Analiza drużyn na Euro 2020/21. Która faworytem mistrzostw?

Po raz drugi w historii na Euro 2020 zagrają 24 drużyny. Poszerzenie Mistrzostw Europy jest oczywiście podyktowane marketingiem i zwiększeniem oglądalności. Która drużyna jest faworytem do zwycięstwa? Sprawdź analizy i ocenę szans reprezentacji!

Trudno było nie awansować – taka jest brutalna prawda o eliminacjach do Euro 2020. W turnieju finałowym po raz drugi w historii zagrają 24 drużyny, a w eliminacjach grało 55 reprezentacji narodowych, czyli 44% zespołów. Więcej drużyn to więcej meczów, a to też więcej pieniędzy, więcej widzów, więcej biletów i więcej gadżetów. Futbol to współcześnie dochodowy produkt. Kibice z kolei chcą oglądać na żywo jak najwięcej meczów. Euro 2016 z 24 drużynami sprawiło, że więcej państw awansowało i ludzie chętniej oglądali i interesowali się mistrzostwami. Dzięki nowej formule na Euro 2020 po raz pierwszy w historii awansowały takie zespoły, jak Finlandia czy Macedonia Północna.

Jakie drużyny zagrają na Euro 2020?

Liczba drużyn, które miały szansę wziąć udział w finałach Mistrzostw Europy zmieniała się wraz upływem czasu. Dla dzisiejszych fanów trudnym do wyobrażenia mogły być finały rozgrywane w latach 1960-1976. Udział brały bowiem tylko… cztery najlepsze drużyny, czy de facto mieliśmy do czynienia z półfinałami i finałem.  Później przez cztery kolejne turnieje finałowe liczba drużyn wynosiła osiem. Pierwszym dużym otwarciem na Europę należy nazwać Euro 96 w którym udział wzięło aż 16 reprezentacji. Euro 2016 i Euro 2020 to imprezy z aż 24 drużynami. 

Drużyny na Euro 2020

 • Włochy
 • Turcja
 • Szwajcaria
 • Walia
 • Belgia
 • Dania
 • Finlandia
 • Rosja
 • Austria
 • Holandia
 • Macedonia Północna
 • Czechy
 • Anglia
 • Chorwacja
 • Szkocja
 • Polska
 • Słowacja
 • Hiszpania
 • Szwecja
 • Francja
 • Niemcy
 • Portugalia
 • Węgry

Po raz drugi w historii na ME zagrają 24 drużyny. Z kolei pierwszy raz wszystkie reprezentacje narodowe Starego Kontynentu walczyły w eliminacjach, także obrońcy tytułu Portugalczycy. Głównego gospodarza nie było, bo mecze turnieju odbędą się na dwunastu różnych stadionach w dwunastu krajach. Udział w Euro 2020 reprezentacje zapewniły sobie w eliminacjach Euro (20 z 24 drużyn), a cztery ostatnie przepustki zespoły wywalczyły w barażach Euro 2020. W turnieju udział wezmą kompletni debiutanci, jak i europejskie potęgi, które liczą na sukces. Aż trzy takie reprezentacje trafiły do jednej grupy – F! Oto przegląd wszystkich drużyn Euro 2020.

grupy na euro 2020

WŁOCHY (Grupa A)

9 razy na Mistrzostwach Europy, największy sukces: Mistrz Europy 1968

Reprezentacja Włoch zamierza powalczyć o medal Mistrzostw Europy, tak jak to miało miejsce podczas polsko-ukraińskiego Euro 2012, gdy ulegli w finale Hiszpanii. Drużyna Italii ma za sobą okres przebudowy i gorszej gry. Selekcjoner Roberto Mancini poukładał puzzle na nowo i trzeba przyznać, że Włosi wyglądali w ostatnim czasie bardzo dobrze. Eliminacje Euro 2020 były dla nich miłe i przyjemne, bowiem wygrali wszystkie spotkania. Różnicę między Włochami a Polską było widać w edycji Ligi Narodów 2020. Każdy, kto nie będzie się liczył z Włochami podczas ME 2020, zostanie surowo ukarany.

TURCJA (Grupa A)

4 razy na ME, III/IV miejsce na Euro 2008

Fanatyczni kibice i ciekawi piłkarze – tak wielu kibicom kojarzy się reprezentacja Turcji. To już nie ta sama drużyna co na początku XXI wieku, ale trzeba na nich uważać, bo mogą namieszać. Doświadczony selekcjoner Senol Gunes ma na swoim koncie liczne sukcesy. W eliminacjach Turcję wyprzedziła Francja, ale zespół ten nie ma się czego wstydzić. Na pewno obecne pokolenie nie jest tak utalentowane, ale piłkarsko to wciąż mocny zespół.

SZWAJCARIA (Grupa A)

4 razy na ME, 1/8 finału na Euro 2016

Zarówno w piłce klubowej, jak i reprezentacyjnej, Szwajcarzy ugruntowali swoją pozycję, jako klasa średnia europejskiego futbolu. To zawsze niewygodny rywal, dobrze przygotowany, z kilkoma niezłymi piłkarzami. Gdy mają dobry dzień, stać ich na sprawienie niespodzianki. Polscy kibice będą wspominali mecz ze Szwajcarią na Euro 2016, gdy biało-czerwoni awansowali do ćwierćfinału dopiero po dramatycznej serii rzutów karnych.

WALIA (Grupa A)

1 raz na ME, III/IV miejsce na Euro 2016

Przez wiele lat ubogi krewny z Wysp Brytyjskich. Kibice futbolu żałowali Ryana Giggsa, który musiał sam ciągnąć „ten wózek”. Podobnie chciano mówić o Garethcie Bale’u, ale podczas Euro 2016 Walia była rewelacją turnieju. Przegrała dopiero w półfinale. Czy teraz będzie ich stać na powtórkę z historii? Raczej nie, choć na ławce trenerskiej jest wspomniany Giggs. W eliminacjach lepsi okazali się w grupie tylko Chorwaci. 

Czytaj więcej na temat grupy A na Euro 2020!

BELGIA (Grupa B)

5 razy na ME, II miejsce na Euro 1980

Obecnie najlepsza drużyna według rankingu FIFA i jeden z faworytów do wygrania Euro 2020. A wszystko dzięki generacji naprawdę świetnych piłkarzy. Hiszpański szkoleniowiec Roberto Martinez świetnie poukładał drużynę, która ma ogromne możliwości. Komplet zwycięstw i wygrana grupa w eliminacjach to tylko przykład potencjału. Brązowy medal Mistrzostw Świata 2018 w Rosji to dowód na to, że zakłady bukmacherskie nie mogą się mylić, widząc Belgów w gronie kilku najlepszych drużyn tegorocznego Euro.

ROSJA (Grupa B)

11 razy na ME, Mistrz Europy 1960

Dawnych wspomnień czar. Rosja ogólnie ma mocarstwowe ambicje, także w futbolu, w którym jeszcze jako ZSRR odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej. Teraz mozolnie odbudowywana jest silna reprezentacja. Duży wkład w to ma Stanisław Czerczesow, trener znany i lubiany… w Warszawie z okresu pracy z Legią. Jako gospodarz MŚ 2018 Rosjanie dotarli do ćwierćfinału. Na Euro 2020 taki wynik będzie sukcesem.  

FINLANDIA (Grupa B)

pierwszy raz na ME

Finowie raczej nie kojarzą się z piłką nożną. Polski kibic zdecydowanie więcej wymieni nazwisk skoczków narciarskich niż piłkarzy, ale to może się zmienić po tym Euro. Historyczny, bo pierwszy awans na Mistrzostwa Europy wzbudził sensację i zainteresowanie. Finowie w eliminacjach zostali wyprzedzeni tylko przez Włochów. Dla reprezentacji noszącej pseudonim „Puchacze” będzie to pierwszy start na jakiejkolwiek dużej imprezie piłkarskiej. Chłodni Finowie powinni tym razem w czerwcu być mocno rozgrzani każdym meczem swojej reprezentacji. Każdy punkt, nie mówiąc o zwycięstwie, będzie powodem do hucznego świętowania.  

DANIA (Grupa B)

8 razy na ME, Mistrz Europy 1992

Sensacyjny „wakacyjny” mistrz Europy z 1992 roku robi wszystko, by kroczek po kroczku odbudować swoją markę w Europie. Duńskich dobrych piłkarzy nie brakuje. Reprezentacja uznawana za typowego średniaka uczyniła jednak postęp. W eliminacjach przegrali tylko o jeden punkt ze Szwajcarią. W Polsce kibice kojarzą przede wszystkim duńskiego bramkarza – Petera Schmeichela, który nieprzypadkowo jest ambasadorem STS. Na Euro 2016 Dania nie pojechała, teraz za cel stawia sobie wyjście z grupy i to jest w ich zasięgu.

Więcej o grupie B na Euro 2020 znajdziesz tutaj!

UKRAINA (Grupa C)

2 razy na ME, faza grupowa

Ukraina to kolejny zespół, za sterami którego stoi niedawny świetny gracz. W tym przypadku mowa o Andriju Szewczence. Nasi wschodni sąsiedzi pod wodzą byłego genialnego napastnika m.in. AC Milan wygrali grupę w eliminacjach Euro 2020, choć rywalizowali m.in. z Portugalią. W zespole nie brakuje ciekawych i klasowych graczy. Z pewnością Ukraińcy będą niewygodnym rywalem dla każdego, a w grupie C mogą postraszyć faworytów, czyli Holandię. Dla Ukraińców będą to trzecie Mistrzostwa Europy z rzędu i trzecie w ogóle. Euro 2012 i Euro 2016 kończyły się zawsze tak samo, czyli na fazie grupowej. W tym roku jest szansa, że w końcu będzie inaczej.

AUSTRIA (Grupa C)

2 razy na ME, faza grupowa

Drużyna z potencjałem, której brak stabilizacji. Austria ma na swoim koncie pojedyncze bardzo dobre mecze, ale m.in. nie potrafili znaleźć sposobu na Polskę. Austriacy zdecydowanie lepiej wspominają swoje występy na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. ME to jak na razie niezbyt bogata i miła historia. Ani jako gospodarz w 2008, ani w 2016 nie byli w stanie wyjść z grupy. Czy uda się tym razem? Stać ich na pokonanie Ukrainy i na postraszenie Holandii.

HOLANDIA (Grupa C)

9 razy na ME, Mistrz Europy 1988

„Oranje” wracają na należne im miejsce. Chyba dziś już nikt nie lekceważy reprezentacji Holandii, która kryzys „pokoleniowy” ma za sobą. Nie było ich na ostatnich wielkich turniejach, ale przeszłość już nie ma mieć znaczenia. Obecnie reprezentacja Holandii jest nie tylko wg bukmacherów faworytem grupy C, ale i całego Euro 2020. Utalentowanych zawodników nie brakuje w każdej formacji. Wiele będzie zależało od zdrowia i formy zespołu. Jeśli nic nie zakłóci przygotowań, to Holendrzy będą bili się o medale ME 2020. 

MACEDONIA PÓŁNOCNA (Grupa C)

pierwszy raz na ME

Absolutny debiutant. W innej formule mistrzostw nie mieliby szans zagrać na tym turnieju. Macedonia Północna awansowała po barażu z Gruzją. Dla obu drużyn było to wielkie wydarzenie i szansa. Jeden gol autorstwa Gorana Pandeva przesądził o sprawie. Trudno się więc dziwić temu, że w stolicy kraju – Skopje, kibice świętowali do białego rana. Macedonia Północna była rywalem Polski w grupie eliminacji Euro 2020. Na turnieju każda bramka, każdy punkt będzie dla nich sporym osiągnięciem. 

Czytaj więcej na temat grupy C na Euro 2020!

druzyny mistrzostwa europy 2020

Czytaj więcej:


CZECHY (Grupa D)

9 razy na ME, Mistrz Europy 1976

Czesi w porównaniu z Polską mają znacznie większy dorobek na Mistrzostwach Europy i dużo większe sukcesy. Czasy Czechosłowacji to już jednak przeszłość, a nasi południowi sąsiedzi mozolnie odbudowują siłę piłki klubowej i reprezentacyjnej. Wydaje się, że wielkiej presji i oczekiwań przed tą drużyną nikt nie stawia. To może być ich atut, ale skład grupy nie napawa optymizmem. Anglia i Chorwacja to czołowe drużyny świata, tylko Szkoci wydają się słabsi od Czechów. Nowa generacja czeskich graczy nie jest tak utalentowana, jak pokolenie Euro 96, dlatego siłą reprezentacji jest zespołowość. Anglia jest doskonale znana Czechom choćby z eliminacji Euro 2020.

