Przed nami 14. kolejka Premier League Darts 2021! Oto plan gier i typy!

premier league darts ii czesc 2 faza typy

Poniedziałek w Milton Keynes, czyli tam, gdzie odbywa się cały tegoroczny cykl Premier League Darts, był pełen emocji. A niezwykle istotne było to, że po raz pierwszy w bieżącej edycji zawodów na halę wpuszczono ograniczoną liczbę kibiców, którzy byli świadkami kapitalnego grania. Nie zabrakło niespodzianek, a nawet sensacji, co powoduje, że wtorkowa rywalizacja podczas 14. kolejki Premier League Darts 2021 zapowiada się niezwykle ekscytująco!.

Plan gier i typy bukmacherskie na 14. kolejkę Premier League Darts 2021

James Wade vs. Nathan Aspinall

W kwietniu obaj Anglicy stworzyli bardzo ciekawe widowisko. Górą okazał się Aspinall, który pokonał starszego od siebie rywala 7:4. Jak będzie tym razem? W poniedziałek młodszy z wymienionych zawodników zaprezentował się bardzo dobrze w starciu z Michaelem van Gerwenem. Pokonał dotychczasowego lidera Premier League Darts aż pięcioma legami i objął dzięki temu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wade, z kolei, „potwierdził” swoją chwiejną formę. W starciu z Peterem Wrightem miał spore problemy na podwójnych i dlatego mecz przegrał. W ten sposób ograniczył swoje szanse na awans do play offu do minimum. Zajmuje przedostatnie miejsce w klasyfikacji łącznej, a do czwartego zawodnika, czyli Jonny’ego Claytona, traci pięć punktów. By marzyć o promocji do najlepszej czwórki, musi nie tylko wygrać z Aspinallem, ale liczyć na korzystny dla siebie układ wyników w pozostałych spotkaniach.

Nasz typ: 8:4 Aspinall.

Jonny Clayton vs. Jose de Sousa

Clayton w poniedziałkowym meczu z Garym Andersonem zaprezentował fantastyczną skuteczność na podwójnych. Skończył 8 z 14 lotek i wykorzystał słabość, jaką w tym elemencie zaprezentował jego rywal. Co ciekawe zawodnik ze Szkocji grał na wyższej średniej od Walijczyka, ale mecz przegrał wyraźnie, bo aż 1:8. De Sousa, z kolei, wygrywając z Dimitrim Van den Berghiem, potwierdził bardzo wysokie aspiracje. Portugalczyk, kolejny raz w tegorocznej edycji Premier League, zagrał na średniej powyżej 100 punktów. Co ciekawe, na przestrzeni 14 legów, aż 32 razy odchodził od tarczy z wynikiem równym lub wyższym niż 100 punktów. Cały czas jednak musi się mieć „The Special One” – pseudonim de Sousa „zawdzięcza” Jose Mourinho – na baczności. Jego słabszym punktem jest kończenie partii i gdyby Belg był w poniedziałek skuteczniejszy w tym elemencie gry, to Portugalczyk tego spotkania by nie wygrał. W kwietniu, w pierwszej fazie turnieju, de Sousa przegrał z Claytonem 3:7. To było jednak fenomenalne, stojące na bardzo wysokim poziomie spotkanie. I wszystko wskazuje na to, że we wtorek będzie tak samo.

Nasz typ: 7:7.

Gary Anderson vs. Michael van Gerwen

Gdy ci dwaj panowie, którzy w dorobku mają łącznie pięć tytułów mistrza świata, stają przy tarczy, to emocje są gwarantowane. Sytuacja w tabeli Premier League jest teraz taka, że Anderson, by zachować szanse na awans do fazy play off, musi wygrać. Szkot do najlepszej czwórki traci bowiem cztery punkty i jeżeli Holendra we wtorek nie pokona, nie będzie go w decydującej rozgrywce. W poniedziałkowym starciu z Claytonem, Anderson grał bardzo dobrze. Na średniej powyżej 104 punktów, ale zawodził w najważniejszych momentach poszczególnych legów, a mianowicie przy podwójnych. Van Gerwen również w tym elemencie, w starciu z Nathanem Aspinallem, zaprezentował się poniżej swych możliwości. W poniedziałek potwierdziło się, że “Potężny Mike” ma problemy z ustabilizowaniem formy. W kwietniu, w pierwszej fazie Premier League Darts 2021, grał bardzo nierówno. Na początku maja, gdy zaczęła się druga faza, pokazał się ze znakomitej strony, a drugą część drugiej fazy zaczął od porażki, tracąc prowadzenie w całym cyklu. Niemniej jednak to zawodnik o takich możliwościach, że spodziewać można się po nim wszystkiego. W kwietniu, w meczu z Andersonem, zremisował 6:6.

Nasz typ: 8:4 van Gerwen.

Peter Wright vs. Dimitri Van den Bergh

Przed rozpoczęciem ostatniego tygodnia Premier League Darts 2021 wydawało się, że Wright przyjechał do Milton Keynes tylko i wyłącznie po to, by dograć rozgrywki do końca. Nic bardziej błędnego. Szkot nadal ma nikłe szanse na to, by przedostać się do play offu, ale w spotkaniu z Jamesem Wade’m pokazał się z bardzo dobrej strony. Solidnie punktował na dystansie, a – co najważniejsze – kończył legi ze średnią skutecznością ponad 60 procent. Trafił 8 z 13 podwójnych i dzięki temu nie pozostawił rywalowi złudzeń. Dlatego Van den Bergh musi mieć się na baczności. Belg, który jest blisko awansu do play offu, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że “Sneakbite” potrafi być nieprzewidywalny. W kwietniu grał lepiej od rywala, ale zawodnik ze Szkocji zdołał to spotkanie zremisować 6:6. Na pewno we wtorek najmłodszy z uczestników Premier League nie może pozwolić sobie na moment dekoncentracji, bo jeżeli do tego dojdzie, może za to słono zapłacić.

Nasz typ: 8:5 Van den Bergh.

🎯 Sprawdź kursy na zwycięzcę Premier League Darts 2021! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj darts w STS!


Wyniki 14. kolejki Premier League Darts 2021

  • Jonny Clayton – Gary Anderson 8:1
  • Jose de Sousa – Dimitri Van den Bergh 8:6
  • Nathan Aspinall – Michael van Gerwen 8:3
  • James Wade – Peter Wright 4:8
Tags: