Czy „Pudzian” poskromi „Bombardiera”? Kto faworytem starcia tytanów? Typy bukmacherskie

pudziankowski-bombardier

Niebawem, podczas łódzkiej gali KSW, dojdzie do prawdziwego starcia gigantów! Do oktagonu wejdą bowiem potężni mężczyźni. Mariusz Pudzianowski, którego śmiało można nazwać legendą polskiego sportu, a także Sergine Ousmane Dia, 150-kilogramowy wojownik z Senegalu. Choć pojedynek ten nie ma statusu walki wieczoru zbliżającej się gali, to kibice szczególnie są nią zainteresowani. Czy „Pudzian” pokonana afrykańskiego olbrzyma? Kto jest faworytem tego pojedynku. Sprawdź naszą analizę i typy bukmacherskie.

Mariusz Pudzianowski cs. Sergine Ousmane Dia „Bombardier”. Typy bukmacherskie

Kto faworytem walki?       Mariusz Pudzianowski (1,30)       Polak ma zdecydowanie większe doświadczenie w mieszanych sztukach walki.       
Czy walka zakończy się przed czasem?       Tak (1,05)       Bukmacher STS jest niemal przekonany, że walka nie potrwa pełnych trzech rund.       
Czy Mariusz Pudzianowski wygra w 1. rundzie?       Tak (1,80)       To zdecydowanie najbardziej prawdopodobna opcja na rozstrzygnięcie tego pojedynku.       

Przed nadchodzącą wielkimi krokami walką, która miała odbyć się w marcu br., ale z powodu ataku wyrostka robaczkowego u „Bombardiera” została odwołana, zdecydowanym faworytem wg bukmachera STS jest Mariusz Pudzianowski. Wszystko dlatego, że Polak ma na swoim koncie zdecydowanie więcej walk stoczonych w formule MMA. Debiutował w tej formule w 2009 roku. „Bombardier” po raz pierwszy do oktagonu wszedł w 2018 roku.

Nic nie wskazuje na to, że walka potrwa pełne trzy rundy. Wszystko przez to, że obaj zawodnicy dysponują wręcz potworną siłą. W takich okolicznościach jeden cios, albo akcja w parterze może zakończyć pojedynek. Zresztą w przypadku Mariusza Pudzianowski, na 22 stoczone przez niego walki, tylko pięć odbyło się na pełnym dystansie czasowym. Jeżeli chodzi o „Bombardiera”, to obie dotychczas stoczone przez niego pojedynki kończyły się przed czasem. W obu przypadkach Senegalczyk spędził w oktagonie niewiele czasu, bo obie skończyły się w pierwszych rundach.

Sprawdź kursy na MMA w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Wszystkie kursy aktualne na 14.10.

Mariusz Pudzianowski. 5 ostatnich pojedynków

5.06.2021Łukasz JurkowskiWygrana przez TKO       
20.03.2021Nikola MilanovićWygrana przez TKO       
9.11.2019Erko JunWygrana przez TKO       
23.03.2019Szymon KołeckiPrzegrana przez TKO (kontuzja)       
9.06.2018Karol BedorfPrzegrana przez poddanie       

W czerwcu tego roku Mariusz Pudzianowski stoczył swoją ostatnią walkę w KSW. Na gali w gdańskiej Ergo Arenie pokonał przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) Łukasza Jurkowskiego. Dla „Jurasa” był to powrót na arenę mieszanych sztuk walki po przeszło dwuletniej przerwie.

Przypomnijmy, że zawodnik ten podjął wyzwanie, jakim była walka z Pudzianowskim, bo na co dzień zajmuje się już głównie komentowaniem walk MMA. Niecałe trzy miesiące wcześniej „Pudzian” już po 72 sekundach walki pewnie pokonał Nikolę Milanovicia. Łączny bilans byłego strongmana w MMA, to 15 zwycięstw, w tym 10 przed czasem, i 7 porażek.

Sergine Ousmane Dia „Bombardier”. 2 ostatnie walki

20.02.2020Daniel PodmoreWygrana przez TKO       
5.05.2018Amadou Papis KonezWygrana przez TKO       

„Bombardier” z Senegalu w pierwszej walce w formule MMA spędził w oktagonie zaledwie minutę i 12 sekund. Pokonał swojego rodaka, Amadou Papisa Koneza, na gali w szwajcarskiej Genewie, przed czasem. Szybko sprowadził do parteru, a następnie wykończył go potężnymi ciosami. W kolejnym pojedynku, do którego doszło 20 miesięcy temu, „Bomardier” niemal w identyczny sposób pokonał Anglika Daniela Podmore.

Raczej nie ma wątpliwości, że w podobny sposób 150-kilogramowy olbrzym będzie chciał zakończyć pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim. Dodać jednak należy, że dotychczasowi rywale byli zdecydowanie mniej doświadczeni od „Pudziana”.

Sergine Ousmane Dia „Bombardier”. Kim jest rywal Mariusza Pudzianowskiego?

„Bombardier”, bo takie pseudonim zyskał senegalski wojownik, urodził się 1 października 1976 roku w Mbour. W mieście położonym u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Wielu mieszkających tam mężczyzn trudni się rybołówstwem i właśnie ten zawód uprawiał również Dia. Jednocześnie uczestniczył w amatorskich walkach zapasów senegalskich, specyficznej odmianie zapasów, które są niezwykle popularne w Senegalu, a także w kilku innych krajach zachodniej Afryki, głównie w Gambii. Walki często odbywają się na plaży, a chodzi o to, by pokonać wszystkich przeciwników, którzy rzucają wyzwanie niepokonanemu.

I właśnie podczas takich pojedynków mierzący niemal dwa metry i ważący 150 kilogramów wojownik został zauważony przez Yeryego Diakhate, który jest menedżerem w profesjonalnej odmianie zapasów senegalskich. Tak Ousmane Dia rozpoczął zawodową karierę i został wielką gwiazdą. W Senegalu jest legendą, dwa razy – w 2002 i 2014 roku – został mistrzem świata w zapasach senegalskich, zdobywając tytuł – „The King of the Arena”. W trakcie trwania kariery wygrał 18 walk i poniósł 8 porażek.

W 2018 roku, po porażce z Eumeu Sene, postanowił zmienić formułę i został zawodnikiem MMA.Z powodu pandemii koronawirusa jego kariera w mieszanych sztukach walki nie rozwinęła się jednak dynamicznie. Planowana na marzec tego roku walka z Mariuszem Pudzianowski nie doszła do skutku z powodu ataku wyrostka robaczkowego u „Bombardiera”.

W maju, z kolei, miał walczyć we Francji z Jeromem Le Bannerem, legendą sportów walki, ale pojedynek – z niewyjaśnionych przyczyn – nie doszedł do skutku. Pojedynek przeniesiono na 25 września, ale wcześniej Senegalczyk dostał kolejną propozycję walki z „Pudzianem” i zrezygnował z pojedynku z Francuzem.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Pudzianowski vs. Bombardier?

Sobota, 23 października, Gala KSW 64: Przybysz – Santos. Łódź, ok. godz. 23.15.

Kto faworytem walki Pudzianowski vs. Bombardier?

Zdecydowanym faworytem pojedynku jest Mariusz Pudzianowski. Wg bukmachera STS kurs na zwycięstwo Polaka wynosi 1,35. Stawka na wygraną Bombardiera, to 3,55 (kursy na dzień 06.10)

Gdzie oglądać walkę?

Bezpośrednią transmisję w systemie pay-per-view można oglądać w Polsacie Sport, Polsat Box i Polsat Box Go, a także na KSW.TV.