Siatkówka – typy i analizy bukmacherskie meczów siatkarskich

Blog » Siatkówka

Wygra, przegra, jaki będzie wynik? Typy na siatkówkę znajdziesz na naszej stronie! Sprawdź, od czego zacząć typując mecze siatkówki, jakie wybrać zakłady i co obstawiać w STS!

Kursy na siatkówkę

Strona 1 z 9 1 2 9

Typy siatkarskie

Na naszej stronie regularnie publikujemy analizy i typy bukmacherskie na mecze siatkarskie. Tam znajdziesz liczne wskazówki, które pomogą w zawieraniu siatkarskich zakładów. Szczegółowy poradnik jak obstawiać siatkówkę jest dostępny na naszej stronie!

Zakłady i kursy na siatkówkę

typowanie siatkówki

Typowanie siatkówki – od czego zacząć?

Siatkówka bez cienia wątpliwości mieści się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych sportów w Polsce. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim siatkówka to sport z naprawdę bogatą historią. Dość powiedzieć, iż Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) został założony w 1957 roku. Tym samym profesjonalna federacja siatkarska istnieje nad Wisłą już od ponad 60 lat! Drugim ważnym czynnikiem są liczne sukcesy odnoszone przez reprezentantów Polski na arenie międzynarodowej. Fani siatkówki nieraz prześmiewczo wypominają ten fakt wszystkim sympatykom piłki nożnej. Nie zmienia to jednak tego, że oglądanie obydwu wspomnianych dyscyplin dostarcza solidnej dawki sportowych emocji. Co więcej, siatkówka doskonale wpisuje się w realia branży bukmacherskiej. Dlatego jest ona całkiem popularnym sportem również wśród typerów. Pierwszym krokiem na drodze do rozpoczęcia przygody z obstawianiem siatkówki powinno być zaznajomienie się z jej zasadami. Na szczęście są one stosunkowo proste. Każdy mecz siatkówki składa się z przynajmniej 3 setów. Drużyna wygrywa seta, jeżeli zgromadzi dokładnie 25 punktów, ale z zachowaniem minimum 2-punktowej przewagi nad swoim rywalem. Jeżeli zatem wynik seta wynosi 25:24, gra toczy się do momentu, gdy jeden z zespołów zyska przewagę 2 punktów. Nieco inaczej wygląda również tie-break w spotkaniu siatkówki. Tie-break (5. set) jest rozgrywany  tylko w sytuacji, gdy po 4 setach na tablicy wyników widnieje rezultat 2:2. Wtedy drużyny walczą o końcowe zwycięstwo w skróconej formule, albowiem podczas 5 seta obowiązuje granica 15, a nie 25 punktów. Pozostałe zasady są raczej znane wszystkim kibicom. Jednakże przed postawieniem swojego pierwszego kuponu warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Otóż każdy gracz powinien zdobyć przynajmniej kilka podstawowych informacji na temat drużyn walczących w danych rozgrywkach. Obecnie firmy bukmacherskie umożliwiają obstawianie zarówno polskich, jak i zagranicznych lig siatkarskich. Każda taka liga rządzi się swoimi prawami i ma swoich własnych „dominatorów”. Toteż zaznajomienie się ze specyfiką wybranych rozgrywek zapewni graczowi ważną przewagę.

Siatkówka – prognozy, zapowiedzi i analizy bukmacherskie

Istnieje kilka różnych sposobów na zdobywanie informacji dotyczących rozgrywanych spotkań w najpopularniejszych ligach siatkarskich. Każdy może czytać artykuły publikowane na sportowych portalach lub serwisach poświęconych dyscyplinie. Jednak pasjonaci obstawiania uzyskują także dostęp do jeszcze jednego cennego źródła informacji. Tym źródłem są dedykowane prognozy oraz analizy bukmacherskie.

Typy na siatkówkę – typowanie najważniejszych siatkarskich wydarzeń

Struktura siatkarskich rozgrywek krajowych oraz międzynarodowych nie odbiega zanadto od schematów obowiązujących w innych dyscyplinach. Wiadomo już, że w Polsce rolę profesjonalnej federacji odgrywa PZPS. Ponadto PZPS jest zrzeszony w strukturach CEV, czyli organizacji o charakterze ogólnoeuropejskim. Dzięki temu polskie kluby siatkarskie mogą występować również na arenie międzynarodowej. Aby jednak uzyskać takie prawo, dany zespół musi najpierw zaprezentować się z dobrej strony w krajowych rozgrywkach. Nad Wisłą szczególnie duże znaczenie mają rozgrywki PlusLigi (męskie) oraz TAURON Ligi (kobiece). Zajęcie odpowiednio wysokiej lokaty w ligowej tabeli zapewnia danej drużynie prawo startu w siatkarskiej Lidze Mistrzów.  Co ciekawe, od momentu reformy LM to właśnie Polska była najczęstszym gospodarzem tej imprezy. Jednak przez bardzo długi czas nie przekładało się to na triumf polskiej ekipy w rozgrywkach LM. Nic więc dziwnego, że pasjonaci siatkówki z rozrzewnieniem wspominali triumf drużyny Płomienia Milowice, która w 1978 roku sięgnęła po Puchar Europy Mistrzów Klubowych. Na szczęście po wielu latach oczekiwań niemoc wreszcie została przełamana. W 2021 roku ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała swój finałowy mecz i stała się pierwszym polskim triumfatorem zreformowanych rozgrywek LM. Do sukcesów mogli się natomiast przyzwyczaić wszyscy kibice siatkarskiej reprezentacji Polski. Nasi reprezentanci od lat plasują się w ścisłej światowej czołówce. W 2014 i 2018 roku polscy siatkarze dwukrotnie z rzędu wygrali Mistrzostwa Świata. Jedyną łyżką dziegciu w tej okazałej sportowej beczce miodu jest brak sukcesów na Igrzyskach Olimpijskich. Polscy siatkarze tylko raz w historii zdobyli olimpijskie złoto, jednak było to dawno temu, a konkretniej w 1976 roku. Na ostatnich pięciu igrzyskach Polacy odpadli w meczach ćwierćfinałowych. Niestety, kolejna szansa może nadejść dopiero w 2024 roku. W 2018 roku utworzono nowe rozgrywki międzynarodowe, które dzisiaj funkcjonują pod nazwą Ligi Narodów. Jest to arena rywalizacji pomiędzy najlepszymi reprezentacjami globu. Nie trudno więc odgadnąć, że nasi siatkarze uczestniczą w siatkarskiej Lidze Narodów już od jej pierwszej edycji. Ich aktualny dorobek to jeden srebrny i jeden brązowy medal. Na złoto wszyscy kibice muszą jeszcze poczekać. Natomiast w 2021 w katowickim Spodku reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Wszystkie opisane rozgrywki zapewniają ogromne możliwości pod względem typowania meczów siatkówki. Tylko od danego typera zależy, jak wykorzysta taką sposobność.

Typowanie siatkówki – co obstawiać?

Gacze mają do dyspozycji wiele możliwości. Najczęście wybierane typy na siatkówkę to:
 • zwycięzca
 • liczba setów 
 • liczba punków w danym spotkaniu
 • wynik
 • handicap
Kluczową rolę w ofertach wszystkich bukmacherów odgrywają zakłady poświęcone wskazaniu zwycięzcy meczu. Nie inaczej jest także w przypadku typów dotyczących siatkówki. Warto jednak zaznaczyć, że przy typowaniu tego sportu gracze zyskują dodatkową korzyść. Dlaczego? Ponieważ mecz siatkówki nie może skończyć się remisem. Dzięki temu typer musi jedynie wskazać ekipę, która jego zdaniem wygra nadchodzący mecz. Jest więc to zdecydowanie najprostszy i zarazem najchętniej wybierany sposób obstawiania siatkówki.   Bardzo ciekawą alternatywą przy obstawianiu siatkówki mogą być zakłady dotyczące przebiegu spotkania. Tutaj szczególnie wysoką popularnością cieszą się typy poświęcone liczbie setów. Jeżeli dany mecz ma bardzo wyraźnego faworyta, gracz może postawić, że drużyny rozegrają tylko trzy sety.   Jest to dość ryzykowny sposób obstawiania, ale za to kursy takich zakładów są naprawdę wysokie. Przy nieco mniejszej przewadze faworyta gracze mogą obstawić, że w spotkaniu rozegrane zostaną co najmniej 4 sety. Jednocześnie taki typ wskazuje, iż obydwie drużyny muszą wygrać minimum 1 seta. Natomiast przy najbardziej wyrównanych spotkaniach gracze mogą postawić na ewentualny tie-break.   W podobny sposób są tworzone zakłady dotyczące liczby punktów w danym spotkaniu. Tutaj linia punktowa jest naprawdę wysoka, gdyż nawet przy meczach zakończonych wynikiem 3:0 zwycięzcy muszą zdobyć przynajmniej 75 punktów. Do tego należy doliczyć również punkty zdobyte przez drugi zespół. Dlatego zazwyczaj w przypadku seta taka linia wynosi 41,5 punktów. Jeżeli chodzi o cały mecz, dostępne linie są mocno zróżnicowane i mogą wynosić np. 125,5 lub 160,5 punktów. Toteż gracz musi samodzielnie ocenić, czy taka metoda obstawiania będzie dla niego odpowiednia.   Na zakończenie warto wspomnieć także o zakładach typu handicap. Przy takich typach bukmacher dodaje do wyniku wybranego zespołu dodatkowe punkty lub wygrane sety. Zadaniem gracza jest z kolei określenie, czy po takich zmianach drużyna uzyska lepszy wynik niż ich rywale. Handicap może być bardzo przydatnym rozwiązaniem podczas stawiania na underdogów (drużyny skazywane na porażkę). Natomiast przy stawianiu na faworytów pewniejszą metodą wydaje się typowanie liczby setów.

Siatkówka na żywo w STS TV

Jeśli jesteś fanem siatkówki i chcesz być na bieżąco w siatkarskim, sportowym świecie, to dobrze trafiłeś! Wybrane mecze siatkówki możesz obejrzeć na żywo w usłudze STS TV. Wystarczy, że posiadasz lub założysz konto w STS i będziesz aktywnym użytkownikiem. Po spełnieniu tych warunków, możesz skorzystać wybranych transmisji live:
 • Mistrzostw Europy w piłce siatkowej (kobiet i mężczyzn)
 • niemieckiej Bundesligi (kobiet i mężczyzn)
 • ligi francuskiej (kobiet i mężczyzn)
 • ligi koreańskiej (kobiet i mężczyzn)
 • ligi filipińskiej (kobiet i mężczyzn)
 • ligi rosyjskiej (kobiet i mężczyzn)
 • ligi tureckiej (kobiet i mężczyzn)
 • ligi emrykańskiej (mężczyzn)
 • Włoskiej SuperLega (kobiet i mężczyzn)
To jeszcze nie wszystko! W usłudze STS TV są też dostępne wybrane mecze siatkówki plażowej! Teraz transmisje na żywo mogą być zawsze przy Tobie – w Twoim telefonie z dostępem do Internetu! STS umożliwia także sprawdzenie wyników na żywo!

Jesteś gotowy, żeby wygrać?