Chorwatka na drodze Igi w trzeciej rundzie turnieju WTA Miami Open 1000

światek vs konjuh

Drugą rywalką Igi Świątek w turnieju na Florydzie będzie Ana Konjuh, która w Miami Open występuje dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez organizatorów turnieju. Chorwatka jest wprawdzie nisko notowana w rankingu WTA, ale ma swoje atuty i zdążyła już wyeliminować dwie wyżej klasyfikowane tenisistki. Oto nasza analiza i typy bukmacherskie.

Miami Open, mecz 3. rundy: Iga Świątek vs Ana Konjuh

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Sobota/Niedziela, 27/28 marca
  • Transmisje z turnieju WTA w Miami przeprowadza na swoich kanałach sportowych platforma nc+ (Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Family, Canal+ Premium)

Iga Świątek (16. w rankingu WTA)

Nasza tenisistka, jako rozstawiona w Miami Open z nr 15, nie musiała uczestniczyć w pierwszej rundzie turnieju. W drugiej trafiła na specjalistkę od debla, ale dobrze radzącą sobie ostatnio też w singlu (finał w Dubaju) Czeszkę Barborę Krejcikovą. Iga Świątek, pomimo przestojów w grze, wygrała ten pojedynek w dwóch setach. Był to już 11. wygrany mecz tenisowy Polki w tym roku (przy trzech porażkach). Największym sukcesem Igi Świątek w obecnym sezonie jest zwycięstwo w Adelajdzie, po pokonaniu w finale Belindy Bencić. W Australian Open w 1/8 finału zatrzymała ją Simona Halep. Życiowy sukces zawodniczki z Raszyna to triumf w wielkoszlemowym French Open 2020 na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu.

Ana Konjuh (338. w rankingu WTA)

Chorwacka tenisistka w głównej drabince Miami Open znalazła się dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez organizatorów, ale ma już „na rozkładzie” dwie wyżej notowane rywalki. W pierwszej rundzie wyeliminowała Czeszkę Katerinę Siniakovą (70. WTA), a w drugiej notowaną na 19. miejscu w rankingu i rozstawioną na Florydzie z nr 18 Amerykankę Madison Keys. Ana Konjuh była już klasyfikowana znacznie wyżej niż obecnie – na 20. pozycji w lipcu 2017 roku. Jej karierę zatrzymały jednak aż cztery operacje łokcia. W swoim dorobku Chorwatka ma jeden wygrany turniej (Nottingham 2015), a jej najlepszym osiągnięciem wielkoszlemowym jest ćwierćfinał US Open w 2016 roku. W tym roku, przed przystąpieniem do Miami Open, Ana Konjuh rozegrała 11 pojedynków, z czego aż 10 w kwalifikacjach turniejów. Bilans to 6 zwycięstw i 5 porażek, a jedną z nich była przegrana z Urszulą Radwańską. W Australian Open 2021 tenisistka z Chorwacji także przepadła w kwalifikacjach.


Jak obstawiać tenis ziemny? Ściągawka dla kibiców.


Iga Świątek vs Ana Konjuh. Dotychczasowe spotkania.

Obie tenisistki spotkają się po raz pierwszy w turnieju WTA.

Iga Świątek vs Ana Konjuh. Typy bukmacherskie.

Wygląda na to, że krótka przerwa i powrót do kraju dobrze zrobiły naszej tenisistce. W każdym razie do pojedynku drugiej rundy z Barborą Krejcikovą Iga Świątek przystąpiła z dużym animuszem i szybko objęła wysokie prowadzenie 5:1. Potem jednak niespodziewanie to Czeszka zaczęła dominować i prawie udało jej się odrobić straty. Przestój Polki trwał też na początku drugiego seta, ale ostatecznie udało jej się zamknąć mecz w dwóch setach. Te przestoje Igi Świątek wzbudzają lekki niepokój przed kolejnymi rundami. Z lepszą rywalką może to się zakończyć porażką, co najlepiej pokazał przegrany przez Polkę pojedynek z Garbine Muguruzą w Dubaju.

Stabilność nie jest także atutem Any Konjuh. Chorwatka też słynie z bezkompromisowego stylu gry i gdy ma swój dzień, może pokonać każdą rywalkę, ale przy słabszej dyspozycji z każdą może też przegrać. Pokazują to ewidentnie tegoroczne wyniki tenisistki z Chorwacji. Turniej Miami Open to jak na razie najlepsza w jej wykonaniu impreza tenisowa w obecnym sezonie. Niska pozycja w rankingu WTA Any Konjuh nie może zmylić czujności ani Igi Świątek ani typujących wyniki, bo w znacznej mierze wynika ona z przerw w grze spowodowanych przez liczne kontuzje.

W zakładach bukmacherskich STS zdecydowanie górę biorą jednak wyższe umiejętności i ogromny potencjał Igi Świątek. Kurs na zwycięstwo Polki wynosi tylko 1.20, co jasno pokazuje kto jest faworytką pojedynku 3. rundy Miami Open. Najniższym kursem w zakładach na dokładny wynik jest oznaczony rezultat 2:0 dla Igi Świątek – 1.62. Najwięcej zarobimy, jeśli trafnie postawimy na to, że w trzech setach wygra Chorwatka – kurs 9.50.

Sprawdź kursy na występy Igi Świątek. Odbierz bonusy bukmacherskie i obstawiaj tenisa w STS! 🎾

Wszystkie kursy aktualne na dzień 26.03.2021

Adam Pisula

Tags: