US Open 2022. Typy na ostatni turniej Wielkiego Szlema

Blog » Tenis » US Open

US Open – typy, analizy bukmacherskie oraz zapowiedzi meczów nowojorskiego turnieju Wielkiego Szlema. Typuj faworytów US Open w STS!

Kursy na tenis

Kto wygra US Open 2020?

Kto wygra US Open 2020?

W tenisowym US Open nadchodzi czas rozstrzygnięć. W turniejach singlowych pań i panów we wtorek i środę rozegrane zostaną ćwierćfinały,...

Typowanie US Open 2023

29 sierpnia w Nowym Jorku ruszy ostatni tegoroczny tenisowy turniej wielkoszlemowy. Kto wygra US Open? Przedstawiamy typy na mecze  nowojorskiego turnieju Wielkiego Szlema!

Zakłady i kursy na tenisa

us open typy

US Open. Podstawowe informacje

US Open to jeden z czterech turniejów tenisowych najwyższej kategorii – Wielkiego Szlema. Tradycyjnie jest on rozgrywany corocznie na przełomie sierpnia i września jako ostatni w kolejności – po Australian Open, French Open i Wimbledonie. Wyjątkiem był poprzedni sezon, gdy COVID-19 spowodował zmiany w tenisowym kalendarzu i US Open został rozegrany jako drugi z trzech turniejów wielkoszlemowych: po Australian Open, a przed French Open (Wimbledon został odwołany). W tym roku turniej rozpocznie się 29 sierpnia, a zakończy 11 września. Areną US Open jest obiekt USTA Billie Jean King National Tennis Center, usytuowany w nowojorskiej dzielnicy Queens we Flushing-Meadows Park.
  • Kategoria turnieju: Wielki Szlem
  • Miejsce: USTA Billie Jean King National Tennis Center (Nowy Jork, USA)
  • Nawierzchnia kortów: twarda

Historia i rekordziści US Open

Pierwszą edycję US Open rozegrano w 1881 roku i wzięli w niej udział tylko panowie. Zwyciężył Amerykanin Richard Sears, który jest jednym z trzech – obok swoich rodaków: Williama Larneda i Williama Tildena – rekordzistów pod względem liczby wygranych turniejów singlowych US Open. Cała trójka triumfowała po siedem razy, ale było to jeszcze w XIX i na początku XX wieku. Z tenisistów obecnie występujących najwięcej zwycięstw w US Open ma Szwajcar Roger Federer – 5 w latach 2004-2008. Rekordzistką wśród kobiet jest reprezentująca USA Norweżka Molla Mallory, która wygrywała US Open osiem razy, po raz pierwszy w 1915 roku, po raz ostatni w roku 1926. Z obecnych uczestniczek tenisowego touru najwięcej triumfów na Flushing Meadows ma Amerykanka Serena Wiliiams – 6 w latach: 1999, 2002, 2008, 2012-2014.

Najwięcej zwycięstw w singlu kobiet

  • Molla Mallory – 8

Najwięcej zwycięstw w singlu mężczyzn

  • William Larned, William Tilden, Richard Sears – 7

Jesteś gotowy, żeby wygrać?