Typy hokejowe

Blog » Hokej na lodzie

Interesujesz się hokejem na lodzie? Na naszej stronie prezentujemy typy bukmacherskie na najważniejsze ligi hokejowe – NHL, PHL czy mistrzostwa świata. Sprawdź zapowiedzi, analizy i statystyki przedmeczowe i typuj hokej w STS!

Kursy na hokej

Strona 1 z 11 1 2 11

Typy na hokej. Analizy bukmacherskie najważniejszych lig hokeja na lodzie

Interesujesz się hokejem na lodzie? Na naszej stronie prezentujemy typy bukmacherskie na najważniejsze ligi hokejowe - NHL, PHL czy mistrzostwa świata. Sprawdź zapowiedzi, analizy i statystyki przedmeczowe i typuj hokej w STS!

Zakłady i kursy na hokej

hokej typy
Foto Lukasz Sobala / PressFocus
Hokej na lodzie, z kilku powodów, jest jedną z najchętniej typowanych dyscyplin sportu w zakładach bukmacherskich. Przede wszystkim dlatego, ponieważ występuje bardzo wiele możliwości zarówno, jeżeli chodzi o mnogość rozgrywek, jak i rodzajów zakładów. Dodatkowym atutem tej dyscypliny jest również sama jej dynamika. W meczach hokejowych zazwyczaj dzieje się bardzo dużo. Gra jest szybka i następuje wiele zwrotów akcji, które dostarczają graczom wielu emocji.

Zakłady i typy na hokej na lodzie

Czy trudno obstawiać hokej na lodzie? Na pewno jest to dyscyplina, która w tej materii do najłatwiejszych nie należy. Dowodem na to są np. rozgrywki najpopularniejszej i najlepszej ligi świata, czyli NHL. Poziom rywalizacji za oceanem, gdzie rywalizują zespoły ze Stanów Zjednoczonych i Kanady jest niezwykle wyrównany. Często zdarza się tak, że zespół, który w klasyfikacji znajduje się wysoko przegrywa spotkanie z drużyną z ligowych nizin. Dobrym przykładem na nieprzewidywalność hokeja na lodzie były też zakończone niedawno mistrzostwa świata, na których odnotowano wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Tytuł dla Kanadyjczyków nie był może zaskoczeniem, ale warto przypomnieć, że zespół ten przegrał pierwsze trzy spotkania. Ledwo wyszedł z grupy, ale zdołał wywalczyć złoty medal.

Rodzaje typów na hokeja

  • 1x2 – jest to klasyczny rodzaj zakładu, który funkcjonuje praktycznie w każdej dyscyplinie, którą można typować. Gracz wskazuje, jaki wynik padnie po 60. minutach gry. Jako, że w hokeju trzeba wyłonić zwycięzcę meczu – po dogrywce lub rzutach karnych – istnieje możliwość jego wskazania, czyli typowania 12.
  • Powyżej/powyżej – typujemy liczbę zdobytych bramek w meczu. Zarówno przez obie, jak i przez jedną drużynę.
  • Zakłady na tercje – możemy typować wynik poszczególnych tercji w systemie 1x2. Również można typować liczbę zdobytych bramek
  • Dokładny wynik – należy wskazać, jakim rezultatem zakończy się mecz lub poszczególne tercje. Jest to jeden z najtrudniejszych do wytypowania, ale też jeden z najbardziej opłacalnych zakładów.
  • Zakłady specjalne – jest ich bardzo dużo i mogą dotyczyć rozmaitych zdarzeń. Np. w trakcie mistrzostw świata można wskazać, który z zespołów znajdzie się wyżej w danej grupie. Która z drużyn strzeli więcej bramek, a także m.in. to, czy np. w trakcie danego turnieju padnie wynik bezbramkowy.
  • Strzelec gola – można obstawiać, czy dany gracz wpisze się na listę strzelców albo nie. Zarówno w całym meczu, jak i w poszczególnych tercjach.
  • Handicap – również nie różni się niczym od tego, który funkcjonuje przy okazji typowania innych dyscyplin. Zakładamy, że na starcie dany zespół ma przewagę jednej, dwóch lub trzech bramek.
  • Wynik końcowy/liczba goli – wskazujemy 1X2 przy założeniu, że w meczu padnie określona liczba bramek.

Typowanie hokeja – co obstawiać?

Możliwości typowania hokeja jest bardzo wiele, sezon trwa bardzo długo, a meczów jest bardzo wiele. Dość powiedzieć, że w NHL – w normalnych warunkach – w sezonie zasadniczym każdy z zespołów musi rozegrać aż 82 spotkania. Trwający obecnie sezon, z powodu koronawirusa był nieco krótszy, ale i tak w fazie zasadniczej każda z drużyn musiała rozegrać po 56 spotkań. Do najpopularniejszych rozgrywek do typowania należą:

Co należy wiedzieć typując hokej na lodzie?

Zostanie ekspertem hokejowym nie jest prostą sprawą, ale nie oznacza to, że nie warto próbować. By dobrze, czyli przede wszystkim skutecznie, grać w zakładach bukmacherskich należy – przede wszystkim – śledzić rozgrywki w danej lidze, czy podczas danego turnieju. Niezwykle pomocne w typowaniu hokeja są rozmaite i ogólnodostępne statystyki, bo nie ma chyba drugiej takiej dyscypliny, w której liczby odgrywałyby tak dużą rolę. Sezon hokejowy jest bardzo intensywny. Bywa tak, że np. w NHL zespoły rozgrywają mecze codziennie lub co 2-3 dni. W tej sytuacji bardzo pomocna jest klasyfikacja serii ostatnich wyników. Np. 5 lub 10 ostatnich spotkań, która wiele mówi o formie poszczególnych zespołów. Drugą bardzo ważną statystyką jest bilans bezpośrednich spotkań. W wielu dyscyplinach jest tak, że dany zespół może przeciwnikowi odpowiadać, albo nie. W hokeju na lodzie jest to niezwykle istotne. Są bowiem np. zespoły, które grają mocno od tyłu i są usposobione defensywnie. Zazwyczaj to niewygodni rywala. Liczy się również styl gry prezentowany przez poszczególne nacje. Nieco inaczej rywalizuje się z zespołami rosyjskimi, które prezentują ładny, techniczny hokej. A inaczej z mocnymi fizycznie drużynami kanadyjskimi lub też skandynawskimi. Warto również pamiętać o tym, kto gra u siebie lub na wyjeździe. Ten element ma większe znaczenie w rozgrywkach w Europie. W NHL wielkiej wagi się do niego nie przywiązuje.

Jesteś gotowy, żeby wygrać?