Gala KSW 64 w Łodzi. Kto wejdzie do oktagonu?

gala kws lodz

Pod koniec października w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się już 64. gala Konfrontacji Sztuk Walki. Włodarze organizacji, która uchodzi za najlepszą federację mieszanych sztuk walki w Europie, przygotowali atrakcyjną kartę walk. W klatce nie zabraknie wielkich gwiazd tej dyscypliny sportu, a pojedynkiem wieczoru będzie konfrontacja o pas mistrzowski KSW w kategorii koguciej. Kto będzie walczył podczas zbliżającej się gali? Jakie są typy bukmacherskie?

Gala KSW 64. Typy bukmacherskie

Kto faworytem walki wieczoru Sebastian Przybysz – Bruno Santosem       Przybysz (1,55)       Polak będzie bronił mistrzowskiego pasa w kategorii koguciej.       
Kto faworytem walki Pudzianowski vs. „Bombardier”       Mariusz Pudzianowski (1,35)       „Pudzian” ma zdecydowanie większe doświadczenie na arenach MMA od swojego rywala.       

23 października w walce wieczoru łódzkiej gali 28-letni wojownik z Gdańska, Sebastian Przybysz, zmierzy się z Brazylijczykiem Bruno Augusto dos Santosem. Polak, jako obrońca mistrzowskiego pasa, jest faworytem tego pojedynku. W marcu tego roku, na gali KSW 59, Przybysz pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Chorwata Antuna Raczicia i odebrał mu trofeum. Co ciekawe były mistrz KSW w kategorii koguciej zdobył pas, pokonują Bruno Augusto dos Santosa, czyli najbliższego rywala Przybysza. 23-letni przedstawiciel brazylijskiej szkoły MMA zdążył jednak wrócić na zwycięską ścieżkę. W lipcu, na gali KSW 62 w Warszawie, zwyciężył na punkty Pawła Polityło. Dla Przybysza najbliższy pojedynek będzie pierwszy od momentu wywalczenia pasa.

Tym, co szczególnie elektryzuje kibiców podczas najbliższej gali KSW, jest pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Sergine Ousmane Dią. Potężnym wojownikiem z Senegalu, który nazywany jest „Bombardierem”. Do tej walki miało dojść w marcu tego roku, ale w ostatniej chwili zostałą ona odwołana. Otóż ważący ok. 150 kg rywal „Pudziana” doznał ataku wyrostka robaczkowego i musiał zostać przetransportowany do szpitala. Na szybko załatwiono dla naszej legendy MMA innego rywala, Serba Nikolę Milanovicia, którego łatwo pokonał. Od tamtej pory „Pudzian” stoczył jeszcze jedną walkę. Pokonał Łukasza Jurkowskiego przed czasem.

Ogromnym atutem Mariusza Pudzianowskiego przed walką z „Bombardierem” jest doświadczenie. Polak od 13 lat walczy na arenach MMA i stoczył już 22 pojedynki. Senegalczyk ma za sobą dopiero dwie walki w formule mieszanych sztuk walki, a ostatni pojedynek stoczył niemal 20 miesięcy temu.

Sprawdź kursy na MMA w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Wszystkie kursy aktualne na 01.10.

KSW 64 w Łodzi. Karta walk.

Na gali KSW 64 w Łodzi odbędzie się dziewięć walk, a zatem kibice na pewno nie będą się nudzić. Najciekwasze będą konfrontacje o mistrzowski pas w kategorii koguciej, a także starcie „Pudziana” z „Bombardierem”. Jeżeli chodzi o pozostałe pojedynki, to bardzo ciekawie zapowiada się również konfrontacja dwóch niepokonanych zawodników w kategorii piórkowej. Robert Ruchała zmierzy się z Patrykiem Kaczmarczykiem, a zwycięzca tego pojedynku, być może otrzyma szansę walki o pas z aktualnym czempionem tej dywizji, Danielem Torresem.

– 61,2 kg       Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs. Bruno Augusto dos Santos (10-2, 1 KO, 5 Sub)                    
+120,2 kg       Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs. Sergine Ousmane „Bombardier” Dia (2-0, 2 KO)                    
– 65,8 kg       Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 Sub) vs. Filip Pejić (15-5-2, 10 KO, 3 Sub)
– 65,8 kg       Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs. Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, 2 Sub)  
– 77,1 kg       Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 Sub) vs. Szamil Musajew (14-0, 8 KO, 2 Sub)
– 56 kg       Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs. Sylwia Juśkiewicz (9-6, 6 KO)
– 83,9 kg       Cezary Kęsik (12-1, 9 KO, 2 Sub) vs. Marcin Krakowiak (11-3, 5 KO, 6 Sub)
– 83,9 kg       Albert Odzimkowski (11-5, 3 KO, 7 Sub) vs. Jason Radcliffe (16-8, 10 KO, 4 Sub) 
– 93 kg       Adam Tomasik (5-0, 2 KO, 3 Sub) vs. Oumar Sy (4-0, 2 KO, S Sub)
Kiedy i gdzie odbędzie się gala KSW 64?

Sobota, 23 października, od godz. 20.15, Łódź, Atlas Arena.

Kto będzie walczył na gali KSW 64?

Na gali KSW 64 walczyć będą m.in. Sebastian Przybysz i Mariusz Pudzianowski.

Gdzie oglądać galę KSW 64?

Transmisję w systemie PPV przeprowadzi Polsat Box, Polsat Box Go oraz KSW.TV.