Kto mistrzem Włoch? Inter, Juventus, Milan, czy może ktoś inny?

mistrz ligi włoskiej

Naród aktualnych zwycięzców Euro 2020, zakochany po uszy w futbolu, a zwłaszcza w rodzimej lidze. Rusza właśnie kolejny sezon Serie A, a pytanie kto będzie mistrzem Włoch stawiają sobie kibice na całym Półwyspie Apenińskim. Według bukmacherów faworyt jest tylko jeden.

W skrócie:

 • Juventus odzyska tytuł mistrza Włoch. Tak uważają bukmacherzy i gracze
 • Największym i jedynym zagrożeniem ma być obrońca tytułu, czyli Inter
 • Juventus ma nowego trenera, a Inter stracił kluczowego napastnika
 • Duetowi zagrozić ma Atalanta lub AC Milan

Kto mistrzem Włoch 21/22? Typy, prognozy bukmacherskie

Juventus, choć w poprzednim sezonie nie obronił mistrzostwa Włoch, na starcie nowych rozgrywek był zdecydowanym faworytem. Zarówno dla analityków, polskich bukmacherów i światowych. W STS kurs na turyńską drużynę był mniejszy niż 2.00, a dodatkowo w ofercie jest zakład na zwycięzcę ligi włoskiej z wyłączeniem Juventusu.

„Stara Dama” wydawała się niezwykle zmotywowana, z nowym trenerem Massimiliano Allegriego. Odejście Cristiano Ronaldo do Manchesteru United ruszyło domino złych wiadomości. Słabe wyniki, zwłaszcza w pierwszych meczach, przy dobrej formie konkurentów sprawiły, że kurs i szanse na Juve poleciały na łeb, na szyję. Do głosu doszli inni kandydaci, przede wszystkim duet z Mediolanu – aktualny mistrz Serie A, czyli Inter, oraz odradzający się AC Milan. Czy pozostali konkurenci nie będą w stanie dotrzymać tempa faworytom? Pokazały to poprzedni sezony Serie A. Stąd taka dysproporcja w kursach. Wszystko jednak jeszcze może się zmienić do końca roku, bo późna jesień będzie czasem próby dla wielu drużyn.

Mistrz ligi włoskiej 2022. Kursy i szanse

 1. Inter – 34%
 2. Napoli – 26,7%
 3. Juventus – 21%
 4. AC Milan – 17%
 5. AS Roma – 9%
 6. Atalanta – 7%
 7. Lazio – 2,.5%

dane aktualne na 7.10.2021

Mistrz Włoch i zwycięzca Serie A? Typy graczy STS*

 • Juventus – 92%
 • Inter – 3%
 • Milan – 2%
 • Atalanta – 1%
 • Napoli – 1%
 • Pozostali <1%

*stan na 17.08

Zdecydowanie najciekawsza walka zapowiada się o pozostałe miejsca premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Zakład TOP 4 Serie A jest dostępny w ofercie i tam grono kandydatów jest najszersze. Na papierze najbliżej czołowej dwójki mogą być ekipy Atalanty i AC Milan, ale nie można zapomnieć o Lazio, Napoli i Romie. Czy do tego grona dołączy jeszcze jakiś „czarny koń”? Jeśli tak, to gracz, który to przewidzi… zgarnie sporą wygraną.

⚽ Sprawdź zakłady na ligę hiszpańską! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Mistrzowie Włoch w piłce nożnej. Od Juve po Novese

Juventus36
Inter19
AC Milan18
Genoa CFC9
Torino7
Bologna7
Pro Vercelli7
AS Roma3
Napoli2
Fiorentina2
Lazio2
Sampdoria1
AS Casale1
Hellas Werona1
Calgiari1
Novese1

XXI wiek, a konkretnie ostatnie 15 lat w Serie A to powiew… nudy. Bo jak inaczej nazwać fakt, że dwie drużyny seriami zdobywają tytuł mistrza Włoch. Jedynie AC Milan był w stanie przerwać najpierw hegemonię Interu, a potem niemal dekadę prymatu Juventusu.