Cucine vs ZAKSA w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów! Czy polska drużyna wygra mecz o wszystko?

zaksa cucine typy

Ostatnim meczem fazy grupowej dla ZAKSY będzie środowe spotkanie z Cucine Lube Civitanova. Dla polskiej drużyny stawką jest, aby nie był to także w ogóle jej ostatni mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Tylko zwycięstwo da obrońcom tytułu sprzed roku awans do ćwierćfinału. Czy jest ono możliwe? Oto nasza zapowiedź i typy bukmacherskie!

Cucine Lube Civitanova – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Typy bukmacherskie

Cucine wygra mecz1.22Włoski zespół wygrał pierwszy mecz w Kędzierzynie, a do rewanżu przystąpi w lepszej formie fizycznej.

Trzeba uczciwie przyznać, że nawet w optymalnej formie i komfortowej sytuacji siatkarze z Kędzierzyna nie byliby faworytami meczu z włoską drużyną. Zespół Cucine Lube Civitanova dysponuje silniejszym składem i jest w obecnym sezonie w znakomitej formie, co potwierdził także zwyciężając przed miesiącem w Kędzierzynie i poprawiając i tak już korzystny dla siebie bilans wzajemnych spotkań z ZAKSĄ.

Oczywiście polski zespół stać na sprawienie niespodzianki, tak jak w poprzedniej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów, gdy w drodze do finałowego triumfu kędzierzynianie wyeliminowali w ćwierćfinale właśnie Cucine Lube Civitanova. Niestety obecnie ZAKSA to już trochę inna drużyna niż przed rokiem, słabsza personalnie i dodatkowo w ciężkiej sytuacji po przebyciu kwarantanny. Trzeci wyjazdowy mecz w ciągu ośmiu dni, długie podróże i brak czasu na nadrobienie zaległości treningowych to spore wyzwanie dla siatkarzy z Kędzierzyna.

A wszystko to w sytuacji, gdy obrońcy tytułu z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów są zagrożeni pożegnaniem się z obecną edycją już po fazie grupowej. Aby być pewnymi awansu do ćwierćfinałów jako jedna z trzech najlepszych drużyn które zajęły w swojej grupie drugie miejsce, siatkarze ZAKSY muszą pokonać pewnych już tego awansu gospodarzy środowego spotkania. Zadanie piekielnie trudne do wykonania. Czy możliwe?

Kursy w zakładach bukmacherskich STS wskazują, że szanse na zwycięstwo ZAKSY nie są zbyt wielkie. Taki rezultat oznaczono bowiem dość wysoką stawką 4.35, podczas gdy za triumf Cucine bukmacher ewentualną wygraną przeliczy po kursie 1.22.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Kursy aktualne na dzień 15.02.2022.


Czytaj także:


Forma zespołów

Cucine Lube Civitanova – ostatnie mecze

Ravenna – Cucine   0:313.02.2022Liga włoska
Lokomotiw – Cucine   1:309.02.2022Liga Mistrzów
Cucine – Valentia  3:005.02.2022Liga włoska
Cucine – Trentino  3:202.02.2022Liga włoska
Cucine – Maribor3:026.01.2022Liga Mistrzów

Mistrzowie Włoch wygrali siedem ostatnich meczów z rzędu, a ostatniej porażki doznali z drużyną z Mediolanu w Pucharze Włoch 16 stycznia. W Lidze Mistrzów Cucine Lube jest jednak jak dotąd niepokonane i z pięcioma zwycięstwami na koncie zapewniło już sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie C. W tabeli ligi włoskiej siatkarze z Civitanovy ustępują jedynie Perugii.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ostatnie mecze

ZAKSA – Lokomotiw1:312.02.2022Liga Mistrzów
Maribor – ZAKSA0:308.02.2022Liga Mistrzów
Projekt – ZAKSA 1:322.01.2022PlusLiga
ZAKSA – AZS Olsztyn3:119.01.2022Puchar Polski
LUK Lublin – ZAKSA 1:315.01.2022PlusLiga

Po przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem w drużynie, ZAKSA musi w trybie przyśpieszonym odrabiać zaległości. W Lidze Mistrzów w ciągu ośmiu dni polski zespół miał do rozegrania trzy wyjazdowe mecze. Pierwszy ze słoweńskim Mariborem jeszcze udało się wygrać, ale już w Nowosybirsku to się nie powiodło (ZAKSA była gospodarzem tylko formalnie). Na odrabianie zaległości w Pucharze Polski i PlusLidze dopiero przyjdzie pora, ale póki co kędzierzynianie są liderami tabeli bez porażki na koncie.

Kadry zespołów

Cucine Lube Civitanova

  • Rozgrywający: Luciano De Cecco, Pasquale Sottile
  • Atakujący: Ivan Zaytsev, Gabriel Jose Garcia Fernandez
  • Środkowi: Robertlandy Simon, Simone Anzani, Rok Jeronćić, Enrico Diamantini
  • Przyjmujący: Osmany Juantorena, Ricardo Lucarelli, Marlon Yant Herrera, Jiri Kovar, Gaetano Penna 
  • Libero: Andrea Marchisio, Fabio Balaso

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Michał Kozłowski, Grzegorz Jacznik
  • Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Kluth, Krystian Walczak
  • Środkowi: Norbert Huber, Krzysztof Rejno, David Smith, Tomasz Kalembka, Markus Kosian
  • Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński, Ernest Kaciczak
  • Libero: Erik Thomas Shoji, Korneliusz Banach, Fabian Majcherski

Cucine Lube Civitanova vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dotychczasowe spotkania

ZAKSA – Cucine2:312.01.2022Liga Mistrzów
ZAKSA – Cucine16:14(złoty set)03.03.2021Liga Mistrzów
ZAKSA – Cucine0:303.03.2021Liga Mistrzów
Cucine ZAKSA1:324.02.2021Liga Mistrzów
Cucine – ZAKSA3:227.02.2019Liga Mistrzów
ZAKSA – Cucine0:315.01.2019Liga Mistrzów
ZAKSA – Cucine1:312.05.2018Liga Mistrzów
ZAKSA – Cucine2:313.12.2017Klubowe MŚ

W ogólnym bilansie bezpośrednich spotkań drużyna z Civitanovy jest lepsza od ZAKSY. W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów obie drużyny trafiły na siebie w ćwierćfinale i zwycięsko z tej konfrontacji wyszła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Warto jednak pamiętać, że odbyło się to po bardzo zaciętej i dramatycznej rywalizacji. W pierwszym wyjazdowym meczu lepszy był polski zespół, ale włoska ekipa odrobiła straty w rewanżu i o wszystkim zadecydował dopiero wygrany przez kędzierzynian „złoty set”.

Podobnie wyrównane było pierwsze spotkanie ZAKSY z Cucine Lube w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Trwało ponad dwie godziny, a włoski zespół wygrał w Kędzierzynie dopiero po tie-breaku. Elementem, który przeważył na korzyść gości, była zdecydowanie lepsza gra blokiem (16:7). Najlepiej punktującym zawodnikiem ZAKSY był w tym meczu Kamil Semeniuk, który zdobył 21 punktów. W Cucine najwięcej punktów zdobył Simon – 19.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Cucine Lube Civitanova – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle?

Środa, 16.02.2022, godzina 20:30
Eurosuole Forum (Civitanova)

Gdzie obejrzeć mecz?

Polsat Sport

Kto jest faworytem meczu?

W zakładach bukmacherskich STS niższy jest kurs na zwycięstwo Cucine – 1.22, co wskazuje na włoski zespół jako faworyta tego spotkania.

Tags: