Play off Premier League Darts 2021. Zobacz pary i nasze typy na półfinał i finał turnieju!

premier league darts play off typy

W piątek 28 maja rozegrane zostaną półfinały i finał Premier League Darts 2021. Sprawdź pary i nasze typy na decydującą część rozgrywek! Kto faworytem do zwycięstwa?

Czwartek był ostatnim dniem rywalizacji w fazie grupowej Premier League Darts 2021. Do rozstrzygnięcia pozostała tylko jedna niewiadoma. Chodziło o to, czy w fazie play off, która zostanie rozegrana w piątek 28 maja, wystąpi Jonny Clayton, czy też Dimitri Van den Bergh. Dodało to pikanterii całej sytuacji, a o losach uczestnictwa w półfinale zadecydował bezpośredni mecz, w którym od początku kontrolę nad sytuacją miał Walijczyk, bo w trzecim legu przełamał rywala. Wygrał partię, którą rozpoczynał Belg i objął prowadzenie 3:1. Do końca spotkania Walijczyk wygrywał wszystkie partie, w których rzucał jako pierwszy i tym samym triumfował w całym spotkaniu 8:6. Pozostałe spotkania nie przyniosły takich emocji, choć dobrej gry nie zabrakło.

Kiedy półfinały i finał Premier League Darts 2021?

W piątek, 28 maja, rozegrane zostaną zarówno półfinały, jak i finał Premier League Darts 2021. Najpierw odbędą się dwa mecze, a kilkadziesiąt minut po zakończeniu drugiego z półfinałów odbędzie się finał.

Warto zaznaczyć, że zmieniają się reguły gry. W pierwszej fazie cyklu grano do 7 wygranych legów, a możliwy był remis 6:6. W drugiej fazie rywalizowano do 8 wygranych partii, a mecz mógł się skończyć remisem 8:8. Teraz remisy nie będą możliwe. W półfinale gra się do 10 wygranych legów, a w finale do 11 wygranych partii.

Pary półfinałów Premier League i nasze typy

Michael van Gerwen vs. Jonny Clayton

Dotychczasowe mecze w Premier League

 • I runda: 7:3 Clayton
 • II runda: 8:5 van Gerwen

Typy bukmacherskie na mecz van Gerwen – Clayton:

 • wygrana van Gerwena: 1,52
 • wygrana Claytona: 2,53

Holender wygrał fazę zasadniczą, a Walijczyk o play off walczył do samego końca. Nie tylko jednak to powoduje, że faworytem tego meczu jest „Potężny Mike”, który od początku wymieniany jest w gronie kandydatów do końcowego triumfu. Jeżeli jednak Clayton utrzyma formę z wczorajszego meczu z Van den Berghiem, to może sprawić van Gerwenowi niemałe problemy. Gra na średniej niemal 104 punktów powinna napędzić faworytowi stracha. Trzykrotny mistrz świata jest jednak w stanie zaprezentować się jeszcze lepiej. Jeżeli chodzi o najważniejsze mecze, w których zmierzyli się obaj zawodnicy, to nie mamy dla kibiców Walijczyka dobrych wiadomości. W Players Championship Finals,w 2017 roku, van Gerwen rozbił rywala aż 11:2. Kolejna zła wiadomość dla fanów Jonny’ego Claytona jest taka, że jego rywal z sześciu ostatnich meczów w Premier League wygrał sześć i poniósł tylko jedną porażkę.

Nasz typ: 10:7 van Gerwen.

Jose de Sousa vs. Nathan Aspinall

Dotychczasowe mecze w Premier League

 • I runda: 6:6
 • II runda: 8:3 de Sousa

Typy bukmacherskie na mecz de Sousa – Aspinall:

 • wygrana de Sousy: 1,60.
 • wygrana Aspinalla: 2,34

Obaj zawodnicy nie będą mieli zbyt wiele czasu, by od siebie odpocząć, bo zaledwie 23 godziny. W czwartek de Sousa był wyraźnie lepszy od rywala. Wygrał 8:3, grając na średniej powyżej 103 punktów, podczas gdy rywal osiągnął z trzech lotek zaledwie 92,03 punktu. Aspinall miał spore problemy na podwójnych – trafił jedynie trzy z dziesięciu lotek kończących. Portugalczyk zanotował w tej statystyce 50-procentową skuteczność, a to bardzo przyzwoity wynik. Na pewno przed dzisiejszym półfinałem de Sousa ma przewagę psychologiczną. Również dlatego, że czuje się przy tarczy coraz pewniej z każdym meczem. Wygrał pięć z siedmiu ostatnich spotkań, podczas gdy Aspinall odnotował w analogicznej liczbie spotkań jedynie dwa zwycięstwa. Za Anglikiem przeważać może jednak fakt, że gra u siebie i będzie mógł liczyć na wsparcie kibiców. Niemniej jednak darterska publiczność wiele razy pokazała, że narodowe kwestie nie są dla niej najważniejsze, a de Sousa, który przebojem wdarł się do światowej czołówki, stał się jednym z ulubieńców publiczności.

Nasz typ: 10:8 de Sousa.

Typy bukmacherskie na wygranie Premier League Darts 2021. Kto faworytem do zwycięstwa?

W finale zagrają zwycięzcy półfinałów, ale można już obstawiać triumfatora całego cyklu Premier League Darts. Faworytem pozostaje Michael van Gerwen, a kolejne miejsce zajmuje Jose de Sousa, a zatem całkiem możloiwe, że to Holender i Portugalczyk zmierzą się w finale. Nigdy nie można jednak wykluczyć niespodzianek. Zawsze należy pamiętać, że czołówka jest wyrównana, a przecież w fazie play off nie znaleźli się przypadkowi zawodnicy.

 • Michael van Gerwen – 2,30
 • Jose de Sousa – 3,75
 • Nathan Aspinall – 5,00
 • Jonny Clayton – 5,00

🎯 Sprawdź kursy na zwycięzcę Premier League Darts 2021! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj darts w STS!

Kursy aktualne na 27.05.

Końcowa klasyfikacja fazy ligowej Premier League Darts 2021

 1. Van Gerwen – 23 punkty
 2. De Sousa – 20 punktów
 3. Aspinall – 19 punktów
 4. Clayton – 18 punktów
 5. Van den Berg – 16 punktów
 6. Wade – 15 punktów
 7. Wright – 15 punktów
 8. Anderson – 13 punktów

Wyniki 15. kolejki Premier League Darts

 • Gary Anderson – James Wade 6:8
 • Nathan Aspinall – Jose de Sousa 3:8
 • Peter Wright – Michael van Gerwen 6:8
 • Dimitri Van den Bergh – Jonny Clayton 6:8
Tags: