Jak obstawiać Euro 2020?

jak obstawiac euro 2020

Przed nami najważniejsze wydarzenie futbolowe ostatnich kilku lat. Mistrzostwa Europy nie tylko ze względu na udział reprezentacji Polski będą bardzo ciekawe. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się jak obstawiać Euro 2020, na co zwracać uwagę, a czego unikać!

Mistrzostwa Europy zaraz po Mistrzostwach Świata są najważniejszym turniejem piłki nożnej na naszej planecie. Miliony kibiców przed telewizorami, miliony obstawiających wyniki. To szczególne wydarzenie w świecie futbolu ma specjalną otoczkę. Podobnie wygląda sprawa z obstawianiem Euro 2020 w zakładach bukmacherskich. Oferta jest bardzo bogata i jest w czym wybierać. Ale wiele osób szuka zasad, porad, chce się dowiedzieć jak obstawiać, by mieć większe prawdopodobieństwo wygrania. O tym wszystkim dowiesz się z niniejszego tekstu.

Euro 2020 – turniej, który przyciąga miliony

Turniej o mistrzostwo Starego Kontynentu w piłce nożnej to zawsze wyjątkowe wydarzenie, ale Euro 2020 będzie jeszcze bardziej wyjątkowe. I to z wielu powodów, nie wszystkich zamierzonych. Zacznijmy od najważniejszego. Formuły ME 2020. Mecze dwudziestu czterech drużyn narodowych w jedenastu miastach na stadionach całej Europy. Wszystko po to, żeby uczcić rocznicę 60-lecia Mistrzostw Europy.

M.in. po raz pierwszy na Euro 2020 sędzią pomagać będzie system wideoweryfikacji VAR. Ale najważniejszy powód, który uczynił ten turniej wyjątkowym nazywa się: koronawirus. Pandemia sprawiła, że po raz pierwszy mistrzostwa rozegrane zostaną rok później niż planowano, zmieniały się także lokalizacje meczów na Euro 2020. Nie zmieniło się jedno – zainteresowanie tym turniejem. Dla europejskich piłkarzy, którzy z dumą reprezentują swoje drużyny narodowe, nie ma ważniejszego turnieju. Dlatego podczas Euro 2016 pobito biletowy rekord, zainteresowanie Euro 2020 było jeszcze większe. Okres posuchy i chęć powrotu do normalności sprawia, że czerwcowo-lipcowe ME cieszyć się będą ogromną oglądalnością. 


Czytaj więcej:


10 porad na co zwracać uwagę obstawiając Euro 2020

Wiemy już co i jak będzie można obstawiać, ale pewnie wielu kibiców po raz pierwszy zdecyduje się obstawiać taki turniej, jak Euro 2020. Złotej recepty na pewne wygrane nie ma, ale dzięki wiedzy i kilku zasadom można zwiększyć ich prawdopodobieństwo. Oto nasz krótki poradnik przed Euro 2020:

1. Obstawiaj mecze drużyn, o których masz największą wiedzę

Na Euro 2020 zagrają 24 reprezentacje, każda kadra składać się będzie z 25-26 piłkarzy. Razem daje nam to ponad 600 piłkarzy. Posiadać sporą wiedzę na temat wszystkich lub większości z nich, to już wyzwanie. Nie każdy jest ekspertem od wszystkiego, dlatego warto skupić się na drużynach o których ma się największe pojęcie. W myśl zasady, że każda informacja jest na wagę złota.

2. Dokładnie analizuj składy i formę piłkarzy przed i w trakcie turnieju

Po części odnosi się to do pierwszego punktu, ale obstawiając konkretną drużynę, po pierwsze trzeba orientować się w formie danego piłkarza, ale również mieć rozeznanie co do stylu i taktyki preferowanej przez daną reprezentację. Konkretny zawodnik w klubie może pełnić inną rolę niż w reprezentacji, co przekłada się na jego dyspozycję. W trakcie turnieju każdy detal może mieć znaczenie. Urazy, taktyka, przeciwnik, czy nawet sprawy związane z transferami i zmianą klubu.

3. Nie graj w emocjach

Ważny aspekt! Na Euro 2020 zobaczymy reprezentację Polski, która zagra w grupie E. Patriotyczne zapędy podczas obstawiania trzeba jednak schować do kieszeni. Wielu ludzi ma skłonność do optymistycznego patrzenia na szanse biało-czerwonych i raczej zawyża potencjał. Dlatego też gra na emocjach nie prowadzi do nic dobrego. Dotyczy to również sytuacja gracza, który dopiero co źle obstawił i chce się odegrać. Tylko chłodna głowa i stoicki spokój mogą przynieść sukces.

