Ekstraliga żużlowa. Typy bukmacherskie na najlepszą żużlową ligę na świecie

Blog » Żużel » Ekstraliga Żużlowa

Typy na żużlową Ekstraligę. Sprawdź zapowiedzi i analizy meczów najlepszej ligi żużlowej na świecie i typuj PGE Ekstraligę w STS!

Kursy na żużel

Strona 1 z 2 1 2

Typowanie żużlowej ekstraligi

Polska żużlowa PGE Ekstraliga nie bez powodu nazywana jest w kuluarach najlepszą ligą świata w tej dyscyplinie sportu. Na naszej stronie znajdziesz analizy i typy bukmacherskie na mecze żużlowej Ekstraligi!

Żużel - sprawdź zakłady w STS!

Czytaj także:
zuzlowa ekstraliga
PressFocus // fot. Radek Kalina
Nasz kraj od zawsze słynął zarówno z dobrych żużlowców, jak i bardzo solidnych rozgrywek ligowych. Nic więc dziwnego, że zmagania polskich drużyn śledzą systematycznie nie tylko polscy kibice.

PGE Ekstraliga, czyli Drużynowe Mistrzostwa Polski na żużlu

Początki polskich rozgrywek ligowych w sporcie żużlowym sięgają roku 1948, gdy odbyły się pierwsze zawody o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Od tamtego czasu system rozgrywek wielokrotnie ulegał zmianom aż do obecnie obowiązującej formuły Polskiej Ekstraligi Żużlowej, która istnieje od sezonu 2000. W roku 2007 przybrała ona formę w pełni zawodowej ligi żużlowej (Speedway Ekstraliga). Od 2015 roku sponsorem tytularnym jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Sezon ligowy w PGE Ekstralidze Żużlowej składa się z dwóch faz: zasadniczej i finałowej. W ramach tej pierwszej rozgrywa się 14 kolejek ligowych, składających się z czterech meczów. Siedem kolejek w pierwszej rundzie i siedem kolejek w rundzie rewanżowej. W ten sposób wszystkie drużyny PGE Ekstraligi grają ze sobą w fazie zasadniczej dwukrotnie (systemem mecz i rewanż). Zwycięska drużyna w poszczególnych spotkaniach otrzymuje 2 punkty, pokonana zero, a za remis obie otrzymują po jednym punkcie. Cztery zespoły z największą ilością punktów po fazie zasadniczej awansują do fazy finałowej, rozgrywanej systemem play-off (przegrywający odpada). Ostatnia drużyna w ligowej tabeli spada do niższej klasy rozgrywkowej. W półfinałach play-off grają ze sobą ekipy z pierwszego i czwartego miejsca oraz z drugiego i trzeciego. Półfinały odbywają się systemem mecz i rewanż. Zwycięzcy półfinałów spotykają się w finale, który wyłoni Drużynowego Mistrza Polski, a przegrani rywalizują o 3. miejsce, również systemem mecz i rewanż. Na stronie internetowej PGE Ekstraligi widnieje hasło: „Najlepsza żużlowa liga świata” i nie jest to wcale pusty slogan, bowiem w kadrach polskich klubów żużlowych znaleźć można najlepszych zawodników na świecie, a mecze stoją na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Żużlowa PGE Ekstraliga jest obok Ekstraklasy piłkarskiej najpopularniejszą ligą w Polsce, także pod względem frekwencji na stadionach.

Jesteś gotowy, żeby wygrać?