Siatkarska Liga Narodów. Typy bukmacherskie i analizy przedmeczowe

Blog » Siatkówka » Siatkarska Liga Narodów

Śledzisz mecze Polski w siatkarskiej Lidze Narodów? Sprawdź analizy bukmacherskie i zapowiedzi meczów tego prestiżowego turnieju. Typuj LN w siatkówce w STS!

Kursy na siatkówkę

Strona 1 z 2 1 2

Typowanie siatkarskiej Ligi Narodów

Rywalizacja najlepszych reprezentacji na świecie zawsze zapewnia bowiem nietuzinkowe emocje. U nas znajdziesz analizy i typy bukmacherskie na mecze siatkarskiej Ligi Narodów!

Zakłady i kursy na siatkówkę

Czytaj także:
typy siatkarska liga narodow
Foto Roberto Tommasini/LiveMedia/Sipa USA/PressFocus
Rozgrywki siatkarskiej Ligi Narodów wprawdzie nie są tak istotne jak mistrzostwa świata czy Europy, jednak mimo to wzbudzają nadmierne zainteresowanie sympatyków siatkówki na całym świecie.

Liga Narodów w siatkówce jako kontynuacja Ligi Światowej i Grand Prix

Liga Narodów w siatkówce została utworzona przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) w miejsce Ligi Światowej (w przypadku rozgrywek męskich) i World Grand Prix (w przypadku drużyn kobiecych). Poprzedni format obowiązywał w latach 1990-2017, nowy od 2018 roku. W Lidze Narodów uczestniczy po 16 reprezentacji męskich i kobiecych. Są one podzielone na dwie kategorie: stałych uczestników, którzy mają zapewniony udział w kolejnych edycjach bez względu na wyniki oraz pretendentów, z których najsłabsza w danej edycji nie zostanie dopuszczona do kolejnej. W dwóch pierwszych edycjach Ligi Narodów system rozgrywek wyglądał następująco: drużyny uczestniczyły w 20 turniejach grupowych i w ramach każdego z nich rozgrywały ze sobą po jednym spotkaniu. Pięć najlepszych drużyn w klasyfikacji po zakończeniu fazy grupowej awansowało do turnieju finałowego. Szóstym uczestnikiem Final Six był zespół wyznaczony do roli gospodarza. W turnieju finałowym sześć drużyn zostało podzielonych na dwie grupy po trzy zespoły. Dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do półfinałów, których zwycięzcy grali o złoty medal, a przegrani o brązowy.

Jesteś gotowy, żeby wygrać?