Typy na 1. dzień pojedynków Premier League Darts 2021

1 czesc 1 faza premier league darts 2021

W poniedziałek rozpoczyna się Premier League Darts 2021, czyli jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w darterskim kalendarzu!

Już pierwszego dnia rywalizacji, czyli 5 kwietnia, dojdzie do kilku ekscytujących pojedynków. Które mecze zapowiadają się najciekawiej? Kto jest faworytem poszczególnych spotkań i co może się wydarzyć? Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z premierą wydarzenia, którego gospodarzem będzie hala w Milton Keynes. Pamiętajmy jednak, że otwarcie turnieju, szczególnie na takim poziomie to jedna wielka niewiadoma, a pierwszy dzień pozwoli nam złapać orientacje na kolejne dni!

Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 20.10. Godziny kolejnych spotkań są orientacyjne. Zazwyczaj mecze zaczynają się z kilkuminutowym opóźnieniem. 

Nathan Aspinall vs. Glen Durrant (godz. 20.10)

W Premier League Darts 2021 bierze udział trzech Anglików i już w pierwszym spotkaniu zagrają przeciwko sobie gracze z ojczyzny darta. To będzie starcie młodości z doświadczeniem, bo Aspinall jest o 21 lat młodszy od rywala. „Duzza”, z kolei, to obrońca tytułu z 2020 roku, kiedy to triumfował w rozgrywkach dość niespodziewanie. Tym razem jednak wydaje się, że więcej atutów ma po swojej stronie młodszy z Anglików, który potrafi grać niekonwencjonalnie. A w zeszłym sezonie Premier League Darts był jednym z nielicznych, który Durranta pokonał.

Nasz typ: 7:4 Aspinall.

Rob Cross vs. Jose de Sousa (godz. 20.50)

Trochę nieoczekiwanie Portugalczyk stał się faworytem bukmacherów w tym pojedynku. To ze względu na stabilną formę. Jose de Sousa miewa przestoje w swojej grze, ale kiedy złapie właściwy rytm, to jest nie do zatrzymania. Cross, z kolei, od kilku miesięcy notuje obniżkę formy. Na pewno jest bardzo daleki od mistrzowskiej dyspozycji z przełomu 2017 i 2018 roku, kiedy to został mistrzem świata. Ale jest to też gracz wielce nieprzewidywalny, który potrafi zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Do tej pory panowie zmierzyli się dwa razy. Odnotowali po jednym zwycięstwie.

Nasz typ: 7:5 de Sousa.

Peter Wright vs. Jonny Clayton (godz. 21.30)

Zdumiewa zwyżka formy, jaką w ostatnim miesiącach zalicza Clayton. Jeszcze jesienią zdecydowanym faworytem tego pojedynku były Wright. Teraz nie jest to takie oczywiste, choć nadal nieco wyżej stoją aktywa gracza ze Szkocji. Tym bardziej, że nigdy jeszcze z Walijczykiem nie przegrał, a obaj panowie stawali naprzeciw siebie pięciokrotnie. W ostatnim bezpośrednim pojedynku, rozgrywanym w 2019 roku, Wright wygrał zdecydowanie, ale teraz zanosi się na bardzo wyrównane starcie.

Nasz typ: 6:6.

Gerwyn Price vs. Gary Anderson (godz. 22.20)

To będzie rewanż za finał ostatnich mistrzostw świata i najbardziej interesujący mecz pierwszego dnia turnieju. Price wygrał tamten mecz 7:3 w setach. Mógł wygrać wyżej, ale w końcówce nerwy dały o sobie znać. Niemniej jednak były rugbysta grał w tym spotkaniu jak maszyna i „Latający Szkot” nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Podszedł do tego spotkania raczej na luzie, bo wiedział, że nie jest faworytem. Teraz też nie jest, choć rywal – po zdobyciu mistrzostwa świata – zanotował lekką obniżkę formę. Jeżeli jednak przypomni sobie najlepsze momenty to wielce utytułowanemu zawodnikowi ze Szkocji niezwykle trudno będzie go zatrzymać.

Nasz typ: 7:3 Price.

Michael van Gerwen vs. Dimitri Van den Bergh (godz. 23.00)

Wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami jednego z najbardziej efektownych pojedynków pierwszego dnia rywalizacji. Van Gerwen, gdy jest w formie, co zdarza się bardzo często, rzuca jak maszyna i trafia rzeczy, które zwykłemu śmiertelnikowi wydają się niemożliwe. Van den Bergh z kolei od dłuższego czasu walczy z kontuzją kolana, która w ogóle mu nie przeszkadza. Młody gracz z Belgii potrafi przy tarczy praktycznie wszystko, choć czasami ma problem z utrzymaniem nerwów na wodzy. Raz w karierze udało mu się van Gerwena pokonać. Ale też sześciokrotnie z nim przegrał. Ostatni mecz, w 2019 roku podczas German Open, zakończył się pogromem. Holender zmiótł rywala ze sceny, wygrywając 6:1.

Nasz typ: 7:3 van Gerwen

🎯 Sprawdź kursy na Premier League Darts 2021! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj darts w STS!

Tags: