do oglądania meczów. Coraz częściej mecze mają zacięty przebieg i w pewnym momencie następują zwroty akcji, które trudno było przewidzieć przed spotkaniem. Ale śledząc mecz na żywo i obstawiając go w trakcie jego trwania, możemy reagować na bieżąco i wyczuwać, bądź przewidywać pewne trendy. 

Co można typować w siatkówce na żywo?

 • wynik końcowy meczu
 • wynik kolejnego seta
 • liczbę punktów w kolejnych setach
 • czy będzie tie-break?
 • handicap punktowy w kolejnych setach

Jesteś gotowy. Możesz wygrywać! Zarejestruj konto, odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!