ANGLIA (Grupa D)

9 razy na ME, III/IV miejsce na Euro 1968 i Euro 1996

Faworyt grupy, ale i całych Mistrzostw Europy. Nieprzypadkowo bukmacherzy najniższy kurs na wygranie Euro 2020 przypisują właśnie Anglikom. Po pierwsze jest to bardzo ciekawa, utalentowana drużyna. Po drugie kluczowe mecze Mistrzostw Europy odbędą się na londyńskim stadionie Wembley. W eliminacjach Angliki pokazali ogromny potencjał. Jeśli trener Gareth Southgate wyzwoli go podczas turnieju, to napastnik Harry Kane i spółka będą trudni do zatrzymania. O sile Anglii już w marcu przekona się i reprezentacja Polski, która zagra z nią mecz w ramach eliminacji do MŚ 2022.  Kibice na własne oczy przekonają się kto jest lepszy Harry Kane czy Robert Lewandowski?

CHORWACJA (Grupa D)

5 razy na ME, ćwierćfinał Euro 1996 i Euro 2008  

Wicemistrz świata 2018, który swoją grą oczarował kibiców na całym świecie. Chłopcy trenera Zlatko Dalicia wciąż są mocni i groźni. Z pewnością na Euro 2020 chcieliby powtórzyć osiągnięcie z MŚ 2018 awansując wówczas do wielkiego finału. Będzie o to trudno, ale to drużyna z rodzaju tych nieobliczalnych. Jak wszystko będzie dobrze funkcjonowało i będą mieli trochę szczęścia, to mogą zajść bardzo daleko. Gwiazdy MŚ 2018 są już dwa lata starsze, ale w bałkańskiej drużynie nie brakuje talentów.

SZKOCJA (Grupa D) 

2 razy na ME, faza grupowa

Nerwy kibiców Szkocji zostały solidnie przetestowane podczas baraży Euro 2020. Reprezentacja tego kraju awans na ME wywalczyła po dwóch meczach zakończonych seriami rzutów karnych. Okazało się, że próby nerwów, to dla Szkotów żaden problem. Odporność psychiczna mocno przyda się już podczas finałów Euro 2020. Szkoci trafili do trudnej grupy, gdzie w dodatku czeka ich bardzo prestiżowy mecz z Anglią. Ich doświadczenie i szanse są najmniejsze, ale z tylnego siedzenia czasem łatwiej atakować i szczypać. 

Więcej informacji o grupie D na Euro 2020 znajdziesz tutaj!

POLSKA (Grupa E)

3 razy na ME, ćwierćfinał Euro 2016

Ostatnie ME rozbudziły apetyty i nadzieje, co… nie do końca dobrze wpływa na atmosferę wokół kadry. Trener Adam Nawałka wycisnął niemal maksimum podczas Euro 2016, a kibice biało-czerwonych do dziś żyją marzeniami, co by było gdyby w rzutach karnych udało się pokonać Portugalię? To już historia, podobnie jak Jerzy Brzęczek, którego na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski zastąpił Portugalczyk Paulo Sousa.

Choć eliminacje zostały wygrane, to kadra wciąż ma wielu krytyków. Głównie z powodu słabego stylu gry zespołu oraz porażek z reprezentacjami z najwyższej półki. A na Euro przyjdzie nam grać z Hiszpanią i Szwecją, a w el. MŚ 2022 z Anglią. Porażki w Lidze Narodów z Włochami i Holandią uwidoczniły największe braki.

Celem podstawowym na Euro 2020 będzie wyjście z grupy, a kluczowy w jego realizacji będzie mecz otwarcia ze Słowacją. Zwycięstwo może ustawić biało-czerwonych w dobrej pozycji. W przypadku meczu Hiszpania – Polska chyba nikt nie ma złudzeń co do tego, kto będzie faworytem. W 9 na 10 przypadków taki mecz wygrają Hiszpanie. Czy tym razem trafi się ten jeden, jedyny? Dla wielu piłkarzy reprezentacji Polski będzie to ostatni wielki turniej. Nic więc dziwnego, że będą oni chcieli się godnie zaprezentować. 

reprezzentacja polski me 2020
Zdjęcie PressFocus

HISZPANIA (Grupa E)

10 razy na ME, Mistrz Europy 1964, 2008, 2012

Największy grupowy rywal reprezentacji Polski, a także jeden z faworytów całego Euro 2020. Reprezentacja Hiszpanii szczyt sukcesów miała na w latach 2008-2012, później nastąpił okres przejściowy. Reprezentacja musiała zostać odmłodzona, a trener Luis Enrique odradza ponownie ekipę „La Furia Roja”. Hiszpanie w ostatnim czasie pokazali moc pokonując Niemców aż 6:0. Potencjał w tej drużynie tkwi olbrzymi. Jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy do Euro 2020, to drużyna z Półwyspu Iberyjskiego będzie walczyła o medale. 

