2021 w STS, czyli najpopularniejsze zakłady roku

2021 w STS

Co to był za rok! 2021 powoli przechodzi do historii, ale zanim to się stanie… chcemy trochę powspominać. Bo jest co! Euro 2020, wielkie triumfy, niespodziewane porażki i wiele hitów. Taki był 2021 w zakładach bukmacherskich. Oto nasz zestaw najpopularniejszych typów, zakładów i meczów!

Z tekstu dowiesz się:

  • Które wydarzenia sportowe cieszyły się największą popularnością w zakładach?
  • Jakie mecze obstawiano najczęściej?
  • Który mecz był najczęściej typowany na Euro 2020?
  • Jakie pozasportowe kupony były najchętniej obstawiane w 2021 roku?

Najważniejsze wydarzenia 2021 roku w sporcie

2021 zapowiadał się na wyjątkowy rok w świecie sportu i taki właśnie był. Wszystko przez pandemiczny rok 2020, gdy wiele imprez zostało odwołanych lub przeniesionych. Właśnie o 12 miesięcy później odbyło się Euro 2020 i Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Jak można się domyślać jeśli chodzi o klasyczne zakłady prematch, to Euro 2020 zgarnęło całą pulę, bo tak możemy określić zajęcie wszystkich pierwszych 10 miejsc jeśli chodzi o najpopularniejsze zakłady.

Euro 2020 było emocjonujące, stało na niezwykle wysokim poziomie, a w dodatku w turnieju uczestniczyła reprezentacja Polski. Brak awansu z grupy z pewnością miał wpływ na dalsze obstawianie, ale to właśnie mecz grupowy Hiszpania – Polska był numerem jeden! Spotkanie z jednym z gigantów futbolu, w dodatku nie w eliminacjach, czy towarzysko, ale w meczu o dużą stawkę. Remis 1:1 był sporą niespodzianką!

Jak widać z powyższego zestawienia, nasi gracze bardzo polubili mecze z udziałem reprezentacji Węgier. Faza grupowa generalnie skoncentrowała największy ruch i wpływy. Na sam finał Euro 2020: Włochy vs Anglia, w STS postanowiono ponad 57 tysięcy kuponów i mówimy tu o klasycznym zakładzie – 1X2. Przed Euro 2020 kurs na zwycięstwo Włochów w turnieju wynosił nawet 10.00, a przed finałem spadł do poziomu 2.00.

Najchętniej obstawiane reprezentacje (wg wkładów) podczas Euro 2020:

  1. Włochy
  2. Hiszpania
  3. Anglia
  4. Francja

Nie tylko Euro 2020, czyli piłkarskie hity roku

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej były pięknym przerywnikiem ligowych zmagań, które nie zawiodły, oraz wiosennych i jesiennych meczów eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Te też dostarczyły wielu emocji, interesujących meczów i oczywiście niespodzianek.

Gdyby spojrzeć na graczy STS obstawiających piłkę nożną w szerszej perspektywie, to „porządek futbolowego świata” jest określony i stały. Mecze reprezentacji narodowych, tym razem w eliminacjach MŚ 2022, zawsze zajmują czołowe miejsce. Podobnie jak Liga Mistrzów i topowe, europejskie ligi. Widać to wyraźnie w naszym zestawieniu TOP 10. Albania vs Polska był to mecz o znaczeniu kluczowym, jeśli chodzi o zajęcie drugiego miejsca w grupie eliminacji, gwarantujące udział w barażach MŚ. W czołówce znalazło się też miejsce dla pierwszego meczu obu tych reprezentacji.

Liga Mistrzów jest niezwykle lubiana przez graczy. Zarówno faza grupowa, jak i faza pucharowe. Nie dość, że mamy wiele ciekawych par, to jeszcze kursy zawsze są atrakcyjne, a jednak w większości meczów można wskazać zdecydowanych faworytów. To samo dotyczy Ligi Europy, jak i najmocniejszych lig, czyli Premier League, La Liga, Seria A, czy Bundesligi.

Nie tylko piłka, czyli inne hity w zakładach

Nie samą piłką żyje kibic, więc koniecznie trzeba pochylić się nad innymi sportami i innymi wydarzeniami. Uwagę przykuły igrzyska w Tokio, które dostarczyły kibicom wielu medalowych emocji. Nasi klienci postawili prawie 1,7 mln zakładów prematch. Najchętniej typowanymi dyscyplinami była siatkówka, piłka nożna i tenis ziemny. Gracze mieli możliwość przewidywania medalowego dorobku reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. 9% wkładów trafnie wytypowało cztery złote medale Polski, a 24% wkładów liczbę medali biało-czerwonych od 13 do 16 (było 14).

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze pozapiłkarskie zakłady w całym roku, to tak naprawdę była to rywalizacja sportów walki z siatkówką. Wygrało starcie MMA Błachowicz vs Teixeira. W top 10 wyjątkiem od reguły był mecz tenisowy Igi Świątek podczas Wimbledonu. Skoro już jesteśmy przy tenisie, to w lutym nasi gracze postawili pół miliona zakładów na mecze Australian Open!

Na przełomie lutego i marca Piotr Żyła zaskoczył wszystkich zostając sensacyjnym mistrzem świata. Ten sukces wytypowało w STS… 13 graczy. Szacunek się należy!

Wybory przed Oscarami, czyli hity w innych zakładach

W pozasportowym świecie ciekawsze rzeczy działy się w 2020 roku. Wtedy bowiem wybory prezydenckie w Polsce i w Stanach Zjednoczonych okazały się absolutnymi hitami zakładów bukmacherskich. W 2021 roku polityka znów była górą.

Najwięcej wkładów miało miejsce przy okazji wyborów parlamentarnych w Niemczech, czyli u naszych sąsiadów i bardzo ważnym członku Unii Europejskiej. Trzecie miejsce to z kolei lokalne wybory na prezydenta Rzeszowa, które jednak miało swoją specyficzną otoczkę polityczną.

Poza tym w zestawieniu TOP 10 rozsiadła się szeroko rozumiana rozrywka. Eurowizja, Taniec z Gwiazdami czy The Voice of Poland, zawsze mają stałe miejsce wśród naszych graczy.