Słowacja – Polska w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Typy i kursy bukmacherskie!

Polska vs Słowacja w hokeju

Reprezentacja polskich hokeistów w pierwszym dniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Pekin 2022 sprawiła ogromną niespodziankę. „Biało-czerwoni” pokonali 1:0 faworyzowanych Białorusinów i dzięki temu zachowali szansę na to, by po 30 latach znów zagrać w gronie 12 najlepszych drużyn podczas turnieju olimpijskiego. Słowacja, czyli dzisiejszy rywal Polaków, która jest faworytem całego turnieju.

Słowacja – Polska. Typy bukmacherskie

Kto jest faworytem meczu?       Słowacja (1,18)     Takie kursy w żadnym wypadku nie mogą dziwić. Słowacja, to etatowy uczestnik mistrzostw świata elity. Podczas gdy Polska występuje dwa poziomy rozgrywkowe niżej, czyli w dywizji IB.       
 Czy w meczu padnie więcej niż 5,5 gola?        Tak (1,67)      Ta opcja wydaje się całkiem ciekawa. Należy wziąć pod uwagę to, że w pierwszym meczu Polaków na turnieju padła zaledwie jedna bramka. A w pierwszym spotkaniu Słowaków strzelono trzy gole.       
Kto zdobędzie bramkę dla Polski?        Aron Chmielewski (4,00)     Aron Chmielewski jest największą gwiazdą reprezentacji Polski. W tym roku, drugi raz z rzędu, wywalczył z zespołem Ocelarzi Trzyniec mistrzostwo Czech. Ale w pierwszym spotkaniu, z Białorusią, gola na wagę triumfu „biało-czerwonych” strzelił Filip Komorski.       
Czy będzie dogrywka/rzuty karne?       Wygrana Słowacji (1,10)      Jeżeli w piątkowym spotkaniu nie zapadnie rozstrzygnięcie po 60. minutach, to wówczas rozegrana zostanie dogrywka. Gdy ona nie przyniesie rozstrzygnięcia zawodnicy obu zespołów strzelać będą rzuty karne.       

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Słowacja. Kim jest rywal reprezentacji Polski?

Hokejowa reprezentacja Słowacji jest wielką dumą w kraju naszych południowych sąsiadów. Co roku Słowacy żyją występami swojego zespołu podczas mistrzostw świata, a raz na cztery lata podczas igrzysk olimpijskich. Od 1994 roku zespół ten nie opuścił bowiem ani jednego turnieju tej rangi, a najlepiej spisał się w 2010 roku, kiedy to – jedyny raz w historii – dotarł do półfinału. Ostatecznie Słowacy zakończyli wówczas udział w zmaganiach na czwartym miejscu.

Medalu nie zdobyli, ale dzięki świetnej grze zostali wówczas ulubieńcami kibiców. Ponadto Słowacja ma na swoim koncie cztery medale mistrzostw świata. W 2002 roku ekipa prowadzona przez Jana Filca zdobyła w Szwecji mistrzostwo świata. Ponadto – w 2000 i 2013 roku – Słowacy zdobywali wicemistrzostwo świata, a w 2003 roku stanęli na najniższym stopniu podium światowego czempionatu. W rozegranych na wiosnę tego roku mistrzostwach świata nie poszło jednak Słowakom już tak dobrze. Zespół wyszedł z grupy, ale w ćwierćfinale musiał uznać wyższość USA, przegrywając 1:6.

Kto zagra przeciwko Polsce?

Reprezentacja Słowacji podczas olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego występuje w nieco okrojonym składzie. Kilku hokeistów, głównie tych, który występują w lidze NHL, odmówiło udziału w rywalizacji. Ostatecznie w kadrze Słowaków znalazło się jedynie dwóch zawodników z najlepszej hokejowej ligi świata. To obrońca Christian Jarosz i napastnik Marian Studenicz. Obaj grają dla New Jersey Devils. Ponadto zespół tworzą zawodnicy występujący przede wszystkim w ligach europejskich. Bardzo mocnej czeskiej ekstralidze, jak również w KHL, a także w Szwecji i Finlandii. Reprezentacja Polski, z kolei, nie może się pochwalić zbyt wieloma zawodnikami grającymi poza granicami naszego kraju.

John Murray. Bohater meczu z Białorusią.

Nie jest jednak tak, że w naszym zespole brakuje wartościowych hokeistów. W spotkaniu z Białorusią fenomenalnie w polskiej bramce spisywał się John Murray. Warto przypomnieć skąd w reprezentacji Polski wziął się urodzony w Lancaster, w stanie Pensylwania, 34-letni golkiper. Do naszego kraju gracz ten przyjechał w 2013 roku i został zawodnikiem klubu z Sanoka. Następnie występował w Orliku Opole i GKS-ie Tychy, a najbliższy sezon spędzi w GKS-ie Katowice. Na swoim koncie ma cztery złote medale mistrzostw Polski. Niedługo po [przybyciu do Polski „Jasiek Murarz”, jak nazywają go kibice, związał się z Polką. W 2018 roku otrzymał polski paszport, choć w reprezentacji występował już wcześniej, ale dopiero po spełnieniu wszystkich formalności mógł grać w naszej drużynie narodowej w meczach rangi mistrzowskiej. Aktualnie jest etatowym golkiperem „biało-czerwonych” i ze swoich obowiązków wywiązuje się bez zarzutu.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Słowacja – Polska?

Piątek, 27 sierpnia, godz. 19.15.
Ondrzej Nepala Arena, Bratysława

Kto faworytem meczu Słowacja – Polska?

Zdecydowanym faworytem tego spotkania w zakładach bukmacherskich są Słowacy. Kurs na wygraną tego zespołu po 60. minutach wynosi 1,18. Wygrana Polski wyceniana jest na 13,00.