Max Holloway vs. Yair Rodriguez w oktagonie UFC Fight Night. Kto faworytem walki?

ufc fight night holloway rodriguez

Przed nami kolejna gala UFC, która – ze względu na walkę wieczoru – zyskała tytuł UFC Fight Night: Holloway vs. Rodriguez. Stawką tego pojedynku nie będzie wprawdzie pas mistrza UFC w kategorii piórkowej, ale obaj zawodnicy mają tego świadomość, że zwycięzca szansę walki o tytuł może otrzymać w niedalekiej przyszłości. Kto jest faworytem pojedynku. Sprawdź typu bukmacherskie.

UFC Fight Night: Max Holloway vs. Yair Rodriguez. Typy bukmacherskie

Kto faworytem walki?       Holloway (1,20)       Amerykanin jest zawodnikiem zdecydowanie bardziej doświadczonym i utytułowanym od swojego rywala.

Max Holloway, to jedna z legend niższych kategorii wagowych w MMA, choć i też zawodnik, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. We wszechstylowej walce wręcz pochodzący z Hawajów zawodnik zadebiutował w 2010 roku i do tej pory stoczył 28 walk. Wygrał 22 pojedynki, a 6 razy zszedł z areny pokonany. Jego najbliższy rywal ma w swoim dorobku niemal o niemal połowę walk mniej. Bił się zawodowo 16 razy. Wygrał 13 walk, 2 pojedynki przegrał, a jeden został uznany za nieodbyty. Doświadczenie przed zbliżającym się pojedynkiem, to – z całą pewnością – atut Maxa Hollowaya.

Amerykanin jest ponadto zawodnikiem, który ma na swoim koncie zdecydowanie większe sukcesy od najbliższego przeciwnika. W 2016 roku Holloway został najpierw tymczasowym, a następnie stałym mistrzem UFC w kategorii piórkowej. Później trzy razy bronił tego tytułu, a w między czasie postanowił spróbować szczęścia w wadze lekkiej. Nie udało się jednak zdobyć tytułu tymczasowego mistrza UFC w tej dywizji.

Wielkim atutem Maxa Hollowaya jest to, że niezwykle trudno jest go znokautować. Z sześciu porażek, jakich doznał w MMA, tylko raz przegrał przed czasem. Walka ta miała jednak miejsce bardzo dawno, bo aż 9 lat temu.

Sprawdź kursy na UFC Fight Night w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Wszystkie kursy aktualne na dzień 2.11

Życiowa szansa Yaira Rodrigueza. Kim jest rywal Maxa Hollowaya?

Yair Rodriguez, 29-letni wojownik z Meksyku, jest o rok młodszy od swojego najbliższego rywala, a to, że do tej pory stoczył znacznie mniej pojedynków, spowodowane jest, że karierę rozpoczynał w ojczyźnie. Gdzie MMA nie rozwija się tak dynamicznie, jak w Stanach Zjednoczonych. Do UFC „El Pantera”, bo takie pseudonim nosi Meksykanin, trafił w 2014 roku. Holloway miał już wówczas za sobą walkę z legendarnym Connorem McGregorem.

Wracając do Rodrigueza, to wszystko wskazywało na to, że jego kariera rozwija się harmonijnie. Gdy w 2019 roku „El Pantera” pokonał Jeremy’ego Stephensa wydawało się, że poważna walka, być może nawet o pas mistrzowski, jest tuż tuż, ale nic z tego nie wyszło.

Pandemia koronawirusa, a następnie inne problemy ze zdrowiem meksykańskiego wojownika spowodowały, że w oktagonie nie było go ponad dwa lata! Z Maxem Hollowayem, Rodriguez miał zmierzyć się w lipcu tego roku, ale tym razem na przeszkodzie stanęła kontuzja rywala. Teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, by obaj zawodnicy weszli do klatki i choć faworytem jest zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, który planuje wrócić w przyszłości na tron kategorii piórkowej, to Rodriguez doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że stoi przed życiową szansą.

Max Holloway. 5 ostatnich walk

13.04.2019Dustin Poirer Porażka przez decyzję
27.07.2019Frankie EdgaZwycięstwo przez decyzję
14.12.2019Aleksander Wołkanowski Porażka przez decyzję
12.07.2019Aleksander WołkanowskiPorażka przez decyzję
16.01.2021Calvin KattarZwycięstwo przez decyzję

Tytuł mistrza UFC w kategorii piórkowej Max Holloway utracił w grudniu 2019 roku. Przegrał wówczas jednogłośnie z Aleksanderm Wołkanowskim. Kilka miesięcy później chciał zrewanżować się Australijczykowi, ale ten ponownie okazał się lepszy. Tym razem niejednogłośnie, a werdykt wzbudził kontrowersje u niektórych ekspertów.

Następnie Hawajczyk nie walczył przez 1,5 roku. By wyjść do klatki w styczniu tego roku na pojedynek z Calvinem Kattarem. Nie bez przesady walka ta okazała się jedną z najwspanialszych we współczesnej historii UFC. Pobito w niej kilka rekordów. M.in. pod względem liczby wyprowadzonych i celnych ciosów. Holloway trafił rywala – uwaga – 445 razy!

Forma Yaira Rodrigueza. 5 ostatnich pojedynków

15.01.2017B.J. Pean       Zwycięstwo przez TKO       
13.05.2017   Frankie Edgar       Porażka przez TKO       
10.11.2018Chan Sung Jung       Zwycięstwo przez KO       
21.09.2019Jeremy Stephens       Walka nieodbyta       
18.10.2019   Jeremy Stephens       Zwycięstwo przez decyzję   

Yair Rodriguez jest zawodnikiem walczącym bardzo efektownie, a kibice UFC bardzo dobrze pamiętają to, co zrobił w walce z Chan Sung Jungiem. W ostatniej sekundzie pojedynku „El Pantera” znokautował rywala niezwykle sprytnym ciosem łokciem.

W kolejnej walce, z Jeremy’m Stephensem, Rodriguez już na początku pojedynku przypadkowo zaatakował palcami oczy rywala, co nie jest dozwolone. Przeciwnik nie był w stanie kontynuować pojedynku i walka została uznana za „no contest”. Obaj panowie raz jeszcze weszli do oktagonu miesiąc później i wtedy nie było już wątpliwości. Meksykanin wygrał jednogłośnie na punkty.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Holloway – Rodriguez?

Walka odbędzie się w ramach UFC Fight Night 197 w nocy z 13 na 14 listopada czasu polskiego ok. godz. 4.00 w Enterprise, Nevada.

Kto faworytem walki?

Faworytem starcia jest Max Holloway. Kurs na zwycięstwo Amerykanina wynosi 1,20. Stawka na zwycięstwo Rodrigueza to 4,56 (według kursów w zakładach bukmacherskich STS na dzień 2.11)

Gdzie oglądać pojedynek Holloway – Rodriguez?

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Tags: