Tour de Pologne. Typy na narodowy wyścig kolarski

Blog » Kolarstwo » Tour de Pologne

Typy i zapowiedzi poszczególnych etapów Tour de Pologne. Kto zakończy wyścig w koszulce lidera? Sprawdź analizy poszczególnych etapów i typuj faworytów Tour de Pologne w STS!

Kursy na kolarstwo

Typowanie Tour de Pologne

30 lipca etapem z Kielc do Lublina rozpoczęła się 79. edycja Tour de Pologne – polskiego narodowego wyścigu kolarskiego zaliczanego do najwyższej kategorii UCI World Tour. Metę ostatniego siódmego etapu wyznaczono w Krakowie na 5 sierpnia. Kto zakończy wyścig w koszulce lidera? Sprawdź typy na Tour de Pologne!

Zakłady i kursy na kolarstwo

tour de pologne typy
PressFocus // fot. Rafał Rusek

Tour de Pologne od lat jest zaliczany do zawodów kategorii 2.UWT należącej do cyklu UCI World Tour. Od lat na starcie kibice kolarstwa w Polsce mogą podziwiać najlepsze drużyny na świecie i wielu wyróżniających się kolarzy. Dla wielu zawodników start w TdP jest ważnym etapem w sezonie kolarskim.

Typowanie Tour de Pologne

Tour de Pologne jest bardzo nieprzewidywalnym wyścigiem kolarskim, w którym trudno wskazać kilku wielkich faworytów. Trasa tegorocznego wyścigu jest mocno zróżnicowana, do tego dochodzi jazda indywidualna na czas, co sprawia, że wielu kolarzy będzie miało szansę na ostateczny triumf. W STS kolarstwo zajmuje ważne miejsce w ofercie, a najważniejsze wyścigi, jak choćby Tour de France, Vuelta a Espana czy Giro można obstawiać na wiele sposobów. W ofercie nie brakuje oczywiście zakładów na Tour de Pologne. Gracze mogę nie tylko obstawiać zwycięzców poszczególnych etapów, ale również typować, który z kolarzy będzie wyżej w klasyfikacji w zakładach typu H2H.

TdP to też bogata oferta zakładów długoterminowych:

  • Narodowość zwycięzcy

  • Klasyfikacja generalna
  • Grupa kolarska zwycięzcy
  • Przewaga czasowa zwycięzcy
  • Miejsce w klasyfikacji Michała Kwiatkowskiego
  • Miejsce najlepszego z Polaków

Historia Tour de Pologne. Rekordziści i zwycięzcy ostatnich edycji

Pierwsza edycja Tour de Pologne miała miejsce w 1928 roku. Aż do 1992 roku był to wyścig amatorski. W 1993 roku organizację imprezy przejął Czesław Lang i wtedy zyskała ona status wyścigu zawodowego. Z biegiem lat Tour de Pologne piął się coraz wyżej w światowej hierarchii kolarskich wyścigów wieloetapowych. Od 2005 roku zaliczany był do kategorii UCI ProTour, od 2009 roku do kategorii UCI World Ranking, a od 2011 do najwyższej kategorii UCI World Tour.

Jesteś gotowy, żeby wygrać?