SZWECJA (Grupa E)

6 razy na ME, III/IV na Euro 1992

Trudny i nieprzewidywalny rywal. Teoretycznie od lat są typowym europejskim średniakiem. Sukcesów niemal nie mają. Ale każdemu przeciwnikowi gra się ze Szwedami bardzo trudno. Ciekawych piłkarzy nie brakuje, ale prawdziwym game changerem może być powrót największej gwiazdy szwedzkiego futbolu, czyli Zlatana Ibrahimovicia. Kto wie, czy mecz Szwecja – Polska nie zadecyduje o awansie i wyjściu z grupy E? Na pewno reprezentacja Polski musi szykować się na trudne, fizyczne starcie ze Szwedami.

SŁOWACJA (Grupa E) 

1 raz na ME, 1/8 Euro 2016

Drugi raz na Mistrzostwach Europy, a sam awans był wywalczony w barażach Euro 2020. Słowacja ma ciekawe pokolenie piłkarzy, którzy jako drużyna stanowią monolit. Niedoceniani mogą napsuć wiele krwi faworytom. Polska – Słowacja będzie meczem otwarcia i zwycięzca tego meczu ułatwi sobie drogę do wyjścia z grupy E. Biało-czerwonym trudno gra się z południowymi sąsiadami i jeśli ktoś już teraz przypisuje Polsce 3 punkty, to jest w błędzie. Słowacy jadą na Euro 2020 bez presji, a mogą tylko zyskać, nic nie stracą. 

Czytaj więcej: Mecze Polski na Euro 2020/21. Jakie szanse reprezentacji w grupie E?

FRANCJA (Grupa F)

9 razy na ME, Mistrz Europy 1984 i 2000

Aktualny Mistrz Świata ma chyba jakościowo najsilniejszą kadrę. Na każdą pozycję „Trójkolorowi” mogą wystawić po 3-4 naprawdę świetnych piłkarzy. Potencjał jest ogromny, ale wszystko musi się dobrze ułożyć, by Francja powtórzyła sukces z 2000 roku. Didier Deschamps wie jednak, jak odpowiednio zmotywować i ustawić drużynę. Francja może być typowym zespołem turniejowym, który będzie się rozkręcał z meczu na mecz. Z drugiej strony najlepsi piłkarze mogą być zmęczeni sezonem ligowym. Niemniej jednak Francja to na dziś jeden z głównych faworytów do wygrania ME, a półfinał powinien być ich celem minimum.

NIEMCY (Grupa F)

12 razy na ME, Mistrz Europy 1972, 1980, 1996

Najwięcej razy w finałach Mistrzostw Europy i najwięcej triumfów na Starym Kontynencie. Reprezentacja Niemiec zawsze jest groźna i tak będzie tym razem, choć… notowania wcale nie są najwyższe. Ostatnio bowiem coś w grze Niemców się zacięło. Jakościowo to także nie jest najlepsza reprezentacja Niemiec w ostatnich dwóch dekadach. Nad trenerem Joachimem Loewem zbierają się czarne chmury i słaba postawa na Euro 2020 może oznaczać wiele zmian. W dodatku bardzo trudna grupa to ogromny pech dla Niemców.

PORTUGALIA (Grupa F)

7 razy na ME, Mistrz Europy 2016

Notowania obrońcy tytułu są niższe niż powinny i trochę trudno to zrozumieć. Reprezentacja wciąż jakościowo jest bardzo mocna, wkład największej gwiazdy, czyli Cristiano Ronaldo bez wątpienia jest i będzie duży. Generalnie stać ich na wiele. CR grał ostatnio mniej w kadrze, ale w tak ważnym turnieju na pewno zrobi wszystko, by błyszczeć. Portugalczycy razem niejedno przeżyli i jeśli uzyskają dobre wyniki w Grupie F, to mogą dostać wiatru w żagle w kolejnych etapach Euro 2020. 

Czytaj więcej:

WĘGRY (Grupa F) 

3 razy na ME, III miejsce Euro 1964

Węgry kojarzyły się z wielką drużyną w przeszłości. Przez lata nie potrafili dostać się na wielką imprezę, aż doczekali się ciekawego pokolenia piłkarzy. Awans wywalczony dzięki barażom ucieszył cały kraj. Węgrzy trafili do grupy „śmierci”, w której mogą tylko zyskać i zebrać niezbędne doświadczenie. Kto wie, czy nie zaowocuje ono podczas eliminacji MŚ 2022, gdzie w grupie przeciwnikiem będzie reprezentacja Polski. 

Więcej na temat grupy F na Euro 2020 znajdziesz tu!

Która drużyna faworytem Euro 2020?

Te Mistrzostwa Europy w odróżnieniu do poprzednich turniejów, mają wielu faworytów i wskazanie, jednej czy dwóch drużyn, które mają największe szanse na zostanie Mistrzem Europy jest… niemożliwe. Nie jest to tylko nasza opinia, która ma odzwierciedlenie w kursach na zwycięzcę Euro 2020, ale i inny bukmacherzy, także zagraniczni, w gronie faworytów widzą z 6-8 reprezentacji narodowych. Dużo, prawda?

Kursy na faworytów do wygrania Euro 2020 pojawiły się w STS już wiele tygodni temu i jak można było przypuszczać zmieniły się ona w czasie. Choć grupa faworytów pozostała ta sama, to jednak lekkie wahnięcia są widoczne. Utarło się, że trio faworytów to: Anglia, Francja i Belgia. Dlaczego? Anglia, bo najważniejsze mecze odbędą się w Londynie, a ich zespół stale się rozwija. Francja, bo kadrowo i potencjałem bije wszystkich, no i to aktualny Mistrz Świata. Belgia, bo jest numerem 1 w rankingu FIFA i potencjałem nie ustępuje wcześniej wymienionym drużynom. Kto jeszcze może zostać zaliczony do grona faworytów EURO 2020? Na pewno Hiszpania, Portugalia, Holandia, Włochy, czy Niemcy. Sporo prawda? A jeszcze jest zawsze groźna i lubiąca niespodzianki Chorwacja. Jak widać obstawić teraz zwycięzcę to trudna sztuka, ale… opłacalna, gdy się trafi.

Okazuje się jednak, że gracze STS widzą faworytów Euro 2020 nieco inaczej. Zdecydowanie najwięcej wkładów w zakładach postawiono na dwie reprezentacje – na Francję i Włochy, które rozpoczną turniej meczem w Rzymie z Turcją. Co ciekawe mocno trzyma się grono… hurraoptymistów, którzy widzą Polskę w roli finalisty i nawet zwycięzcy Euro 2020! Ach te marzenia… Więcej o typowaniu naszych graczy i obstawianiu faworytów znajdziesz w specjalnym artykule.

Sprawdź aktualne kursy na Euro 2020! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj wyniki! ⚽

Finanse na Euro – Ile zarobią drużyny?

Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że współczesna piłka nożna to dochodowy biznes. Dla klubów, piłkarzy, lig, telewizji, czy zakładów bukmacherskich. Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata to okazja do zarobku dla poszczególnych federacji występujących w finałach, jak i dla miast organizatorów. W XXI wieku pieniądze i bonusy dla drużyn grających w ME ciągle rosną. W 2004 roku Mistrz Europy zarobił ok. 18 milionów euro. Na Euro 2016 25,5 mln euro, a podczas Euro 2020 kwota ta może przekroczyć 30 mln.

Magazyn Forbes pokusił się o podanie szacunkowych premii za każde zwycięstwo i kolejne fazy Euro 2020:

 • Kwalifikacja na Euro 2020 – 9,25 mln euro
 • Faza grupowa – zwycięstwo 1,7 mln euro, remis 750 tys. euro
 • 1/8 finału – 2 mln euro
 • Ćwierćfinał – 3,25 mln euro
 • Półfinał – 5 mln euro
 • Wicemistrzostwo Europy – 7 mln euro
 • Mistrzostwo Euro 2020 – 10 mln euro

Co ciekawe, reprezentacja Polski za awans na MŚ 2018 w Rosji otrzymała od FIFA premię w wysokości 8 milionów dolarów. Awans na Euro 2020 jak widać wiązał się z większym bonusem. A ile Polacy zarobią podczas czerwcowo-lipcowego turnieju zależy tylko i wyłącznie od nich. Opłaca się grać i wygrywać!