13. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi. Analizy i typy bukmacherskie

trzynasta-kolejka-zuzlowa-ekstraliga-analizy-typy

Przedostatnia kolejka fazy zasadniczej żużlowej PGE Ekstraligi jest rozgrywana na raty. W poniedziałek 26 lipca Motor zmierzył się w Lublinie z GKM Grudziądz. W najbliższą niedzielę (1 sierpnia) Falubaz podejmie w Zielonej Górze Unię Leszno, a Stal w Gorzowie Spartę Wrocław. Natomiast w następną niedzielę (8 sierpnia) Włókniarz będzie gościł w Częstochowie Apatora Toruń. Oto nasze typy bukmacherskie!

Falubaz Zielona Góra vs Unia Leszno. Typy bukmacherskie

Obie drużyny powalczą w niedzielę o zapewnienie sobie spokoju. Z tą różnicą, że w każdym przypadku będzie to innego rodzaju spokój. Zielonogórzanie, po poniedziałkowej porażce GKM Grudziądz w Lublinie z Motorem, są już o krok od zapewnienia sobie utrzymania w żużlowej PGE Ekstralidze na następny sezon, ale potrzebują do tego jeszcze zdobytych punktów w dwóch ostatnich meczach.

Z kolei leszczynianie, aby utrzymać się na obecnym czwartym miejscu w tabeli, które da im awans do półfinałów play-off, także potrzebują jeszcze zwycięstwa, bo ich przewaga nad piątym Włókniarzem Częstochowa wynosi tylko trzy punkty. W pierwszym meczu w Lesznie Unia wygrała z Falubazem 54:36 i teraz także jest faworytem, zwłaszcza że drużyna z Zielonej Góry nie wygrała żadnego z czterech ostatnich meczów.

Nasz typ: Unia Leszno

Stal Gorzów vs Sparta Wrocław. Typy bukmacherskie

To będzie prawdziwy hit nie tylko 13. kolejki PGE Ekstraligi, ale całej rundy zasadniczej rozgrywek. W niedzielę spotkają się bowiem dwie pierwsze drużyny ligowej tabeli. Liderem jest Sparta z dorobkiem 24 punktów, na który złożyło się 10 zwycięstw i tylko dwie porażki. O jeden punkt mniej zgromadziła Stal, która zanotowała o jedną porażkę więcej. O

bie drużyny są już pewne udziału w półfinałach, więc będzie to rywalizacja o prestiż i pozycję lidera PGE Ekstraligi. Wrocławianie, oprócz jednego punktu więcej w tabeli, mają też handicap w postaci wysokiego zwycięstwa (52:38) z gorzowianami w pierwszym meczu we Wrocławiu. Ponadto nie doznali porażki od 25 kwietnia (38:52 z Motorem w Lublinie). Stawiamy, ze w niedzielę w Gorzowie ta zwycięska passa jednak się zakończy.

Nasz typ: Stal Gorzów

🏁 Sprawdź kursy na żużlową Ekstraligę! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Terminarz 13. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi

Motor Lublin – GKM Grudziądz 56:33

Falubaz Zielona Góra – Unia Leszno

  • 01.08. 16:30 (transmisja w nSport+)

Stal Gorzów – Sparta Wrocław

  • 01.08. 19:15 (transmisja w nSport+)

Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń

  • 08.08. 19:15 (transmisja w Eleven Sports 1)