Mateusz Gamrot walczy w UFC i jest faworytem! Typy bukmacherskie i analiza przed walką Gamrot vs. Stephens

gamrot vs stephens

To powinna być jedna z historycznych nocy w dziejach polskiego MMA. Mateusz Gamrot, pochodzący z Kudowy-Zdroju zawodnik mieszanych sztuk walki, stanie w oktagonie naprzeciw doświadczonego Amerykanina Jeremy’ego Stephesa. Sprawdź analizy i typy bukmacherskie!

Gamrot vs. Stephens. Typy bukmacherskie

Zdaniem bukmacherów to Polak jest faworytem tego starcia. Kurs na zwycięstwo Mateusza Gamrota wynosi 1,47. Jeżeli lepszy okaże się jego rywal, to bukmacher STS wypłaci po kursie 2,70. Warto zastanowić się na tym, w jaki sposób rozstrzygnie się walka. Jeżeli polski zawodnik zakończy ją zwycięstwem przed czasem, to stawka na takie zdarzenie wynosi 2,50. Jeżeli jednak ktoś zamierza postawić na wygraną Amerykanina przez nokaut, to wówczas kurs kształtuje się na poziomie 4,50.

Wygrana na punkty Mateusza Gamrota wyceniana jest na 3,20. Jeżeli jednak w takich samych okolicznościach zwycięży rywala Amerykanin, to stawka wynosi 5,50. Ciekawą opcją wydaje się również zdarzenie, że pojedynek zakończy się przed czasem, bez względu na to, który z wojowników rozstrzygnie walkę na swoją korzyść. Kurs na to, że walka nie potrwa pełnych trzech rund po pięć minut wynosi 1,70.

Bukmacher STS największe szanse daje na to, że Mateusz Gamrot wygra walkę w pierwszej rundzie. Stawka na takie zdarzenie wynosi 5,00. Jeżeli Polak rozstrzygnie pojedynek na swoją korzyść w drugiej rundzie, to kurs wynosi 7,00. A jeśli nasz zawodnik pokona rywala w trzecim starciu, to wówczas stawka jeszcze się zwiększa i wynosi 10,00.

Sprawdź kursy na MMA w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Kursy aktualne na dzień 16.07.

Jeremy Stephens. Kim jest rywal Gamrota?

Jeremy Stephens, czyli najbliższy rywal Mateusza Gamrota, jest o cztery lata starszy od Polaka i wydaje się, że najlepsze lata ma już za sobą. W UFC debiutował w 2007 roku. Łącznie w mieszanych sztukach walki stoczył 47 pojedynków. 28 razy wygrał i poniósł 18 porażek, a jedna walka została uznana za nieodbytą. Ostatnio Amerykanin nie ma zbyt dobrej passy. Nie wygrał żadnej z pięciu walk, ale nie oznacza to, że nie jest niebezpieczny. Wprost przeciwnie. Aż sześć razy w karierze jego walki nagradzane były tytułem pojedynku wieczoru w UFC, a to mówi samo za siebie.

Ponadto Jeremy Stephens ma na swoim koncie spektakularne zwycięstwa, które odniósł w walkach ze znakomitymi rywalami. W 2008 roku, sensacyjnie, pokonał Rafaela dos Anjosa, czyli wojownika z Brazylii, którego śmiało można nazwać legendą mieszanych sztuk walki. „Lil Heathen”, bo takie pseudonim nosi rywal Mateusza Gamrota, rozprawił się również z innym ze znakomitych brazylijskich zawodników, Renanem Barao. Pokonał go jednogłośnie na punkty w 2016 roku. Walka z Mateuszem Gamrotem będzie jednak dla Stephensa powrotem do oktagonu po ponad 14-miesięcznej przerwie. Ostatnią walkę zawodnik z USA stoczył w maju 2020 roku. Przegrał wówczas przed czasem ze swoim rodakiem, Calvinem Kattarem.

Mateusz Gamrot. Kim jest polski zawodnik MMA?

Mateusz Gamrot w mieszanych sztukach walki zadebiutował 4 lutego 2012 roku. Podczas gali XFS – Night of Champions 3 w Poznaniu pokonał przed czasem Arbiego Szamajewa. Jego czwartym pojedynkiem w MMA był zarazem debiut w najsilniejszej europejskiej organizacji, czyli KSW. W kolejnych latach Gamrot został najprawdziwszą gwiazdą naszej rodzimej organizacji. W 2016 roku, w gdańskiej Ergo Arenie, pokonał jednogłośnie na punkty Francuza Mansoura Barnaoui i po raz pierwszy w karierze zdobył pas mistrza KSW w wadze lekkiej. Skutecznie bronił go następnie aż cztery razy, a w międzyczasie – pokonując Japończyka Klebera Koike Erbsta – wywalczył mistrzostwo KSW w wadze piórkowej.

Polak w UFC. Jak Gamrot trafił do najlepszej organizacji na świecie?

W sierpniu 2020 roku Mateusz Gamrot po raz ostatni walczył w KSW. Pokonał, w walce wieczoru, jednogłośnie na punkty Mariana Ziółkowskiego i obronił pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze lekkiej. Niespełna dwa miesiące później polski wojownik zadebiutował w UFC, czyli najlepszej organizacji na świecie mieszanych sztuk walki. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, konkretnie w Abu Zabi, przegrał niejednogłośnie na punkty z Gruzinem Guramem Kutateladze i była to jego pierwsza porażka w karierze. Postawa Polaka spodobała się jednak na tyle, że jego pojedynek został okrzyknięty walką wieczoru.

W kwietniu tego roku Gamrot po raz drugi zawalczył w UFC. Jego rywalem był Amerykanin Scott Holzmann. To był fenomenalny występ Polaka, który w drugiej rundzie powalił potężnym ciosem rywala, a następnie zakończył walkę ciosami w parterze. I został przez UFC uhonorowany za najlepszy występ wieczoru.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Gamrot vs. Stephens?

  • UFC Apex, Las Vegas
  • niedziela, 18 lipca, ok. 5.00

Transmisja telewizyjna

  • Polsat Sport (od 4.00)