Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel hitem 3. kolejki siatkarskiej PlusLigi! Kto wygra ten mecz?

projekt warszawa jastrzebki wegiel typy

W piątkowy wieczór (początek o godzinie 20:30) dojdzie do pierwszego wielkiego hitu nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi. Do Warszawy na mecz z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu przyjadą mistrzowie Polski – siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Kto będzie górą w tym spotkaniu? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównanie obu drużyn, ich składów, dotychczasowych osiągnięć oraz bilans ostatnich spotkań. Warto też sprawdzić nasze typy bukmacherskie!

Kto faworytem meczu Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel? Typy bukmacherskie

Kto jest faworytem spotkania?Jastrzębski Węgiel (1.52)Mistrzowie Polski dysponują silniejszym składem i wygrali dwa ostatnie spotkania z warszawianami.
Ile będzie setów w meczu?5 (3.15)W poprzednim sezonie obie drużyny grały ze sobą cztery razy i trzy razy mecze zakończyły się dopiero po pięciu setach.

To będzie spotkanie z wieloma podtekstami. Po przeciwnych stronach stanie bowiem dwóch uznanych włoskich trenerów: Andrea Gardini i Andrea Anastasi. Obu łączy też… reprezentacja Polski. Gdy Anastasi był jej selekcjonerem to właśnie Gardini pomagał mu jako asystent. Obaj trenerzy znają się więc na wylot i trudno będzie im siebie czymkolwiek zaskoczyć.

Podobnie będzie z siatkarzami (obecnymi lub byłymi) reprezentacji Polski, których zobaczymy po obu stronach siatki. W zespole z Warszawy są to: Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek. W ekipie z Jastrzębia-Zdroju: Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak. Śląski zespół przyjedzie jednak do Warszawy z trzema reprezentującymi Francję mistrzami olimpijskimi w swoim składzie, co niewątpliwie będzie sporym atutem. Tak samo jak bilans wzajemnych spotkań w poprzednim sezonie, a zwłaszcza wygrana przez jastrzębian rywalizacja półfinałowa PlusLigi.

Dlatego pewnie w zakładach bukmacherskich STS faworytem piątkowego hitu siatkarskiej PlusLigi jest Jastrzębski Węgiel. Kurs na zwycięstwo mistrzów Polski wynosi 1.52, podczas gdy ewentualny triumf Projektu Warszawa oznaczono stawką 2.55. Pamiętając, że spotkania pomiędzy tymi drużynami były jednak ostatnio bardzo zacięte, być może warto założyć się o ilość rozegranych setów. Kurs na cztery sety to 2.45, a stawka na pięć setów została ustalona na poziomie 3.15.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 14.10.2021


Czytaj także:


Projekt Warszawa vs Jastrzębski Węgiel. Przypuszczalne składy

Projekt Warszawa

 • Rozgrywający: Angel Trinidad De Haro (Hiszpania)
 • Atakujący: Dusan Petković (Serbia)
 • Środkowi: Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona
 • Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Igor Grobelny
 • Libero: Damian Wojtaszek
 • Trener: Andrea Anastasi

W dwóch pierwszych meczach obecnego sezonu PlusLigi najbardziej w zespole z Warszawy wyróżnili się: Bartosz Kwolek i Piotr Nowakowski. Ten pierwszy dwukrotnie został wybierany MVP spotkania i z 33 punktami jest na piątym miejscu w rankingu atakujących. Ten drugi tradycyjnie wiedzie prym w bloku. Wykonał siedem skutecznych takich akcji, co daje mu aktualnie czwarte miejsce w ligowym rankingu.

Jastrzębski Węgiel

 • Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Francja)
 • Atakujący: Stephen Boyer (Francja)
 • Środkowi: Jurij Gladyr (Ukraina), Łukasz Wiśniewski
 • Przyjmujący: Trevor Clevenot (Francja), Tomasz Fornal
 • Libero: Jakub Popiwczak
 • Trener: Andrea Gardini

Największymi atutami mistrzów Polski bez wątpienia jest trójka francuskich mistrzów olimpijskich: Benjamin Toniutti na rozegraniu, Stephen Boyer w ataku i Trevor Clevenot na przyjęciu. Ale akurat w dwóch pierwszych meczach nieco przyćmił ich drugi z przyjmujących, reprezentant Polski Tomasz Fornal, który znakomicie rozpoczął obecny sezon PlusLigi. Fornal dwukrotnie został wybrany MVP spotkania i jest w pierwszej piątce rankingu najlepiej blokujących. Bardzo efektywny w przyjęciu jest Jakub Popiwczak, który z 60-procentową skutecznością zajmuje trzecie miejsce w rankingu PlusLigi.

Projekt Warszawa vs Jastrzębski Węgiel. Porównanie klubów, ostatnie wyniki drużyn

Projekt Warszawa

Klub siatkarski z Warszawy został założony w połowie lat 50. ubiegłego wieku jako AZS Politechnika Warszawska. W XXI wieku wielokrotnie (wraz ze zmianami sponsorów) zmieniała się jego nazwa. W rozgrywkach zawodowej Polskiej Ligi Siatkówki warszawianie uczestniczą od sezonu 2003/2004, ale największe sukcesy zaczęli odnosić dopiero w ostatnich latach. W 2019 roku zostali wicemistrzami Polski, a poprzedni sezon PlusLigi zakończyli z brązowymi medalami.

W obecnym sezonie stołeczny zespół występuje pod nową nazwą Projekt Warszawa. Rozgrywki 2021/2022 PlusLigi podopieczni trenera Andrei Anastasiego rozpoczęli od dwóch zwycięstw: w pierwszej kolejce pokonali 3:0 w Radomiu zespół Cerrad Enea Czarni, a w drugiej we własnej hali 3:1 Cuprum Lubin.

Jastrzębski Węgiel

Śląski zespół został założony w 1949 roku jako LZS Jastrzębie. Obecną nazwę przyjął w 2004 roku wraz z przekształceniem się w spółkę akcyjną. W profesjonalnej Polskiej Lidze Siatkówki Jastrzębski Węgiel występuje od momentu jej powstania, czyli od sezonu 2000/2001. W tym czasie jastrzębianie dwukrotnie zostali mistrzami Polski (w 2004 i w 2021 roku), trzykrotnie wicemistrzami i siedmiokrotnie brązowymi medalistami. Największym sukcesem międzynarodowym Jastrzębskiego Węgla jest trzecie miejsce w Lidze Mistrzów w 2014 roku.

Obecny sezon PlusLigi obrońcy tytułu mistrzów Polski rozpoczęli od zdobycia kompletu punktów w dwóch pierwszych meczach. W pierwszej kolejce pokonali na wyjeździe 3:1 beniaminka LUK Lublin, a w drugiej w Jastrzębiu-Zdroju nie dali żadnych szans Stali Nysa, którą pokonali 3:0.

Projekt Warszawa vs Jastrzębski Węgiel. Ostatnie bezpośrednie spotkania

W ostatnim dziesięcioleciu, a więc od 2011 roku włącznie, obie drużyny grały ze sobą 32 razy i bilans ich wzajemnych spotkań w tym czasie jest idealnie równy – po 16 zwycięstw i porażek. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ostatni sezon PlusLigi, to lepszym bilansem mogą się cieszyć siatkarze ze Śląska…

W fazie zasadniczej sezonu 2020/2021 obie drużyny wygrywały ze swoimi przeciwnikami w meczach wyjazdowych: Jastrzębski Węgiel w Warszawie, Verva Warszawa (ówczesna nazwa klubu) w Jastrzębiu-Zdroju. Za każdym razem były to bardzo wyrównane spotkania zakończone dopiero po pięciu setach. W fazie play-off PlusLigi warszawianie i jastrzębianie trafili na siebie w rywalizacji półfinałowej i tym razem już dwukrotnie górą byli siatkarze ze Śląska, którzy wygrali 3:2 u siebie i 3:1 na wyjeździe.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel?

Piątek 15 października, godzina 20:30
HWS „Torwar” (Warszawa)

Gdzie będzie transmisja telewizyjna meczu Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel?

Polsat Sport