4. Sprawdź bilans i historię meczów poszczególnych reprezentacji (H2H)

Niektóre drużyny mają długie serie meczów wygranych bądź przegranych z konkretnym rywalem. Teoretycznie historia nie gra roli, ale takie „Smaczki” zawsze są wyciągane przez media i nakręcane przez kibiców. Piłkarze powtarzają, że nie zwracają na to uwagi, ale… potem coś w tym jest. Styl gry jednej drużyny może bardzo nie odpowiadać drugiej. Działa to też w inną stronę, są zespoły, które mają patent na ogrywanie innego przeciwnika.

5. Trzecie kolejki meczów w grupie to zawsze wielka niewiadoma

Trenerzy drużyn pewnych awansu często oszczędzają piłkarzy zagrożonych kartkami lub zmęczonych/lekko kontuzjowanych. Ci, którzy mają pewny awans z pierwszego miejsca również inaczej podchodzą do ostatniego meczu w fazie grupowej. Wyniki meczów, jak i ich przebieg są wielką niewiadomą. W tym przypadku zalecana jest ostrożność w obstawianiu tego typu meczów.

6. Faza pucharowa to ostrożniejsza gra

W fazie pucharowej liczba bramek w meczach nie jest duża, bo im większa stawka, tym bardziej uważna gra. Nawet najlepsi mają się na baczności. Nikt nie chce iść na wymianę ciosów, a nawet drużyny w formie zdają sobie sprawę, że to turniej i najważniejszym celem jest dojście oraz wygranie ostatniego meczu. Wyniki 4:2, 3:3, 4:0 są rzadkością.

7. Rzuty karne i dogrywki na Euro 2020

W fazie pucharowej dochodzą dogrywki i serie rzutów karnych, które rozstrzygają dany mecz. Dlatego trzeba dokładnie przeanalizować kursy. Po pierwsze jest więcej opcji do obstawianie – czy w 90 minutach mecz zakończy się remisem, kto wygra dogrywkę, kto wygra w rzutach karnych. Poza tym same dogrywki i rzuty karne wpływają na formę fizyczną i psychiczną zespołów, jak i poszczególnych piłkarzy.

8. Defensywa ważniejsza niż ofensywa

Reprezentacje z dobrymi bramkarzami i solidnymi obrońcami należy ocenić wyżej w fazie pucharowej od tych ze świetną ofensywą. Mówiąc krótko popularność zdobywa się ofensywą, a tytuły ofensywą. Czyli reprezentacje przykładające większą uwagę do defensywy mają większe szanse zajść daleko. Skrajnie idealnym tego przykładem był sensacyjny mistrz Euro 2004, czyli Grecja.

9. Faworyci często rozkręcają się w trakcie trwania turnieju

W przypadku Euro 2020 wyjść z grupy będzie stosunkowo łatwo. Z kolei outsiderzy są najgroźniejsi w pierwszych meczach. W historii Euro wiele razy bywało tak, że drużyny, które grały widowiskowo i strzelały dużo goli w fazie grupowej, w fazie pucharowej szybko odpadały. Turniej rządzi się swoimi prawami, a do rozegrania jest siedem meczów, więc kto rozsądnie szafuje siłami ten ma większe szanse.

10. Drabinka i rozstawienie ma znaczenie!

Prześledź dokładnie drabinkę Euro 2020 i możliwe ścieżki poszczególnych drużyn. 24 w fazie grupowej, z czego większość awansuje dalej. Drabinka ma więc ogromne znaczenie, awans z któregoś miejsca oznacza schody lub autostradę do finału. To trzeba brać pow uwagę, tak jak fakt, że najważniejsze mecze Euro 2020, czyli półfinały i finał odbędą się na stadionie Wembley w Londynie, co mocno wpływa na kursy i szanse Anglii na mistrzostwach. Jak widać każdy detal ma ogromne znaczenie w obstawianiu piłki nożnej i mistrzostw Europy.

Sprawdź aktualne kursy na Euro 2020! Odbierz kod bonusowy STS i typuj wyniki! ⚽


Powiązane artykuły: