Kowalkiewicz-Zaborowska vs. Penne na gali UFC 265! Sprawdź typy bukmacherskie!

kowalkiewicz vs penne typy bukmacherskie

Po blisko półtorarocznej przerwie swoją kolejną walkę w MMA, konkretnie w najsilniejszej organizacji UFC, stoczy Karolina Kowalkiewicz-Zaborowska. 36-letnia polska wojowniczka podczas gali UFC 265 zmierzy się z Amerykanką Jessicą Penne. Walka odbędzie się w limicie kategorii słomkowej, czyli od 48 do 52 kg. Sprawdź analizy i typy bukmacherskie!

Kowalkiewicz vs. Penne. Typy bukmacherskie

Bukmacher STS, tak można wywnioskować z kursów, przewiduje, że walka może mieć bardzo wyrównany przebieg. Stawka na zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz wynosi 1,80, podczas gdy wygrana Jessiki Penne jest wyceniana na 2,00.

Wydaje się zatem, że to Polka jest nieznaczną faworytką tego starcia, choć po tak długiej przerwie trudno przewidzieć, w jakiej dyspozycji znajduje się nasza zawodniczka.

Sprawdź kursy na MMA w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na 2.08.

Jessica Penne. Kim jest rywalka Karoliny Kowalkiewicz?

Jessica Penne, najbliższa rywala Karoliny Kowalkiewicz-Zaborowskiej, ma 38 lat i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W mieszanych sztukach walki zadebiutowała wcześniej od naszej zawodniczki, bo już w 2006 roku, ale w trakcie kariery miała kilka dłuższych przerw. Początkowo walczyła dla takich organizacji, jak Bellator, czy Invicta FC, a szerszemu gronu polskich kibiców stała się znana w 2015 roku.

W walce wieczoru podczas gali UFC W Berlinie rywalizowała z Joanną Jędrzejczyk, która walkę tę wygrała przed czasem. Po kolejnej porażce w kwietniu 2017 roku, tym razem z Danielle Taylor, wydawało się, że Penne da sobie spokój. Do oktagonu wróciła jednak po czteroletniej przerwie i w kwietniu tego roku pokazała bardzo dobrą formę. Pokonała na punkty Lupitę Godinez.

Łącznie w MMA Jessica Penne stoczyła 18 walk. Wygrała 13 z nich, a pięciokrotnie schodziła z areny pokonana. Wojowniczka z USA ma nieznacznie lepszy bilans od naszej zawodniczki, ale czy to czyni ją faworytką tego starcia? Raczej nie.

Ostatnie walki Jessiki Penne

  • 17.04.2021 – Lupita Godinez – zwycięstwo na punkty
  • 22.04.2017 – Danielle Taylor – porażka na punkty
  • 4.06.2016 – Jessica Andrade – porażka przed czasem
  • 20.06.2016 – Joanna Jędrzejczyk – porażka przed czasem
  • 12.12.2014 – Randa Markos – zwycięstwo na punkty

Karolina Kowalkiewicz-Zaborowska. Kim jest polska zawodniczka MMA?

Karolina Kowalkiewicz-Zaborowska pochodzi z Łodzi. W wieku 16 lat zaczęła trenować krav magę, uprawiała również tajski boks, a po kilku latach zajęła się na poważnie mieszanymi sztukami walki. W 2012 roku zadebiutowała na zawodowej arenie. Podczas EFS – 2 w Gdyni pokonała przed czasem Marzenę Wojas. W kolejnym pojedynku Kowalkiewicz udanie zadebiutowała w organizacji KSW, a w trzeciej zawodowej walce została jej mistrzynią.

W kolejnych walkach łodzianka szła jak burza, a jej ósmy pojedynek był zarazem debiutem w najbardziej prestiżowej organizacji na świecie, czyli UFC. I to właśnie dopiero na najważniejsze arenie mieszanych sportów walki Polka poniosła pierwszą porażkę. W 2016 roku w Nowym Jorku, w walce o mistrzowski pas, Kowalkiewicz przegrała w bratobójczym boju z Joanną Jędrzejczyk.

Po tej porażce kariera naszej zawodniczki nieco się załamała, a cztery ostatnie pojedynki Kowalkiewicz były już nieudane. Wszystkie kończyły się porażkami i obecnie 36-latka legitymuje się bilansem 12 zwycięstw i 6 porażek. Jej ostatni pojedynek odbył się w lutym 2020 roku. Podczas gali UFC on ESPN+ 26: Felder vs. Hooker Polka przegrała jednogłośnie na punkty z Chinką Xiaonan Yan.

Ostatnie walki Karoliny Kowalkiewicz

  • 22.02.2020 – Xiaonan Yan – porażka na punkty
  • 8.06.2020 – Alexa Grasso –  porażka na punkty
  • 30.03.2019 – Michelle Waterson – porażka na punkty
  • 8.09.2018 – Jessica Andrade – porażka przed czasem
  • 7.04.2018 – Felice Herring – zwycięstwo na punkty

Kowalkiewicz-Zaborowska vs. Penne. Co wiemy przed walką?

Do Houston w Texasie, gdzie odbędzie się walka Kowalkiewicz – Penne, nasza zawodniczka UFC udała się w nocy z 1 na 2 sierpnia. Niestety w polskiej ekipie przed walką pojawiły się pewne problemy. Team reprezentantki Polski nie mógł wylecieć na walkę razem z nią i musiał odczekać w Polsce 24 godziny.

O całej sytuacji poinformowała sama zawodniczka, a także jej trener, a prywatnie mąż, Łukasz Zaborowski. Warto dodać, że Karolina Kowalkiewicz-Zaborowska po raz pierwszy w karierze wystąpi pod podwójnym nazwiskiem. Para wzięła ślub w październiku zeszłego roku, a od tamtej pory polska wojowniczka nie stoczyła ani jednego pojedynku.

Gdzie i kiedy odbędzie się walka Kowalkiewicz – Penne?

Niedziela, 8 sierpnia, początek gali godz. 0.00
Hala Toyota Centre, Houston (Texas)

Gdzie oglądać walkę?

Polsat Sport, od godz. 2.00

Tags: