Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira na gali UFC 267. Typy i analizy bukmacherskie!

blachowicz teixeira typy

Choć do tej walki, najważniejszego pojedynku jesieni dla polskich kibiców mieszanych sztuk walki pozostało jeszcze sporo czasu, to zainteresowanie tym pojedynkiem rośnie z każdym dniem. Czy „Cieszyński Książę”, najlepszy obecnie polski wojownik, powstrzyma doświadczonego Brazylijczyka? Przedstawiamy naszą analizę przed wspaniale zapowiadającą się walką o mistrzowski pas UFC w kategorii półciężkiej Błachowicz vs Teixeira!

Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira. Typy bukmacherskie

Pojedynek Polaka z Brazylijczykiem odbędzie się 30 października, ale bukmacher STS już przygotował kursy na ten pojedynek. Zdecydowanym faworytem walki jest „Cieszyński Książę”. Stawka na to, że nasz wojowniki wygra walkę wynosi 1,40, podczas gdy kurs na triumf Teixeiry to 2,96.

Błachowicz ma również spore szanse na to, by rozstrzygnąć pojedynek przed czasem. Kurs na takie zdarzenie wynosi 2,25. Jeżeli Brazylijczykowi udałoby się w ten sposób pokonać Polaka, to stawka kształtuje się na poziomie 4,50. Generalnie bardziej prawdopodobne jest to, że pojedynek ten nie potrwa pełnych pięciu rund. Kurs na to wynosi 1,50, a stawka na to, że walka odbędzie się w pełnym wymiarze czasowym wynosi 2,40.

Bardzo ciekawą opcją wydaje się gra na to, w której rundzie zakończy się pojedynek. Wygrać można bowiem całkiem sporo, a stawki rosną z każdą rundą. Kurs na to, że Błachowicz wygra w premierowej odsłonie pojedynku wynosi 7,00. Jeśli jednak ktoś przewidzi, że „Cieszyński Książę” wygra w odsłonie ostatniej, to wówczas bukmacher STS wypłaci po kursie 25,00. Tymczasem wygrana Teixeiry w pierwszym starciu oznaczać będzie wygraną po stawce 14,00, a w ostatnim – 35,00.

Nic w tym dziwnego, że Jan Błachowicz jest zdecydowanym faworytem tej walki pod każdym względem. Mówimy przecież o zawodniku, pierwszym Polaku zresztą, który zdobył tytuł mistrza UFC. 38-letni wojownik z Cieszyna nadal posiada ten tytuł i dlatego postrzegany jest w roli kandydata do zwycięstwa. Warto jednak pamiętać, że Glover Teixeira, to zawodnik o ogromnym doświadczeniu.

Sprawdź kursy na MMA w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Wszystkie kursy aktualne na 6.08.

Kim jest Glover Teixeira, rywal Jana Błachowicza?

Glover Teixeira, to zawodnik, którego śmiało można nazwać legendą światowego MMA. Swoją pierwszą walkę wojownik portugalskiego pochodzenia, który na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych, stoczył w 2002 roku. Początkowo, przez dekadę, był zawodnikiem różnych organizacji, a jego kariera wystrzeliła wówczas, gdy podpisał kontrakt z najlepszą organizacją na świecie, czyli UFC. Legitymował się wówczas Brazylijczyk bilansem 18 zwycięstw i 2 porażki. Pierwszych pięć walk w najbardziej prestiżowej organizacji na świecie wygrał.

Szóstym pojedynkiem w UFC było starcie o mistrzowski pas w kategorii półciężkiej ze znakomitym Amerykaninem, Jonem Jonesem. Teixeira przegrał to starcie na punkty i jak do tej pory był to jego jedyny pojedynek o tytuł mistrza UFC. W kolejnych występach zwycięstwa przeplatał porażkami, ale warto zaznaczyć, że ostatnio wrócił do wysokiej dyspozycji.

Wygrał pięć ostatnich walk. A szczególnie efektowne było jego zwycięstwo w maju 2020 roku, kiedy to ciosami pięściami pokonał przez TKO Anthony’ego Smitha. Glover Teixeira, mimo 42 lat, jest zawodnikiem niezwykle efektownym. Kilka razy podczas gal UFC nagradzany był za występ wieczoru lub za walkę wieczoru. Teraz do oktagonu wraca po niemal rocznej przerwie. Ostatnią walkę stoczył w listopadzie zeszłego roku.

Ostatnie walki Glovera Teixeiry w UFC

DataRywal       Wynik       
19.01.2019       Karl RobersonWygrana przez poddanie
27.04.2019       Ion CutelabaWygrana przez poddanie
14.09.2019       Nikita KryłowWygrana przez decyzję (niejednogłośną)
13.05.2020       Anthony SmithWygrana przez TKO (ciosy pięściami
7.11.2020       Thiago SantosWygrana przez poddanie

Jan Błachowicz w UFC

Jana Błachowicza, który jako pierwszy Polak zdobył pas mistrza UFC, bliżej przedstawiać nie trzeba. „Cieszyński Książę” jest idolem wszystkich polskich fanów MMA i zawodnikiem, który spełnił ich marzenia. 38-letni wojownik, pokonując w sierpniu 2020 roku Dominicka Reyesa przed czasem przeszedł do historii polskiego sportu. Przed nim żaden z naszych wojowników, jeżeli chodzi o mężczyzn, nie został mistrzem najbardziej prestiżowej organizacji na świecie. Błachowicz dołączył wówczas do Joanny Jędrzejczyk, czyli pierwszej Polki, która pas UFC zdobyła po raz pierwszy w 2015 roku.

W marcu tego roku fighter z Cieszyna po raz pierwszy stanął do obrony pasa mistrza UFC w wadze półciężkiej. Zmierzył się z bardzo wymagającym rywalem, Israelem Adesanyą z Nigerii, który był niepokonany przed tym pojedynkiem i legitymował się rekordem 20 zwycięstw – 0 porażek. Nasz zawodnik fenomenalnie rozegrał tę walkę na punkty i po pięciu rundach wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Warto dodać, że było to 28 zwycięstwo Błachowicza w zawodowej karierze, którą rozpoczął w 2007 roku. Polak poniósł też 8 porażek. Jego bilans w UFC, w którym zadebiutował w 2014 roku, to 11 zwycięstw i 5 porażek. Po raz ostatni „Cieszyński Książę” wyszedł z oktagonu pokonany w lutym 2019 roku. Przegrał przed czasem z Brazylijczykiem Thiago Santosem, ale pięć ostatnich walk wygrał.

Ostatnie walki Jana Błachowicza w UFC

Data       Rywal       Wynik       
6.07.2019       Luke RockholdWygrana przez KO (ciosy pięściami)
16.11.2019       Ronaldo SouzaWygrana przez decyzję (niejednogłośną)
15.02.2020       Corey AndersonWygrana przez TKO (ciosy pięściami)
26.09.2020       Dominick ReyesWygrana przez TKO (ciosy pięściami)
6.03.2021       Israel AdesanyaWygrana przez decyzję (jednogłośną)
Kiedy odbędzie się walka Błachowicz – Teixeira?

Gala UFC 267. 30 października 2021 r.
Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Gdzie oglądać?

Polsat Sport

Który zawodnik jest faworytem walki?

Obaj zawodnicy są w doskonałej formie, jednak kursy bukmacherskie wskazują na zwycięstwo Błachowicza.