11. kolejka PGE Ekstraligi. Walka o play-off i utrzymanie coraz gorętsza!

Jesteśmy już coraz bliżej zakończenia fazy zasadniczej żużlowej PGE Ekstraligi. Tabela wyraźnie podzieliła się na dwie części. Pięć drużyn walczy o miejsce w półfinałach play-off, a trzy rywalizują o utrzymanie. Przed nami 11. kolejka rozgrywek. Już w piątek Motor Lublin podejmie Falubaz Zieloną Górę, a Włókniarz Częstochowa gorzowską Stal. W niedzielę GKM Grudziądz będzie gościł Apatora Toruń, a Unia Leszno Spartę Wrocław. Oto nasza analiza i typy!

Motor Lublin vs Falubaz Zielona Góra. Typy bukmacherskie

Obie drużyny na tym etapie sezonu PGE Ekstraligi mają już zupełnie odmienne cele. Lublinianie toczą zażarty bój o miejsce w pierwszej czwórce, która będzie walczyła o tytuł mistrzowski, a zielonogórzanie pragną już tylko uratować swój klub przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. W ostatniej kolejce oba zespoły przegrały swoje mecze, więc żaden z nich nie zbliżył się do celu.

Motor Lublin przegrał wprawdzie wysoko ze Spartą we Wrocławiu, ale i tak mniejszą różnicą punktów niż w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Najlepiej punktującymi zawodnikami w zespole byli Grigorij Łaguta (11 pkt.) i Jarosław Hampel (7 pkt.). Falubaz Zielona Góra do samego końca walczył o zwycięstwo z Włókniarzem Częstochowa, ale ostatecznie uległ dwoma punktami. Prym w drużynie wiedli tym razem liderzy: Matej Zagar (11 pkt.), Piotr Protasiewicz (11 pkt.) i Patryk Dudek (10 pkt.).

W pierwszym meczu w Zielonej Górze wygrał Motor Lublin i powinien zwyciężyć także na własnym torze.

Nasz typ: Motor Lublin

Włókniarz Częstochowa vs Stal Gorzów. Typy bukmacherskie

W tej parze zmierzą się dwie drużyny bezpośrednio zaangażowane w walkę o play-off. W lepszej sytuacji są gorzowianie, którzy z siedemnastoma punktami zajmują drugie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Częstochowianie aktualnie są poza pierwszą czwórką, ale mają tyle samo punktów (14), co dwa wyprzedzające ich zespoły – Unia Leszno i Motor Lublin.  

Żużlowcy z Częstochowy w poprzedniej kolejce wyszarpali w ostatniej chwili zwycięstwo Falubazowi w Zielonej Górze. Klasą dla siebie był Leon Madsen (13 pkt.), a dzielnie sekundował mu młodzieżowiec Jakub Miśkowiak (10 pkt.). Ekipa z Gorzowa wygrała u siebie z GKM Grudziądz i to zwycięstwo także nie przyszło jej łatwo, bo zapewniła to sobie dopiero po 14. wyścigu. Największy udział w zdobyczy punktowej mieli: Bartosz Zmarzlik i Martin Vacoulik – zdobywcy 12 punktów.

Włókniarz Częstochowa wygrał w Gorzowie ze Stalą w pierwszym spotkaniu tych drużyn w obecnym sezonie. W piątek powinien wykorzystać atut własnego toru.     

Nasz typ: Włókniarz Częstochowa

GKM Grudziądz vs Apator Toruń. Typy bukmacherskie

To będzie mecz, który może zadecydować o tym, która z tych drużyn zostanie zdegradowana z żużlowej PGE Ekstraligi po obecnym sezonie. Grudziądzanie zajmują bowiem w tabeli ostatnie miejsce z czterema punktami, a torunianie przedostatnie z zaledwie jednym punktem więcej w dorobku.

Oba zespoły w ubiegły piątek nie powiększyły swojego dorobku punktowego. GKM przegrał w Gorzowie ze Stalą 41:49, ale pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, aż do 14. wyścigu walcząc o zwycięstwo. Apator w takim samym stosunku uległ na własnym torze Unii Leszno. W pierwszym meczu w Toruniu Apator wygrał z GKM Grudziądz wysoko 55:35, ale teraz to grudziądzanie mogą się zrewanżować.

Nasz typ: GKM Grudziądz

Unia Leszno vs Sparta Wrocław. Typy bukmacherskie

Hitem 11. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi będzie spotkanie aktualnego mistrza Polski – Unii Leszno, z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu – Spartą Wrocław. Po 10 rundach obecnego sezonu obie drużyny zamieniły się miejscami. To wrocławianie są liderami z 18 punktami na koncie, a leszczynianie zajmują trzecie miejsce z czterema punktami straty. O ile żużlowcy Sparty mogą być już raczej pewni awansu do półfinałów, o tyle ekipa z Leszna nie może sobie pozwolić na straty punktów, bo z TOP-4 mogą ją wyrzucić drużyny Motoru Lublin i Włókniarza Częstochowa, które mają tyle samo punktów.

W poprzedniej kolejce obie drużyny zaksięgowały komplet punktów, ale to Sparta zrobiła lepsze wrażenie pokonując na własnym torze rewelacyjny w obecnym sezonie Motor Lublin 51:39. Unia wywiozła natomiast dość wymęczone zwycięstwo 49:41 z broniącym się przed spadkiem z PGE Ekstraligi Apatorem Toruń. W pierwszym meczu we Wrocławiu Sparta wygrała z Unią Leszno 47:43 i w niedzielę może ten wynik powtórzyć.

Nasz typ: Sparta Wrocław

🏁 Sprawdź kursy na żużlową Ekstraligę! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Terminarz 11. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi

Motor Lublin – Falubaz Zielona Góra

  • 02.07. 18:00 (transmisja w Eleven Sports 1)

Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów

  • 02.07. 20:30 (transmisja w Eleven Sports 1)

GKM Grudziądz – Apator Toruń

  • 04.07. 16:30 (transmisja w nSport+)

Unia Leszno – Sparta Wrocław

  • 04.07. 19:15 (transmisja w nSport+)

Tags: