Poznanianka kontra Brytyjka w drugiej rundzie turnieju WTA Miami Open!

linette vs konta

Magda Linette, po zwycięstwie z Robin Montgomery, w drugiej rundzie tenisowego turnieju Miami Open zmierzy się z bardziej doświadczoną i utytułowaną przeciwniczką – Brytyjką Johanną Kontą. Polka nie jest wprawdzie faworytką tego pojedynku, ale też nie stoi na straconej pozycji. Oto nasza analiza i typy bukmacherskie.

Mecz 2. rundy: Magda Linette vs Johanna Konta

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Czwartek, 25 marca, drugi mecz od godziny 16:00
  • Transmisje z turnieju WTA w Miami przeprowadza na swoich kanałach sportowych platforma nc+ (Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Family, Canal+ Premium)

Magda Linette (50. w rankingu WTA)

Polka w pierwszej rundzie zmierzyła się z 16-letnią Amerykanką Robin Montgomery, wygrywając w trzech setach. Nie był to porywający mecz w wykonaniu Magdy Linette, choć fragmentami pokazywała swoje wielkie możliwości. Jak na powrót do gry po prawie półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana, nasza tenisistka i tak może być jednak z siebie zadowolona. Teraz pora na kolejne kroki do odbudowania swojej pozycji, a przypomnijmy, że Magda Linette była już klasyfikowana na 33. miejscu w rankingu WTA i ma w dorobku dwa wygrane turnieje: Bronx Open 2019 w Nowym Jorku i Hua Hin 2020. Najlepszy dotychczasowy wynik Polki w Miami to 3. runda osiągnięta w 2016 roku.

Johanna Konta (18. w rankingu WTA)

Tenisistka reprezentująca Wielką Brytanię to była czwarta zawodniczka w rankingu WTA i zwyciężczyni trzech turniejów. Tyle tylko, że tę pozycję zajmowała w 2017 roku i w tym samym roku wygrała też ostatni turniej, ale… był to właśnie turniej Miami Open. Wygląda jednak na to, że urodzonej 29 lat temu w Sydney tenisistce daleko do formy sprzed czterech lat. W tym roku Johanna Konta rozegrała tylko cztery pojedynki tenisowe, z czego trzy przegrała. Z Australian Open odpadła już po pierwszej rundzie. W Miami do drugiej rundy dostała się dzięki wolnemu losowi, bo jest rozstawiona z numerem 17.


Jak obstawiać tenis ziemny? Ściągawka dla kibiców.


Magda Linette vs Johanna Konta. Dotychczasowe spotkania.

Obie tenisistki spotkają się po raz pierwszy w singlowym turnieju WTA.

Magda Linette vs Johanna Konta. Typy bukmacherskie.

Dla Magdy Linette turniej Miami Open jest pierwszym po powrocie do gry po kontuzji. Pojedynek pierwszej rundy z młodziutką Amerykanką Robin Montgomery nie do końca dał odpowiedź, w jakiej formie jest aktualnie Polka. Pierwszego i trzeciego seta wygrała zdecydowanie, tracąc w nich tylko jednego gema, ale też często korzystając z błędów przeciwniczki. Gdy ta zagrała prawie perfekcyjnie w drugim secie – nasza tenisistka nie dała rady.

Johanna Konta, choć jest rówieśniczką Magdy Linette, to jednak przewyższa ją doświadczeniem i dotychczasowymi osiągnięciami. Szkopuł w tym, że już sporo czasu minęło od jej ostatnich sukcesów, a w tym roku prezentuje się na kortach mizernie. Na Florydzie powinna czuć się dobrze, skoro wygrała Miami Open w 2017 roku. Ale nie mieliśmy jeszcze okazji się o tym przekonać, bo w pierwszej rundzie Brytyjka miała wolny los.

Wynik tego tenisowego pojedynku jest więc trudny do wytypowania. Podpowiedzią mogą być zatem kursy w zakładach bukmacherskich STS. Tutaj faworytką jest Johanna Konta – kurs na zwycięstwo 1.52. W przypadku zwycięstwa Magdy Linette wynosi on 2.50. Gdyby jednak kierować się kibicowskim sentymentem i postawić na zwycięstwo Polki, ale po zaciętej trzysetowej walce, w razie trafienia można sporo zyskać – kurs na zwycięstwo Magdy Linette 2:1 w setach wynosi 6.10.

Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytki turnieju! 🎾

Wszystkie kursy aktualne na dzień 24.03.2021

Adam Pisula

Tags: