Holandia vs Ukraina, czyli spotkanie faworytów grupy C na Euro 2020

holandia vs ukraina typy

Jednym z ciekawszych spotkań pierwszej kolejki fazy grupowej Euro 2020 będzie niedzielna potyczka Holandii z Ukrainą. Obie drużyny w tym roku specjalnie nie zachwycają i zdarzały im się już wpadki, ale obie są uznawane za faworytów grupy C. Kto ma większe szanse na zwycięstwo? Oto nasza analiza i typy bukmacherskie!

Holandia vs Ukraina. Kto faworytem? Typy bukmacherskie

Gdyby podczas typowania wyniku niedzielnego meczu kierować się wyłącznie „magią liczb”, należałoby obstawić rezultat 1:1. W końcu Ukraińcy takim wynikiem zakończyli cztery z sześciu ostatnich meczów, a taki rezultat padł też podczas ostatniego ich spotkania z Holendrami. Stawka kursowa w zakładach bukmacherskich STS także jest w tym przypadku zachęcająca – 6.45. Najmniej wygramy, jeśli odgadniemy dokładny wynik 1:0 dla Holandii – kurs 5.80.

Niższe są stawki na reprezentację Holandii również w tradycyjnych zakładach o to, kto wygra niedzielne spotkanie grupy C na Euro 2020. Jeśli „Pomarańczowi” – bukmacher zapłaci po kursie 1.72. Jeśli Ukraina – 5.45. W zakładzie bez remisu jest to odpowiednio 1.26 na Holandię i 3.85 na Ukrainę.

STS przygotował na ten mecz kilkadziesiąt różnych zakładów. Między innymi można się też założyć o to, który z piłkarzy strzeli gola. I w tym przypadku najwyżej stoją akcje Holendra – stawka na skutecznego ostatnio (trzy gole w dwóch meczach) Memphisa Depay’a wynosi najmniej, a dokładnie 2.50.

Obie drużyny prezentują obecnie dość wyrównany poziom, z lekkim wskazaniem na Holandię. A ponieważ „Pomarańczowi” będą gospodarzami niedzielnego spotkania, może to przeważyć szalę na ich korzyść, dlatego też są faworytami do zwycięstwa.

⚽ Sprawdź kursy na Euro 2020! Weź udział w „Twojej Misji na EURO”. Wykonaj zadania i odbierz gwarantowany bonus!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 10.06.2021

Kiedy odbędzie się mecz Holandia – Ukraina?

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz?

  • Niedziela 13 czerwca, godz. 21:00
  • Stadion: Johan Cruijff ArenA (Amsterdam)

Transmisja telewizyjna

  • TVP 1 (20:35), TVP Sport (21:00)

Holandia vs Ukraina. Aktualna forma, ostatnie wyniki

Holandia

Reprezentacja Holandii bardzo źle rozpoczęła rok 2021, przegrywając pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata 2022 z Turcją 2:4 w Stambule. Dwa kolejne spotkania wprawdzie „Pomarańczowi” wygrali: 2:0 z Łotwą i 7:0 z Gibraltarem, ale niski poziom rywali nie był dla podopiecznych selekcjonera Franka de Boera wystarczającą weryfikacją. Ta nastąpiła dopiero w meczu towarzyskim ze Szkocją, który Holendrzy zaledwie zremisowali u siebie 2:2, grając w podstawowym składzie. Zwycięstwo 3:0 z Gruzją w ostatnim sparingu przed Euro 2020 mogło jednak nieco poprawić nastroje w holenderskiej drużynie.

Ukraina

Drużyna ukraińska cztery z sześciu tegorocznych meczów zremisowała w stosunku 1:1. Trzy z nich odbyły się w ramach eliminacji do katarskiego mundialu. O ile jeszcze wyjazdowy remis z mistrzami świata Francuzami można uznać sukces, to już stracone punkty w spotkaniach u siebie z reprezentacjami Finlandii i Kazachstanu na pewno nie. Bezpośrednio przed Euro 2020 Ukraińcy rozegrali trzy sparingi. Grając w rezerwowym składzie zremisowali (oczywiście 1:1) z Bahrajnem, a już w swoim „pierwszym garniturze” pokonali 1:0 Irlandię Północną i 4:0 Cypr.

Holandia vs Ukraina. Ostatnie spotkania.

Reprezentacje piłkarskie Holandii i Ukrainy mierzyły się ze sobą dwukrotnie w meczach towarzyskich. W 2008 roku w Rotterdamie Holendrzy wygrali 3:0, a w roku 2010 w Doniecku padł remis… 1:1.

Adam Pisula


Czytaj więcej:

Tags: