Premier League Darts 2021 wkracza w decydującą fazę. Zobacz plan gier na poniedziałek i nasze typy!

premier league darts 2021 2 czesc 2 faza

Najbliższy tydzień, od 24 do 28 maja, upłynie w światowym darcie pod znakiem ostatecznych rozstrzygnięć w tegorocznej Premier League Darts! Ośmiu najlepszych zawodników trwającej edycji rozegra między sobą jeszcze cztery kolejki w systemie ligowym, a następnie czterech najlepszych zawodników awansuje do fazy play off, która rozegrana zostanie w piątek. Pierwszy gracz po fazie ligowej zmierzy się z czwartym, a drugi z trzecim. Zwycięzcy półfinałów zagrają następnie o prestiżowe trofeum i premię w wysokości 250 tysięcy funtów.

Plan ostatniego zjazdu Premier League Darts 2021

 • 13. kolejka: poniedziałek, 24 maja
 • 14. kolejka: wtorek, 25 maja
 • 15. kolejka: środa, 26 maja
 • 16. kolejka: czwartek, 27 maja
 • Półfinały i Finał: piątek, 28 maja

Gdzie zostanie rozegrana ostatni tydzień PLD 2021?

Tak, jak wcześniejsze części rywalizacji, również ostatnie cztery kolejki, jak i faza play off Premier League Darts, rozegrana zostanie w Milton Keynes. Rywalizacja odbędzie się w Marshall Arena.

Gdzie oglądać Premier League Darts?

Bezpośrednią transmisję z pięciu ostatnich dni Premier League przeprowadzi telewizja Sport Klub. Transmisję codziennie rozpoczynać się będą o godz. 20.00 i trwać będą ok. trzech godzin. Wszystkie mecze „na żywo” można również oglądać na stronie sts.pl.

Kto zagra w ostatnim tygodniu Premier League Darts 2021?

Począwszy od trzynastego dnia rywalizacji, czyli od najbliższego poniedziałku, przez cztery kolejne dni, w ostatniej odsłonie ligowej rywalizacji PLD 2021 wystąpi ośmiu zawodników. Przypomnijmy, że wcześniej, po rozegraniu dziewięciu kolejek, z turniejem pożegnali się Rob Cross i Glen Durrant.

 • Michael van Gerwen (Holandia) – 17 punktów
 • Nathan Aspinall (Anglia) – 15 punktów
 • Dimitri Van den Bergh (Belgia) – 15 punktów
 • Jose de Sousa (Portugalia) – 14 punktów
 • Jonny Clayton (Walia) – 14 punktów
 • Gary Anderson (Szkocja) – 12 punktów
 • James Wade (Anglia) – 11 punktów
 • Peter Wright (Szkocja) – 9 punktów

Plan gier i nasze typy na 13. dzień Premier League Darts 2021

W drugiej części drugiej fazy Premier League Darts 2021 mecz wygrywa ten zawodnik, który jako pierwszy wygra osiem legów. Dopuszczalny jest remis w partii 7:7. Za wygraną zawodnik otrzymuje 2 punkty, a za remis 1 „oczko”

Jonny Clayton vs. Gary Anderson

Na przeciw siebie staną zawodnicy, którzy zajmują piąte i szóste miejsce w rywalizacji, a więc znajdują się aktualnie poza czołową czwórką, która wystąpi w decydującej rozgrywce w piątek. Dlatego poniedziałkowy meczu Walijczyka i Szkota będzie miał kolosalne znaczenie dla obu graczy. Porażka Andersona bardzo utrudni, a praktycznie uniemożliwi mu awans do play off. Clayton, z kolei, goni w klasyfikacji generalnej Josego de Sousę. Obaj mają tyle samo punktów, ale Portugalczyk legitymuje się lepszym bilansem legów. Zawodnik z Walii gra w turnieju nierówno. Świetne mecze, rozgrywane na średnich powyżej 100 punktów, przeplata słabszymi występami. Spośród wszystkich uczestników legitymuje się najwyższą średnią ze wszystkich spotkań, która wynosi 100,17 punktu. Z drugiej strony najsłabiej kończy legi, bo ze średnią skutecznością 36,32 procenta. Gary Anderson gra stabilniej, ale to może okazać się zbyt mało na Claytona. Chyba, że Szkot zaprezentuje się tak, jak ostatniego dnia poprzedniego zjazdu, kiedy to wystąpił – w meczu z Van den Bergiem – na średniej ponad 107 punktów i wygrał. W pierwszej fazie rywalizacji Clayton wygrał w Andersonem 7:4.

Nasz typ: 8:5 Clayton.

Jose de Sousa vs. Dimitri Van den Bergh

Dla obu graczy to będzie arcyważne spotkanie. Zmierzy się bowiem czwarty z trzecim darterem cyklu. Ich mecz w pierwszej fazie był dobrym widowiskiem. Na zdecydowanie wyższej średniej grał Portugalczyk, ale przegrał mecz 3:7. Wszystko przez to, że fatalnie spisywał się na podwójnych, a to właśnie w grze w lotki jest kluczowe. Teraz jednak de Sousa ma szanse – w przypadku zwycięstwa – wyprzedzić Belga w tabeli, bo traci do niego zaledwie punkt. Van den Bergh, z kolei, może poważnie odskoczyć rywalowi, bo trzy punkty zapasu, to już solidna zaliczka w decydującej fazie rywalizacji. Zapowiada się mecz na dobrym poziomie, bo Portugalczyk notuje drugą, a Belg trzecią najlepszą średnią spośród wszystkich uczestników. Obaj znajdują się dodatkowo na czele pod względem rzuconych maksów. De Sousa zanotował ich 66, a Van den Bergh 52. Pierwszy z wymienionych graczy jest na dodatek zawodnikiem, który najczęściej w tegorocznym cyklu remisował. Cztery razy podzielił się punktami z rywalami.

Nasz typ: 7:7.

Nathan Aspinall vs. Michael van Gerwen

To będzie starcie na szczycie pierwszego dnia drugiej części, drugiej fazy rywalizacji. Lider zmierzy się z wiceliderem. Van Gerwen w pierwszej fazie nie grał najlepiej. Zdarzały mu się wpadki, ale na początku maja odpalił. Jako jedyny wygrał wszystkie trzy spotkania, znacznie poprawił średnią, a w meczu z Van den Berghiem zbliżył się do magicznej granicy 110 punktów. Jeżeli nadal będzie w takiej dyspozycji, to solidnie grający Aspinall nie ma czego szukać. Choć warto pamiętać, że w kwietniu Holender miał dużo szczęścia w starciu z Anglikiem. Rywal był lepszy, ale Van Gerwenowi udało się w tym spotkaniu zremisować 6:6. Teraz taki rezultat pozwoli „Potężnemu Mike’owi” zachować prowadzenie w cyklu. Nawet jeżeli przegra, to nie powinien stracić prowadzenia, bo ma dużo lepszy bilans legów od poniedziałkowego rywala. Wygrana postawi Holendra w znakomitej sytuacji. Dwa zdobyte punkty ułatwią mu w realizacji celu, a więc w zajęciu pierwszego miejsca po fazie ligowej.

Nasz typ: 8:6 van Gerwen.

James Wade vs. Peter Wright

To będzie mecz o być albo nie być w play offie. Wszystko dlatego, że Anglik i Szkot zajmują dwa ostatnie miejsca w klasyfikacji i tylko zwycięzca tego spotkania zachowa szanse na awans do najlepszej czwórki. Choć nawet wygrana nie za bardzo poprawi sytuację Wrighta. Najbardziej kolorowa postać w świecie darta ma w tym sezonie ewidentne problemy z formą. Na początku maja, jako jedyny w stawce, przegrał wszystkie trzy mecze. W znacznej mierze z tego powodu ma najniższą średnią spośród graczy, którzy pozostali w turnieju. Wade z kolei, to najlepiej kończący legi gracz, który, jako jedyny, może pochwalić się skutecznością w tym elemencie na poziomie ponad 50 procent. Sęk jednak w tym, że Anglik gra nierówno. Bardzo dobre mecze przeplata bardzo słabymi. Jeżeli jednak chce zagrać w play offie, to rywala ze Szkocji musi pokonać. W kwietniu pokonał go 7:4.

Nasz typ: 8:6 Wade.

🎯 Sprawdź kursy na zwycięzcę Premier League Darts 2021! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj darts w STS!