Żużlowa PGE Ekstraliga odrabia zaległości. Pracowite dni Unii Leszno.

zuzlowa ekstraliga typowanie

Po w pełni rozegranej w ubiegły weekend – co nie jest w obecnym sezonie regułą – 6. kolejce żużlowej PGE Ekstraligi, pora odrobić zaległości z kolejek numer 4 i 5. Najbardziej zapracowaną drużyną będzie w najbliższych dniach Unia Leszno. Mistrzowie Polski w piątek zmierzą się z GKM Grudziądz, a w niedzielę ze Spartą Wrocław. Oba mecze na wyjazdach.

Zaległe mecze żużlowej PGE Ekstraligi

Motor Lublin – Apator Toruń

  • 21.05. 18:00 (transmisja w Eleven Sports 1)

GKM Grudziądz – Unia Leszno

  • 21.05. 20:30 (transmisja w Eleven Sports 1)

Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa

  • 23.05. 16:30 (transmisja w nSport+)

Sparta Wrocław – Unia Leszno

  • 23.05. 19:15 (transmisja w nSport+)

Motor Lublin – Apator Toruń. Typy bukmacherskie.

Lublinianie są na razie rewelacją nowego sezonu najlepszej żużlowej ligi świata. Z pięciu meczów przegrali tylko jeden i zajmują drugie miejsce w tabeli. W ubiegłą sobotę żużlowcy z Lublina zremisowali w Grudziądzu z miejscowym GKM 45:45. Najlepsi w drużynie Motoru byli tym razem: Grigorij Łaguta i Mikkel Michelsen. Obaj zdobyli po 10 punktów.

Torunianie po pięciu rozegranych meczach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i trzy porażki. Ostatnią z nich zanotowali w niedzielę na własnym torze z Włókniarzem Częstochowa. Było to tym bardziej przykre, że po raz pierwszy od sierpnia 2019 roku (czyli od spadku z PGE Ekstraligi) na toruńskiej Motoarenie mecz żużlowej elity mogli obejrzeć kibice. W drużynie Apatora kroku rywalom dotrzymywał jednak tylko Jack Holder, który przywiózł dla gospodarzy aż 15 punktów. Pozostali tym razem zawiedli, a zwłaszcza jego starszy brat Chris (zaledwie 3 oczka).

Nasz typ: Motor Lublin

GKM Grudziądz – Unia Leszno. Typy bukmacherskie.

Grudziądzanie, dzięki remisowi z Motorem Lublin w ostatnią sobotę, opuścili ostatnie miejsce w tabeli PGE żużlowej Ekstraligi. Wreszcie – po raz pierwszy w tym sezonie – na miarę swoich możliwości pojechał Kenneth Bjerre, który przywiózł dla swojej ekipy 12 punktów. Swoje 10 punktów dołożyli zaś dotychczasowi liderzy GKM: Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki.

Leszczynianie po falstarcie na inaugurację sezonu PGE Ekstraligi (przegrana u siebie ze Stalą Gorzów) nadal mozolnie odrabiają straty. W ubiegłą sobotę mistrzowie Polski wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem ich ofiarą padli żużlowcy z Zielonej Góry, których wysoko pokonali na własnym torze. Największy łup z 54-punktowej zdobyczy w meczu z Falubazem zgarnął Janusz Kołodziej, który wygrał wszystkie cztery wyścigi w których uczestniczył i zdobył 12 punktów. Pozostali liderzy Unii: Jaimon Lidsey (11 pkt.), Jason Doyle (10 pkt.) i Emil Sajfutdinow (9 pkt.) też nie próżnowali.

Nasz typ: Unia Leszno

Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa. Typy bukmacherskie.

Gorzowianie w niedzielę doznali pierwszej porażki w tym sezonie PGE Ekstraligi, ulegając we Wrocławiu Sparcie 38:52. O ile jeszcze wyjazdowej porażki wicemistrzów Polski z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu nie można uznawać za niespodziankę, to już jej wysokie rozmiary raczej tak. Pewnie byłyby one mniejsze, gdyby dwóch pierwszych startów nie przespał Bartosz Zmarzlik (lider Stali i tak zdobył jednak dla swojej drużyny najwięcej – 14 punktów) i gdyby na swoim normalnym poziomie jeździł Martin Vaculik, który tym razem uzbierał tylko 5 punktów.

Częstochowianie w ostatnią niedzielę pokonali na Motoarenie Apator Toruń, a w ich szeregach najbardziej błysnął młodzieżowiec – Jakub Miśkowiak, który zgromadził 13 punktów. Reprymenda prezesa Włókniarza, skierowana do Leona Madsena po porażce ze Spartą Wrocław w 4. kolejce, najwyraźniej podziałała na Duńczyka mobilizująco, bo zdobył on dla swojej drużyny 12 punktów, wygrywając cztery z pięciu wyścigów.

Nasz typ: Remis ze wskazaniem na Stal Gorzów

Sparta Wrocław – Unia Leszno. Typy bukmacherskie.

Wrocławianie nie przestają imponować. Pomimo braku swojego lidera Taia Woffindena, który doznał kontuzji 23 kwietnia w meczu z GKM w Grudziądzu, wygrali wysoko (52:38) drugi mecz z rzędu. Najpierw rozgromili Włókniarza w Częstochowie, a w ubiegłą niedzielę rozbili we Wrocławiu w pył gorzowską Stal. Do tak wysokiego zwycięstwa najbardziej przyczynili się: Artiom Łaguta (15 pkt.), Gleb Czugunow (14 pkt.) i Maciej Janowski (13 pkt.). Tymczasem Woffinden wznowił już treningi i może być gotowy na niedzielne spotkanie z Unią Leszno.

O ostatnich dokonaniach mistrzów Polski napisaliśmy już przy okazji zapowiedzi ich piątkowego meczu z GKM Grudziądz, więc w tym miejscu dodamy tylko tyle, że w niedzielę Unii Leszno o zwycięstwo będzie o wiele trudniej.

Nasz typ: Remis ze wskazaniem na Spartę Wrocław

🏁 Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Tags: