Kto będzie lepszy w hicie PlusLigi: ZAKSA czy Projekt Warszawa?

zaksa projekt warszawa typy siatkowka

W sobotę o godzinie 14:45 w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się spotkanie miejscowej ZAKSY z Projektem Warszawa. Będzie to jeden z dwóch największych hitów 4. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Kto ma większe szanse na zwycięstwo? Sprawdź nasze typy bukmacherskie i porównanie obu drużyn!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa. Typy bukmacherskie

Kto jest faworytem spotkania?ZAKSA (kurs 1.30)Kędzierzynianie mają „patent” na warszawian, o czym świadczy bilans bezpośrednich spotkań.
Ile będzie setów w meczu?5 (kurs 3.60)Zwycięstwo nie powinno jednak przyjść gospodarzom łatwo, bo goście są w wysokiej formie i pokonali w ostatniej kolejce mistrzów Polski.

Rozpatrując szanse ZAKSY i Projektu Warszawa na zwycięstwo w sobotnim hicie 4. kolejki PlusLigi, pod uwagę trzeba wziąć kilka aspektów. Patrząc pod kątem historii wzajemnych spotkań i to zarówno tej odległej, jak i najnowszej, jako zdecydowany faworyt jawi się drużyna z Kędzierzyna-Koźla.

Ale gdy weźmiemy pod uwagę tylko ostatnie tygodnie, typowanie staje się trudniejsze. Wprawdzie ZAKSA wygrała wszystkie trzy ligowe mecze bez straty seta, ale miała słabych przeciwników. A gdy w meczu o Superpuchar Polski po drugiej stronie siatki stanął Jastrzębski Węgiel, kędzierzynianie ani jednego seta nie ugrali.

Z drugiej strony Projekt Warszawa z tym samym Jastrzębskim Węglem wygrał 3:2 po dramatycznym boju w trzeciej kolejce PlusLigi, więc siatkarze tego zespołu mogą mieć pewną przewagę psychologiczną nad gospodarzami sobotniego meczu.

W zakładach bukmacherskich STS dość zdecydowanie jako faworyt jawi się jednak drużyna ZAKSY – kurs na jej zwycięstwo wynosi 1.30, podczas gdy na ewentualny triumf warszawian ustalono stawkę 3.55. Najniżej wycenionym dokładnym wynikiem jest 3:0 dla gospodarzy – kurs 2.65. Najwyżej: 3:0 dla gości (stawka 13.75).

Ponieważ można spodziewać się zaciętego spotkania, atrakcyjne i trafne może być obstawienie większej ilości setów. Wynik 3:2 oznaczono kursem 5.80, 2:3 stawką 8.60, a kurs na to, że w meczu będzie rozegrane pięć setów wynosi 3.60.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 22.10.2021


Czytaj także:


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Projekt Warszawa. Porównanie klubów, ostatnie wyniki drużyn

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Siatkówka rodziła się w Kędzierzynie-Koźlu już w pierwszych powojennych latach, a pierwszy klub nosił nazwę KS Bierawianka. Wraz z upływem czasu przybywało sponsorów, zmieniały się nazwy i klub się rozwijał. Do rozgrywek zawodowej Polskiej Ligi Siatkówki w 2000 roku kędzierzynianie przystąpili pod nazwą Mostostal Azoty już jako dwukrotni mistrzowie Polski (1998 i 2000) i od razu dołożyli do tego trzy kolejne mistrzowskie tytuły z rzędu (2001-2003). Trzy ostatnie mistrzostwa Polski (2016, 2017 i 2019) siatkarze z Kędzierzyna osiągnęli już jako ZAKSA, a największy sukces międzynarodowy – zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2021 – jako Grupa Azoty ZAKSA.

W obecnym sezonie PlusLigi kędzierzynianie, jako jedyna drużyna, nie stracili jeszcze nawet seta. Ale też uczciwie trzeba przyznać, że pierwsi rywale ligowi ZAKSY nie byli zbyt wymagający (Stal Nysa, Czarni Radom i LUK Lublin). Za to w środę w meczu o Superpuchar Polski siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zderzyli się ze ścianą, czyli z Jastrzębskim Węglem, któremu ulegli 0:3.

Projekt Warszawa

Siatkarski klub z Warszawy wielokrotnie zmieniał swoją nazwę (wraz ze zmianami sponsorów), ale rozpoczął swoją działalność jako AZS Politechnika Warszawska w połowie lat 50. ubiegłego wieku. Warszawianie w rozgrywkach zawodowej Polskiej Ligi Siatkówki uczestniczą od sezonu 2003/2004. Największymi sukcesami są: wicemistrzostwo Polski z 2019 roku i trzecie miejsce w poprzednim sezonie PlusLigi.

Stołeczny zespół w obecnym sezonie występuje pod nazwą Projekt Warszawa. Rozpoczął go od dwóch zwycięstw za trzy punkty z niżej notowanymi rywalami (Czarni Radom i Cuprum Lubin), ale w trzeciej kolejce spotkało warszawian spore wyzwanie w postaci meczu u siebie z mistrzami Polski – Jastrzębskim Węglem. Wygrana 3:2 to w tym przypadku bardziej zdobyte dwa punkty, niż jeden stracony.

Przypuszczalne składy

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 • Rozgrywający: Marcin Janusz
 • Atakujący: Łukasz Kaczmarek
 • Środkowi: Norbert Huber, David Smith (USA)
 • Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk
 • Libero: Erik Shoji (USA)
 • Trener: Gheorghe Cretu (Rumunia)

Środkowy Norbert Huber ostatni mecz PlusLigi  z LUK Lublin rozpoczął jako rezerwowy, ale gdy pojawił się na placu gry w drugim secie, od razu wyraźnie zaznaczył swoją obecność zdobywając cztery punkty z rzędu. W sumie w całym spotkaniu zdobył tych punktów 13 i słusznie został wybrany MVP tego meczu. O pozycję drugiego środkowego rywalizują David Smith i Krzysztof Rejno.

Projekt Warszawa

 • Rozgrywający: Angel Trinidad De Haro (Hiszpania)
 • Atakujący: Dusan Petković (Serbia)
 • Środkowi: Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona
 • Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Igor Grobelny
 • Libero: Damian Wojtaszek
 • Trener: Andrea Anastasi (Włochy)

Hiszpan Angel Trinidad De Haro w meczu z Jastrzębskim Węglem wszedł do gry z kwadratu dla rezerwowych, ale na tyle rozruszał grę warszawian, że ci pokonali mistrzów Polski, a rozgrywający otrzymał statuetkę MVP spotkania. Teraz powinien otrzymać szansę od początku meczu.

ZAKSA vs Projekt Warszawa. Ostatnie bezpośrednie spotkania

Gospodarze sobotniego meczu mają bardzo korzystny bilans meczów z warszawskim zespołem. Na 52 spotkania aż 43 zakończyły się zwycięstwem ZAKSY. W poprzednim sezonie PlusLigi kędzierzynianie zagrali z warszawianami dwukrotnie w fazie zasadniczej i za każdym razem mecz kończył się ich zwycięstwem: 3:1 w Warszawie i 3:0 we własnej Hali Azoty.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa?

Sobota 23 października, godzina 14:45
Hala Azoty (Kędzierzyn-Koźle)

Gdzie oglądać?

Polsat Sport

Tags: