Ciekawe mecze w 9. kolejce żużlowej PGE Ekstraligi!

9. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi zapowiada się niezwykle ciekawie. Najwięcej powinno się dziać w niedzielę, gdy dojdzie do bezpośrednich starć drużyn walczących o mistrzostwo Polski (Motor Lublin – Stal Gorzów) i tych, których marzeniem jest utrzymanie się w elicie (GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra). Oto nasze typy i program całej kolejki.

Apator Toruń vs Sparta Wrocław. Typy bukmacherskie

Po ośmiu kolejkach PGE Ekstraligi wiadomo już, że drużyna z Torunia będzie walczyła tylko o utrzymanie w żużlowej elicie. Z dotychczasowym bilansem dwóch zwycięstw i sześciu porażek trudno bowiem liczyć na załapanie się do półfinałowej czwórki, która stoczy bój o mistrzostwo Polski. W ubiegłą niedzielę torunianie ponieśli czwartą porażkę z rzędu – z Apatorem w Zielonej Górze.

Sparta Wrocław ma przed sobą zupełnie inny cel – walkę o mistrzostwo Polski. Wrocławianie są na dobrej ku temu drodze, bowiem z sześcioma zwycięstwami i dwoma porażkami zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W miniony piątek Sparta wygrała piąty mecz z rzędu w tym drugi kolejny wysokim rezultatem 63:27. Tym razem ofiarą żużlowców z Wrocławia padł GKM Grudziądz.

Nasz typ: Sparta Wrocław

Unia Leszno vs Włókniarz Częstochowa. Typy bukmacherskie

Mistrzowie Polski coraz bardziej oddalają się od obrony tytułu. Póki co drużyna z Leszna z równym bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek znajduje się na piątym miejscu, a więc poza strefą półfinałową. W ostatnią niedzielę leszczynianie przegrali po raz trzeci z rzędu, po porażkach ze Spartą Wrocław i Motorem Lublin, ulegając w Gorzowie miejscowej Stali. Ewentualna kolejna porażka z Włókniarzem może spowodować straty już nie do odrobienia.

Ekipa z Częstochowy może się pochwalić zupełnie odwrotnym trendem. W ostatni piątek pokonując u siebie Motor Lublin, odniosła czwarte kolejne zwycięstwo i z bilansem pięciu wygranych do trzech przegranych spotkań zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Żużlowcy Włókniarza mogą więc coraz śmielej myśleć o włączeniu się do walki o mistrzostwo, ale mecz z Unią w Lesznie może zweryfikować te marzenia.

Nasz typ: Unia Leszno

Motor Lublin vs Stal Gorzów. Typy bukmacherskie

Lublinianie, pomimo piątkowej porażki w Częstochowie, znajdują się w czołowej czwórce PGE żużlowej Ekstraligi (dokładnie na czwartym miejscu), co jest sporą niespodzianką, bo przed sezonem mało kto stawiał ich w gronie faworytów. Motor poniósł jednak jak dotąd tylko dwie porażki, więc na swoją pozycję jak najbardziej zasłużył. Jedna z tych porażek miała miejsce w Gorzowie ze Stalą, więc teraz w rewanżu gospodarze staną przed trudnym zadaniem.

Gorzowianie, po dość niespodziewanej porażce na własnym torze z Włókniarzem Częstochowa, dwa kolejne domowe spotkania już wygrali: najpierw z Apatorem Toruń, a w minioną niedzielę z Unią Leszno, co w sumie daje im zasłużone drugie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi z sześcioma zwycięstwami na koncie. Spotkanie z czwartym w tabeli Motorem zapowiada się jako największy hit 9. kolejki i najtrudniejsze spotkanie do wytypowania. My stawiamy na Stal Gorzów.

Nasz typ: Stal Gorzów

GKM Grudziądz vs Falubaz Zielona Góra. Typy bukmacherskie

Drugie niedzielne spotkanie również zapowiada się ciekawie, ale z zupełnie innego powodu. Tym razem zmierzą się bowiem dwa zespoły, które walczą ze sobą o utrzymanie w żużlowej elicie. Na razie w gorszej sytuacji jest drużyna GKM Grudziądz, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z tylko jednym zwycięstwem na koncie. Dodatkowo grudziądzanie zostali w ubiegły piątek pognębieni przez Spartę Wrocław wysoką porażką, która na pewno nie podniosła ich morale.

W zdecydowanie lepszych nastrojach do meczu z GKM podejdą żużlowcy z Zielonej Góry. W końcu to oni w minioną niedzielę pokonali innego kandydata do spadku – Apator Toruń i mają już drugie zwycięstwo na koncie. A pierwsze odnieśli z… GKM Grudziądz w 2. kolejce PGE Ekstraligi. Jeśli w niedzielę znów wygrają, jeszcze bardziej odbiją się od dna, jednocześnie pogrążając rywali.

Nasz typ: Falubaz Zielona Góra

🏁 Sprawdź kursy na żużlową Ekstraligę! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Terminarz 9. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi

Apator Toruń – Sparta Wrocław

  • 11.06. 18:00 (transmisja w Eleven Sports 1)

Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa

  • 11.06. 20:30 (transmisja w Eleven Sports 1)

Motor Lublin – Stal Gorzów

  • 13.06. 16:30 (transmisja w nSport+)

GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra

  • 13.06. 19:15 (transmisja w nSport+)

Adam Pisula

Tags: