Żużlowa Grand Prix w Togliatti. Kto będzie lepszy – Polak czy Rosjanin?

SGP 2021 w Rosji

W sobotę rozegrana zostanie ósma runda Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu 2021 – Grand Prix Rosji. Zapowiada się na kolejną odsłonę polsko-rosyjskiego pojedynku: Bartosz Zmarzlik kontra Artiom Łaguta. Kto będzie górą w Togliatti? Zapraszamy do naszej analizy!

Kto faworytem Grand Prix Rosji? Typy bukmacherskie

Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta to żużlowcy, którzy zdominowali tegoroczny cykl speedway Grand Prix. Po siedmiu rozegranych rundach obaj zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji. Polak ma na swoim koncie 121 punktów, a Rosjanin 118. Trzeci w tabeli Szwed Fredrik Lindgren traci do Zmarzlika już 25 punktów. Do zakończenia sezonu pozostały tylko cztery rundy Grand Prix (włącznie z tą sobotnią), więc wszystko wskazuje na to, że to pomiędzy polskim i rosyjskim żużlowcem rozstrzygnie się kwestia mistrzowskiego tytułu.

Dlatego typując zwycięzcę sobotnich zawodów żużlowych o Grand Prix Rosji, pośrednio obstawiamy też, kto bardziej zbliży się do tytułu mistrzowskiego. A przypomnijmy, że dla Bartosza Zmarzlika byłby to już trzeci z rzędu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Z kolei dla Artioma Łaguty byłby to pierwszy tak wielki sukces w karierze. Pytanie więc brzmi: czy na koniec sezonu będziemy mieli starego czy nowego Mistrza Świata?

Według stawek w zakładach bukmacherskich STS faworytem jest Bartosz Zmarzlik. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.35, podczas gdy na triumf Artioma Łaguty 3.50. Za ewentualne zwycięstwo któregoś z pozostałych uczestników żużlowej Grand Prix bukmacher zapłaci po znacznie wyższym kursie. Można też obstawić zakłady H2H (kto lepszy?). W parze Zmarzlik – Łaguta wyżej stoją notowania Polaka (kurs 1.35) od Rosjanina (2.89). Taki rozkład kursów w zakładach bukmacherskich jest jak najbardziej uzasadniony…

Wprawdzie to Rosjanin będzie gospodarzem sobotnich zawodów, ale z siedmiu dotychczasowych rund żużlowej Grand Prix, to Zmarzlik wygrał cztery, a Łaguta dwie. Ponadto dwa razy zdarzyło się, że w wyścigu finałowym Polak był pierwszy, a Rosjanin drugi. Z odwrotną sytuacją mieliśmy do czynienia raz. Po fazie zasadniczej żużlowej PGE Ekstraligi także lepsze statystyki ma Bartosz Zmarzlik – 197 punktów (średnia 2.627 na wyścig) niż Artiom Łaguta (170, średnia 2.394).

🏁 Kursy na Grand Prix na żużlu znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 25.08.2021

Kiedy i gdzie odbędzie się Grand Prix Rosji?

Sobota 28 sierpnia, Anatoly Stepanov Stadium (Togliatti)

Gdzie oglądać Grand Prix Rosji?

Canal+ Premium (16:30 – 20:15)