Zbliża się turniej finałowy hokejowego Pucharu Polski. Kto faworytem?

puchar polski hokej

Po rocznej przerwie rywalizacja o hokejowy Puchar Polski powraca do sprawdzonej formuły dwudniowego turnieju, który pod koniec tego roku odbędzie się na nowo oddanym do użytku Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Jakie drużyny wystąpią w turnieju? Sprawdź typy i analizy bukmacherskie!

Puchar Polski w hokeju na lodzie. Zasady rywalizacji

Do turnieju finałowego Pucharu Polski awansowały cztery najlepsze zespoły po dwóch rundach fazy zasadniczej Polskiej Hokej Ligi. Na tej podstawie utworzono pary półfinałowe.

Pierwszy po dwóch rundach GKS Katowice zmierzy się z czwartą Energą Toruń, a druga Unia Oświęcim zagra z trzecią COMARCH Cracovią. Warto zauważyć, że w turnieju zabraknie triumfatora trzech ostatnich edycji PP, czyli JKH GKS-u Jastrzębie, który zajmował po dwóch rundach piąte miejsce, a szansę na występ w Bytomiu stracił w ostatniej kolejce, przegrywając z Cracovią

Terminarz

Poniedziałek, 27 grudnia

  • GKS Katowice vs. Energa Toruń (15.30)
  • Re-Plast Unia Oświęcim vs. COMARCH Cracovia (20.00)

Wtorek, 28 grudnia

  • Finał (20.30)

Puchar Polski w hokeju na lodzie. Typy bukmacherskie

GKS Katowice zdobędzie Puchar Polski.       2,75       Katowiczanie stracili wprawdzie fotel lidera PHL, ale dlatego, że nie rozegrali – z powodu koronawirusa – czterech zaplanowanych meczów ligowych.

Drużyna GKS-u Katowice od początku tego sezonu w rozgrywkach PHL prezentowała się bardzo dobrze. Przez długi czas była liderem i jako pierwsza awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski. Niedawno jednak drużynę Jacka Płachty dopadł koronawirus i z tego powodu zostały przełożone aż cztery mecze tego zespołu.

Katowiczanie w tym sezonie odnieśli 17 zwycięstw w Polskiej Hokej Lidze. Doznali 6 porażek, z czego jedną po dogrywce. Lepszy bilans ma Re-Plast Unia Oświęcim, ale drużyna ta rozegrała o dwa spotkania więcej. „Biało-niebiescy” odnieśli 19 zwycięstw, w tym jedno po dogrywce. Doznali również 6 porażek.

Unia zajmuje drugie miejsce w bukmacherskich notowaniach, a stawka na zwycięstwo tego zespołu wynosi 3,50. Zdecydowanie niższe kursy obowiązują na zwycięstwa dwóch pozostałych uczestników turnieju finałowego Pucharu Polski. Kurs na wygraną COMARCH Cracovii wynosi 7,00, a stawka na trium Energi Toruń – aż 40,00.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 15.12.


Sprawdź typy na hokej!


Puchar Polski w hokeju na lodzie. Historia rywalizacji

Po raz pierwszy rozgrywki o Puchar Polski w hokeju na lodzie zorganizowano w 1969 roku, a rywalizację kontynuowano w kolejnym sezonie. Następnie jednak, przez 30 lat, zmagania się nie odbywały. Powrócono do nich w 2000 roku i od tej pory odbywają się one nieprzerwanie. W 2005 roku zapoczątkowano wyłanianie triumfatora PP na zasadzie turnieju z udziałem czterech drużyn.

Taka formuła obowiązywała do zeszłego roku, kiedy to – z powodu koronawirusa – najpierw, pod koniec 2020 roku, rozegrano po jednym meczu półfinałowym, a następnie, w lutym 2021 roku, odbył się finał na neutralnym terenie, w którym to JKH GKS Jastrzębie pokonał Re-Plast Unię Oświęcim.

Najbardziej utytułowaną drużyną w historii rozgrywek jest GKS Tychy, który po trofeum sięgnął aż 8 razy. Co ciekawe tyszanie nigdy nie przegrali finału. JKH GKS Jastrzębie cztery razy sięgało po Puchar Polski. Co ciekawe obu najbardziej utytułowanych w historii rozgrywek zespołów tym razem w zmaganiach zabraknie.

Zdobywcy Pucharu Polski w hokeju na lodzie

1969Naprzód Janów
1970GKS Katowice
2000Unia Oświęcim
2001GKS Tychy
2002Unia Oświęcim
2003Podhale Nowy Targ
2004Podhale Nowy Targ
2005   Energa Toruń
2006GKS Tychy
2007GKS Tychy
2008GKS Tychy
2009GKS Tychy
2010STS Sanok
2011STS Sanok
2012JKH GKS Jastrzębie   
2013   Cracovia
2014GKS Tychy   
2015Cracovia   
2016GKS Tychy   
2017GKS Tychy   
2018JKH GKS Jastrzębie
2019    JKH GKS Jastrzębie
2020   JKH GKS Jastrzębie   
Kiedy i gdzie rozegrany zostanie turniej finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie?

27-28 grudnia, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów, Bytom.

Kto zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski?

W rywalizacji wezmą udział: GKS Katowice, Energa Toruń, Re-Plast Unia Oświęcim i COMARCH Cracovia.

Kto jest faworytem Pucharu Polski?

Faworytem turnieju jest GKS Katowice. Kurs na wygraną tego zespołu w zakładach bukmacherskich STS wynosi 2,75. Na drugim miejscu w notowaniach znajduje się Unia Oświęcim (3,50).

Gdzie oglądać finał PP w hokeju na lodzie?

Bezpośrednie transmisje z półfinałów i finału PP przeprowadzi TVP Sport.