„Hubi” przed trudnym zadaniem w 3. rundzie. Turniej ATP 1000 Miami Open.

W poniedziałek 29 marca Hubert Hurkacz zmierzy się z Denisem Shapovalovem w trzeciej rundzie turnieju Miami Open . Obaj tenisiści zagrali ze sobą 17 marca na tym samym etapie turnieju w Dubaju. Wtedy wygrał wyżej notowany reprezentant Kanady. Czy teraz Polak się zrewanżuje? Oto nasza analiza i typy bukmacherskie.

ATP 1000 Miami Open, mecz 3. rundy: Hubert Hurkacz vs Denis Shapovalov

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Poniedziałek, 29 marca
  • Polsat Sport Extra, drugi mecz od godz. 17:00

Hubert Hurkacz (37. w rankingu ATP)

Żeby awansować do trzeciej rundy turnieju Miami Open, Hubert Hurkacz musiał rozegrać tylko jeden mecz. W pierwszej rundzie, jako tenisista rozstawiony z nr 26 miał wolny los, w drugiej zmierzył się z urodzonym w Kijowie reprezentantem USA Denisem Kudlą. Dobry serwis (12 asów) i solidny forhend wystarczyły do pokonania klasyfikowanego na 123. miejscu w rankingu ATP rywala w dwóch setach. Było to już dziewiąte tegoroczne zwycięstwo wrocławianina (przy pięciu porażkach). Hubert Hurkacz ma już na koncie w tym roku jeden wygrany turniej na Florydzie – ATP 250 Delray Beach, a w roku 2019 triumfował w innym turnieju na terenie USA – w Winston-Salem. Z wielkoszlemowego Australian Open 2021 polski tenisista odpadł już po pierwszej rundzie. Najwyższe 28. miejsce w rankingu ATP Hurkacz zajmował w lutym ubiegłego roku.

Denis Shapovalov (11. w rankingu ATP)

Reprezentujący Kanadę tenisista jest w turnieju na Florydzie – podobnie jak Hubert Hurkacz – rozstawiony. Tyle, że z wyższym numerem (6), bo też wyższe miejsce zajmuje w rankingu ATP. We wrześniu ubiegłego roku Shapovalov był klasyfikowany najwyżej w karierze – na 10. pozycji. Ale wygranych turniejów ma w dorobku mniej od „Hubiego”, bo tylko jeden – w Sztokholmie w 2019 roku. Najlepszym osiągnięciem Shapovalova w turniejach wielkoszlemowych jest ćwierćfinał ubiegłorocznego US Open. Z Australian Open 2021 odpadł po trzeciej rundzie. Była to jedna z pięciu tegorocznych porażek kanadyjskiego tenisisty (przy siedmiu zwycięstwach). W drugiej rundzie Miami Open Denis Shapovalov pokonał po bardzo zaciętym pojedynku (7:6, 6:7, 7:6) Białorusina Ilyę Ivashkę (116. ATP). Najlepszym tegorocznym osiągnięciem Kanadyjczyka jest półfinał turnieju w Dubaju.

Hubert Hurkacz vs Denis Shapovalov. Dotychczasowe spotkania.

I właśnie w Dubaju przed niespełna dwoma tygodniami doszło do ostatniego pojedynku Denisa Shapovalova z Hubertem Hurkaczem. Obaj tenisiści stanęli po przeciwnych stronach siatki – podobnie jak teraz – w trzeciej rundzie turnieju. Górą był reprezentant Kanady, który wygrał w dwóch setach (6:4, 6:3). Dwa wcześniejsze spotkania wygrał jednak Polak: w Winston-Salem i w Indian Wells w 2019 roku.

Hubert Hurkacz vs Denis Shapovalov. Typy bukmacherskie.

Ze względu na wyższą pozycję rankingową i wygrany ostatni pojedynek, faworytem poniedziałkowej potyczki 3. rundy Miami Open jest Denis Shapovalov. W zakładach bukmacherskich STS kurs na zwycięstwo kanadyjskiego tenisisty wynosi 1.50, podczas gdy na triumf Huberta Hurkacza 2.60. Gdyby obstawiać dokładny wynik, najmniej zarobimy przy zwycięstwie Shapovalova 2:0 – kurs 2.30, a najwięcej jeśli Hurkacz zwycięży w trzech setach – 5.75.

Co mogłoby w takim razie skusić – oprócz wysokich kursów – do typowania na Polaka? Pomimo niższej pozycji w rankingu, to „Hubi” wygrał o jeden turniej więcej od Shapovalova i co ważne – obydwa wygrane turnieje odbywały się w USA. Na terenie Stanów Zjednoczonych Hubert Hurkacz wygrał też dwa z trzech dotychczasowych pojedynków z Kanadyjczykiem. W drugiej rundzie Miami Open obaj tenisiści mierzyli się z podobnej klasy przeciwnikami i to nasz reprezentant miał mniej problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów turnieju! 🎾

Adam Pisula

Tags: