Starcie legend w oktagonie UFC: Oliveira vs. Poirier. Kto faworytem walki?

Oliveira vs Poirier

Charles Oliveira i Dustin Poirier, to kawał historii mieszanych sztuk walki. Zawodnicy o ogromnym doświadczeniu, którzy mają wielu fanów. Mimo iż od lat należą do czołówki wojowników organizacji UFC, to w oktagonie staną naprzeciw siebie po raz pierwszy, a stawką będzie mistrzowski pas UFC w kategorii lekkiej. w Kto jest faworytem tego pojedynku? Kiedy odbędzie się walka? Sprawdź analizę i typy bukmacherskie.

Charles Oliveira vs. Dustin Poirier. Typy bukmacherskie

Kto faworytem walki?Dustin Poirier (1,67)Amerykanin w dwóch ostatnich pojedynkach pokonał inną legendę UFC, Conora McGregora.

Nie da się ukryć, że Dustin Poirier jest na fali. Dwa zwycięstwa nad Connorem McGregorem mają swoją wymowę. Być może Irlandczyk nie jest już w takiej formie, jak kilka lat temu, to dwukrotnie pokonanie legendy musi działać na wyobraźnię rywala.

Dustin Poirier długo czekał na to, by zrewanżować się McGregorowi, bo przed laty z nim przegrał. Konkretnie w 2014 roku i tamta porażka – na pewien czas – zablokowała mu drogę na szczyt kategorii lekkiej UFC. Organizacji, w której debiutował w 2011 roku. Łącznie w MMA zawodnik ze Stanów Zjednoczonych stoczył 35 walk. 28 wygrał, w tym 14 przed czasem. Doznał 6 porażek, a jedna walka została uznana za nieodbytą.

Brazylijczyk Charles Oliveira nie jest faworytem walki z Dustinem Poirierem, mimo iż to on jest aktualnym posiadaczem mistrza UFC kategorii lekkiej. Takie kursy nie są jednak, jeżeli chodzi o mieszane sztuki walki, zaskoczeniem, bo często się zdarza, że to akcje pretendenta stoją wyżej. Ale, rzecz jasna, 32-letni Brazylijczyk nie zamierza oddać rywalowi pasa.

Co ciekawe, obaj zawodnicy są rówieśnikami, a Oliveira debiutował w UFC zaledwie… 20 dni wcześniej od swojego najbliższego rywala. Obaj wojownicy dysponują zatem podobnym, bardzo dużym bagażem doświadczenia. Dlatego, pomimo różnic w stawkach, eksperci spodziewają się zaciętego, wyrównanego pojedynki. Bilans Charlesa Oliveiry w MMA to: 40 walk, 31 zwycięstw (28 przed czasem), 8 porażek i jeden pojedynek uznany za nieodbyty.

Sprawdź kursy na sporty walki w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

*Wszystkie kursy aktualne na dzień 2.11

Oliveira vs. Poirier. Forma zawodników

Charles Oliveira. Ostatnie walki

15.05.2021Michael ChandlerWygrana przez TKO
12.12.2021Tony FergusonWygrana przez decyzję
14.03.2020Kevin LeeWygrana przez poddanie
16.11.2019Jared GordonWygrana przez KO
18.05.2019Nik LentzWygrana przez TKO

Charles Oliveira znajduje się w znakomitej dyspozycji. Wygrał dziewięć ostatnich walk i aż pięć razy w tym okresie otrzymał od UFC nagordę za występ wieczoru. O Brazylijczyku można powiedzieć, że jest królem nokautu, bo znakomitą większość walk wygrywa przed czasem. Tak było w czterech z pięciu ostatnich pojedynków. Ponadto na szeroki wachlarz umiejętności kończenia walk.

W marcu 2020 roku założył Kevinowi Lee gilotynę, a w ostatniej walce, w której zdobył wakujący tytuł mistrza UFC w wadze lekkiej, zasypał Michaela Chandlera gradem ciosów w parterze. Brazylijczyk potrafi również wytrzymać walkę na dystansie pełnych pięciu rund i taki pojedynek wygrać. Tak było niespełna rok temu w walce z Tonym Fergusonem.

Dustin Poirier. Ostatnie walki

10.07.2021Conor Mc GregorWygrana przez TKO (kontuzja rywala)
24.01.2021Conor Mc GregorWygrana przez TKO
27.06.2020Dan HookerWygrana przez decyzję
7.09.2020Chabib NurmagomiedowPrzegrana przez poddanie
13.04.2019Max Holloway   Wygrana przez decyzję

W marcu 2019 roku, po wspaniałej walce z obu stron, Dustin Poirier pokonał swojego rodaka, Maxa Hollowaya. Oznaczało to, że w kolejnym pojedynku stanie przeciwko Chabibowi Nurmagomiedowowi. Amerykanie mieli nadzieję, że ich wojownik poskromi w końcu genialnego Rosjanina, ale nic z tych rzeczy.

Zawodnik, który następnie zakończył karierę, jako niepokonany, udusił „Diament”, bo takie pseudonim nosi Poirier („The Diamond”). Pokonany szybko się jednak pozbierał. Wygrał z Danem Hookerem, a następnie były dwie walki z McGregorem. W pierwszej Amerykanin zaskoczył rywala przy siatce, kilka razy soczyście trafił i było po zawodach. W drugiej Irlandczyk doznał makabrycznie wyglądającej kontuzji nogi.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Oliveira vs. Poirier?

Sobota, 11 grudnia, T-Mobile Arena, Paradise, Nevada.

Kto faworytem walki?

Faworytem pojedynku wg bukmachera STS jest Poirier. Kurs na zwycięstwo Amerykanina wynosi 1,67. Stawka na wygraną Oliveiry, to 2,20.

Gdzie oglądać walkę Oliveira vs. Poirier?

Jak na razie nie ma informacji, czy polski nadawca przeprowadzi transmisję z gali UFC 269. Wiadomo, że w Stanach Zjednoczonych galę pokaże ESPN+.

Tags: