Polak faworytem w drugiej rundzie tenisowego turnieju ATP 1000 Miami Open!

hurkacz vs kudla

Od drugiej rundy do turnieju Miami Open przystępuje Hubert Hurkacz. Jego pierwszym rywalem będzie reprezentujący USA Denis Kudla. Polski tenisista jest wprawdzie faworytem tego pojedynku, ale zdarzało mu się już nie wywiązywać z tej roli. Oby tym razem było inaczej. Przedstawiamy naszą analizę i typy bukmacherskie.

Miami Open, mecz 2. rundy: Hubert Hurkacz vs Denis Kudla

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Sobota/Niedziela, 27/28 marca
  • Transmisje z turnieju ATP w Miami można śledzić na kanałach sportowych Polsatu.

Hubert Hurkacz (37. w rankingu ATP)

Dla Huberta Hurkacza mecz drugiej rundy będzie pierwszym pojedynkiem w turnieju Miami Open, bowiem jako tenisista rozstawiony z numerem 26 w pierwszej rundzie otrzymał wolny los. Polak ma za sobą bardzo intensywny start sezonu 2021. Wziął już udział w sześciu turniejach, a bilans jego pojedynków to osiem zwycięstw i pięć porażek. Największym tegorocznym sukcesem Hurkacza jest zwycięstwo w styczniowym turnieju ATP 250 Delray Beach. Największą porażką – odpadnięcie już po pierwszej rundzie Australian Open. W całej karierze wrocławianin ma w sumie dwa wygrane turnieje, bo triumfował także w Winston-Salem w 2019 roku. Najwyższe miejsce w rankingu ATP Hubert Hurkacz zajmował w lutym 2020 roku – 28.

Denis Kudla (123. w rankingu ATP)

Amerykanin w pierwszej rundzie turnieju Miami Open sprawił niespodziankę, pokonując wyżej notowanego (49. w rankingu ATP) Francuza Jeremy’ego Chardy’ego. Sam Denis Kudla też bywał już jednak wyżej notowany niż obecnie. Jego najwyższą pozycją był nr 53 w maju 2016 roku. Urodzony w Kijowie tenisista nie ma jednak w dorobku żadnego wygranego turnieju rangi ATP Tour, ani razu nie grał nawet w finale. W obecnym sezonie Denis Kudla, nie licząc challengerów, zagrał tylko w jednym turnieju w Acapulco i odpadł w pierwszej rundzie. Do tegorocznego Australian Open Kudla nie przebił się przez eliminacje.


Jak obstawiać tenis ziemny? Ściągawka dla kibiców.


Hubert Hurkacz vs Denis Kudla. Dotychczasowe spotkania.

Obaj tenisiści spotkają się po raz pierwszy w turnieju ATP.

Hubert Hurkacz vs Denis Kudla. Typy bukmacherskie.

Biorąc pod uwagę najważniejsze czynniki: ostatnie rezultaty, dotychczasowe osiągnięcia, czy pozycję rankingową, faworyt tego pojedynku może być tylko jeden – to Hubert Hurkacz. Na Polaka wskazują też kursy w zakładach bukmacherskich STS. Jego zwycięstwo oznaczono kursem 1.47, a triumf reprezentanta USA – 2.65. Wyraźna jest też różnica w zakładach na dokładny wynik. 2:0 dla Hurkacza to kurs 2.20. Odwrotny wynik oznacza kurs 4.65. Ale najwięcej można zarobić, trafnie typując zwycięstwo 2:1 Denisa Kudli – kurs 6.10.

Na korzyść Huberta Hurkacza świadczy też to, że najwyraźniej dobrze czuje się on w Stanach Zjednoczonych. To w końcu tutaj wygrał dwa turnieje, w tym jeden tegoroczny na Florydzie (w styczniu w Delray Beach). Z drugiej strony nasz tenisista, choć pokazał już, że może być groźny dla wyżej notowanych rywali, niestety często też przegrywa wtedy, gdy jest faworytem. Co być może warto wziąć pod uwagę, typując wynik jego pojedynku z Denisem Kudlą.

Sprawdź kursy na tenisa w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów turnieju! 🎾

Wszystkie kursy aktualne na dzień 26.03.2021

Adam Pisula

Tags: