4. kolejka siatkarskiej PlusLigi. Najciekawiej na Śląsku!

4 kolejka plusliga siatkowka

Spośród siedmiu meczów 4. kolejki siatkarskiej PlusLigi najciekawiej zapowiadają się te, które zostaną rozegrane na ziemi śląskiej. W sobotę ZAKSA podejmie w Kędzierzynie-Koźlu Projekt Warszawa, a w niedzielę Jastrzębski Węgiel będzie gościł Skrę Bełchatów. Sprawdź nasze typy bukmacherskie i porównanie wszystkich drużyn ligi siatkarzy!

Mecze 4. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Typy bukmacherskie

LUK Lublin vs GKS Katowice

Beniaminek z Lublina nie zdobył jeszcze punktu w obecnych rozgrywkach PlusLigi, a jedynego seta urwał na inaugurację Jastrzębskiemu Węglowi, dwa kolejne mecze w Suwałkach i Kędzierzynie-Koźlu przegrywając do zera. Katowiczanie w pierwszej kolejce sprawili niespodziankę pokonując Trefla Gdańsk, a w drugiej sensację wygrywając 3:0 z Resovią Rzeszów. W trzeciej kolejce PlusLigi GKS po raz pierwszy zagrał na wyjeździe i uległ w Zawierciu Warcie.

W piątek w Lublinie GKS Katowice zagra po raz pierwszy w PlusLidze i powinien zdobyć komplet punktów.

Nasz typ: GKS (kurs 1.32)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Piątek 22.10.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Projekt Warszawa

Pierwszy z hitów 4. kolejki PlusLigi. Spotkają się druga z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, jednocześnie obie jeszcze niepokonane w obecnym sezonie ligowym. ZAKSA uległa wprawdzie w środę Jastrzębskiemu Węglowi w prestiżowym spotkaniu o Superpuchar Polski, ale w lidze jako jedyna nie straciła jeszcze nawet seta, choć trzeba przyznać, że rywali nie miała wymagających (Stal, Czarni i LUK). Warszawianie stracili już trzy sety, z czego dwa w meczu z Jastrzębskim Węglem i co za tym idzie jeden punkt. Ale wygrana 3:2 z mistrzami Polski to bardziej zdobyte dwa punkty niż stracony jeden.

Bilans bezpośrednich spotkań obu drużyn jest zdecydowanie korzystniejszy dla gospodarzy sobotniego hitu PlusLigi. Na 52 mecze aż 43 zakończyły się zwycięstwem ZAKSY. W poprzednim sezonie kędzierzynianie wygrali z warszawianami zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Tym razem też są faworytami, ale z pewnością czeka ich ciężka przeprawa.

Nasz typ: ZAKSA (kurs 1.30)

Czytaj także: Kto będzie lepszy w hicie PlusLigi: ZAKSA czy Projekt Warszawa?

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Sobota 23.10.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Cerrad Enea Czarni Radom vs Trefl Gdańsk

Radomianie to na chwilę obecną najsłabsza drużyna PlusLigi. W trzech meczach nowego sezonu jako jedyni nie ugrali bowiem nawet seta. Ale koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, jakich Czarni mieli w pierwszych kolejkach rywali: Projekt Warszawa, ZAKSA i Resovia. Siatkarze Trefla są za to na razie największym rozczarowaniem rozgrywek. Przegrali w dwóch pierwszych kolejkach: w Katowicach z GKS-em i w Gdańsku z Wartą Zawiercie, jedyne zwycięstwo odnosząc z Cuprum Lubin.

Z 19 bezpośrednich spotkań Czarnych z Treflem 11 wygrali gdańszczanie. Byli oni górą także w obu meczach poprzedniego sezonu PlusLigi. Będą faworytami również w sobotę.

Nasz typ: Trefl (kurs 1.32)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Sobota 23.10.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport

Stal Nysa vs Asseco Resovia Rzeszów

Dla siatkarzy Stali kalendarz nowego sezonu PlusLigi nie był na początku zbyt łaskawy. W pierwszych dwóch kolejkach musieli się bowiem mierzyć z wicemistrzami (ZAKSA) oraz mistrzami (Jastrzębski Węgiel) Polski, w żadnym z tych meczów nie urywając nawet seta. Za to w trzeciej kolejce niespodziewanie udało się im urwać dwa sety i punkt Skrze Bełchatów. Rzeszowianie na razie grają bezkompromisowo – albo wygrywają 3:0 (jak z AZS Olsztyn i Czarnymi Radom) albo przegrywają 0:3 (jak z GKS). O ile jednak te dwa zwycięstwa można było uznać za planowe, to już porażka w Katowicach jest sporym rozczarowaniem.

Z czterech meczów pomiędzy tymi drużynami Stal Nysa wygrała tylko jedno, ale odbyło się ono już dość dawno, bo w 2005 roku. W poprzednim sezonie Resovia wygrała dwa razy, choć w Nysie potrzebowała do tego rozegrania aż pięciu setów. Jak będzie tym razem?

Nasz typ: Resovia (kurs 1.22)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Sobota 23.10.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

Czytaj także:


Jastrzębski Węgiel vs PGE Skra Bełchatów

Drugi z hitów 4. kolejki. W niedzielę po dwóch stronach siatki spotkają się: aktualni mistrzowie Polski oraz drużyna, która tytuł mistrzowski zdobywała najczęściej w historii PlusLigi. Nowy sezon obie drużyny już rozpoczęły ze stratami. Jastrzębianie po dwóch planowych zwycięstwach (w Lublinie i ze Stalą Nysa) polegli w Warszawie. W środę powetowali to sobie jednak, pokonując ZAKSĘ w meczu o Superpuchar Polski. Bełchatowianie nie zanotowali wprawdzie jeszcze porażki, ale dwa razy oddali po dwa sety i po jednym punkcie niżej notowanym rywalom (AZS Olsztyn i Stal).

Historia bezpośrednich spotkań obu klubów w PlusLidze jest bardzo długa i bogata. W sumie było ich 76 i bilans jest korzystny dla bełchatowian: 47 zwycięstw do 29 porażek. Ale po raz ostatni Skra wygrała z Jastrzębskim Węglem w 2017 roku, a kolejne dziesięć meczów padło łupem drużyny ze Śląska. Stawiamy, że w niedzielę będzie jedenaste z rzędu zwycięstwo.

Nasz typ: Jastrzębski Węgiel (1.22)

Czytaj więcej: Jastrzębski Węgiel vs PGE Skra Bełchatów w niedzielnym hicie siatkarskiej PlusLigi! Mistrzowie faworytami?

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Niedziela 24.10.2021, godz. 14:45
 • Polsat Sport

Indykpol AZS Olsztyn vs Aluron CMC Warta Zawiercie

Olsztynianie rozpoczęli sezon na bardzo przyzwoitym poziomie. Wprawdzie w pierwszej kolejce przegrali 0:3 z Resovią, ale w tym meczu nie byli faworytami. Natomiast w drugim spotkaniu niespodziewanie odebrali dwa sety i punkt Skrze Bełchatów, a w trzecim bez straty seta wygrali w Suwałkach. Zawiercianie każdemu ze swoich trzech rywali (Suwałki, Trefl i GKS) oddali tylko po jednym secie.

Na osiem meczów z Wartą Zawiercie, siatkarze z Olsztyna wygrali tylko jeden – w 2018 roku. Sześć ostatnich spotkań wygrali zawiercianie i tak samo powinno wydarzyć się w niedzielę.

Nasz typ: Warta (kurs 1.35)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Niedziela 24.10.2021, godz. 17:30
 • Polsat Sport Extra

Cuprum Lubin vs Ślepsk Malow Suwałki

Lubinianie mają na swoim koncie trzy porażki, ale też nie mieli na starcie nowego sezonu PlusLigi łatwych rywali (Skra, Warszawa i Trefl). Zespół z Suwałk wygrał tylko raz (z beniaminkiem z Lublina), a porażki zanotował z Wartą Zawiercie i AZS Olsztyn.

Bilans dotychczasowych czterech spotkań tych drużyn jest idealnie równy: po dwa zwycięstwa i 7:7 w setach. Co ciekawe, dwa sezony temu dwa razy lepszy był Lubin, a w poprzedniej edycji PlusLigi dwa razy triumfowały Suwałki. Jak będzie tym razem?

Nasz typ: Suwałki (kurs 1.55)

Kiedy i gdzie oglądać?

 • Poniedziałek 25.10.2021, godz. 20:30
 • Polsat Sport

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 21.10.2021