Typy na mecze Mistrzostw Europy w siatkówce

Blog » Siatkówka » Mistrzostwa Europy w siatkówce

Mistrzostwa Europy zawsze przyciągają wzmożoną uwagę kibiców siatkówki ze Starego Kontynentu. Na naszej stronie znajdziesz analizy spotkań i typy bukmacherskie na mecze siatkarskich Mistrzostw Europy!

Kursy na siatkówkę

Typowanie siatkarskich ME

Na naszej stronie przedstawiamy typy i analizy meczów Mistrzostw Europy w siatkówce. Śledź analizy i typuj siatkarskie ME w STS!

Zakłady i kursy na siatkówkę

Czytaj także:

Klasyfikacja medalowa wszech czasów w historii mistrzostw Europy siatkarzy

Najwięcej medali, a zarazem najwięcej złotych, w historii mistrzostw Europy siatkarzy zdobyła reprezentacja dawnego Związku Radzieckiego. Reprezentanci ZSRR zdołali uzbierać na swoim koncie aż 12 mistrzostw, a także dwukrotnie stawali na najniższym szczeblu podium. Drugą najbardziej utytułowaną drużyną narodową w historii tego europejskiego czempionatu są Włochy, które w sumie siedem razy sięgali po tytuł mistrzów Europy, czterokrotnie zostawali wicemistrzami i trzy razy sięgali po brąz. Trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej wszech czasów pod kątem zdobytych mistrzostw zajmuje drużyna Czechosłowacji, która ma na swoim koncie trzy złote krążki (a także cztery wicemistrzostwa). Biorąc pod uwagę liczbę zdobytych medali w ogóle na mistrzostwach Europy, trzecie miejsce zajmują Polacy z dorobkiem jednego mistrzostwa, pięciu wicemistrzostw i czterech brązowych medali.

Reprezentacja Polski siatkarzy w historii mistrzostw Europy

„Biało-Czerwoni” w siatkarskich mistrzostwach Europy uczestniczyli jak dotąd 26 razy (na 31 edycji). Po raz pierwszy nasza męska siatkarska reprezentacja wzięła udział w turnieju finałowym ME w 1950 roku, a po raz ostatni w 2019. Dorobek medalowy polskich siatkarzy to jeden złoty medal (w 2009 roku), 5 srebrnych (lata 1975-1983) i trzy brązowe (1967, 2011 i 2019). Z sumą dziewięciu krążków reprezentacja Polski jest sklasyfikowana na szóstym miejscu w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn.

Najlepsze drużyny w historii mistrzostw Europy siatkarzy

Pierwszą edycję mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn rozegrano we Włoszech w 1948 roku. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja ZSRR – 14 (w tym aż 12 złotych). Na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej są Włochy – 13 medali (6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe). Ostatnią rozegraną edycję ME siatkarzy w 2019 wygrała reprezentacja Serbii. Srebrne medale zdobyli siatkarze Słowenii, a brązowe Polacy.

Wygraj mundial