Żużlowa PGE Ekstraliga rozpoczyna rundę rewanżową!

runda rewanzowa ekstraliga zuzlowa typy

Przed nami ósma kolejka PGE Ekstraligi, a więc zaczynamy rundę rewanżową najlepszej ligi żużlowej na świecie! Oto krótkie podsumowanie dokonań wszystkich drużyn w pierwszej rundzie oraz typy na piątkowe i niedzielne spotkania.

Sparta Wrocław vs GKM Grudziądz. Typy bukmacherskie

Żużlowcy z Wrocławia po pierwszej rundzie PGE żużlowej Ekstraligi zajmują drugie miejsce z pięcioma zwycięstwami i dwoma porażkami na koncie. Ekipa z Grudziądza jest na drugim biegunie ligowej tabeli, na miejscu przedostatnim, z jednym zwycięstwem, jednym remisem i pięcioma porażkami. To jedyne zwycięstwo grudziądzanie odnieśli jednak właśnie w meczu ze… Spartą Wrocław – 23 kwietnia na własnym torze. Należy jednak pamiętać, że to w tym spotkaniu wypadkowi uległ jeden z liderów wrocławian Tai Woffinden, co musiało się odbić i na przebiegu i na wyniku. To w jakiej formie obecnie są oba zespoły najlepiej oddają wyniki ostatniej kolejki. Sparta bardzo wysoko (63:27) wygrała z Falubazem w Zielonej Górze, a GKM przegrał w Częstochowie z Włókniarzem 36:54.

Nasz typ: Sparta Wrocław

Włókniarz Częstochowa vs Motor Lublin. Typy bukmacherskie

Częstochowianie na razie są „pod kreską”, czyli poniżej pierwszej czwórki, która po zakończeniu fazy zasadniczej PGE Ekstraligi zakwalifikuje się do półfinałów. Na piąte miejsce w tabeli żużlowcy Włókniarza zapracowali czterema zwycięstwami i trzema porażkami, co na pewno jest dla kibiców tej drużyny rozczarowującym bilansem. W zupełnie odmiennych nastrojach są fani żużla z Lublina, bowiem ich drużyna dość niespodziewanie po pierwszej rundzie zajmuje pozycję lidera z pięcioma zwycięstwami, jednym remisem i jedną porażką. W poniedziałek żużlowcy Motoru potwierdzili, że ich pozycja nie jest przypadkowa, pokonując obrońców mistrzowskiego tytułu – Unię Leszno. W pierwszej rundzie pokonali Włókniarza u siebie 49:41 i teraz też powinni wygrać, choć zapowiada się wyrównane spotkanie.

Nasz typ: Motor Lublin

Falubaz Zielona Góra vs Apator Toruń. Typy bukmacherskie

Wynik tego spotkania może w ostatecznym rozrachunku zadecydować o tym, która z tych drużyn zostanie zdegradowana z PGE Ekstraligi. Zarówno bowiem Falubaz, jak i Apator są obok GKM Grudziądz w trójce zespołów zagrożonych spadkiem. W gorszej sytuacji są zielonogórzanie, którzy wygrali tylko jeden mecz, sześć przegrali i z dwoma punktami zamykają tabelę. Torunianie wygrali o jeden mecz więcej i mają dwa punkty przewagi nad swoimi niedzielnymi rywalami. Na korzyść Apatora przemawia też wygrane bezpośrednie spotkanie z Falubazem w pierwszej rundzie oraz wyniki ostatniej kolejki, podczas której obie drużyny wprawdzie przegrały, ale w zupełnie innym stylu: zielonogórzanie zostali rozgromieni na własnym torze (27:63) przez wrocławską Spartę, a torunianie postawili się w Gorzowie miejscowej Stali (40:50).

Nasz typ: Apator Toruń

Stal Gorzów – Unia Leszno. Typy bukmacherskie

Starcie gorzowian z leszczynianami to był najciekawszy mecz pierwszej kolejki PGE Ekstraligi i będzie również najciekawszym spotkaniem kolejki numer osiem. Nic w tym dziwnego, skoro zmierzą się wicemistrz (Stal) z mistrzem Polski (Unia). Po pierwszej rundzie obecnego sezonu wygląda jednak na to, że obu drużyn tym razem może zabraknąć w wielkim finale. W każdym razie tabela pokazuje, że będą miały bardzo groźnych rywali w postaci Motoru Lublin i Sparty Wrocław. Póki co Stal Gorzów zajmuje trzecie, a Unia Leszno czwarte miejsce. Gorzowianie wygrali o jeden mecz więcej. Możemy przyjąć, że było to właśnie zwycięstwo w Lesznie na inaugurację sezonu. Stal lepiej spisała się także w ostatniej kolejce, wygrywając u siebie z Apatorem, a Unia poległa w Lublinie z Motorem. Stawiamy, że polegnie także w niedzielę w Gorzowie.  

Nasz typ: Stal Gorzów

🏁 Sprawdź kursy na żużlową Ekstraligę! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Terminarz 8. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi

Sparta Wrocław – GKM Grudziądz

  • 04.06. 18:00 (transmisja w Eleven Sports 1)

Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin

  • 04.06. 20:30 (transmisja w Eleven Sports 1)

Falubaz Zielona Góra – Apator Toruń

  • 06.06. 16:30 (transmisja w nSport+)

Stal Gorzów – Unia Leszno

  • 06.06. 19:15 (transmisja w nSport+)

Adam Pisula

Tags: