Austria vs. Polska w olimpijskich kwalifikacjach hokeistów! Sprawdź typy bukmacherskie!

polska hokej hokej igrzyska

Reprezentacja Polski przegrała 1:5 ze Słowacją w drugim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Pekin 2022, który rozgrywany jest na Słowacji. W ten sposób „biało-czerwoni” stracili już szanse na to, by awansować na igrzyska, ale do rozegranie pozostało im jeszcze jedno spotkanie. W niedzielę, 29 sierpnia o godz. 13.15 „biało-czerwoni” rozpoczną mecz z Austriakami.

Austria – Polska. Typy bukmacherskie.

Kto jest faworytem meczu?       Austria (1,50), remis (5,50), Polska (4,50)       Według bukmachera STS faworytem spotkania są Austriacy. Dlaczego? Ponieważ w światowym rankingu zajmują wyższe miejsce od naszego zespołu. Austria plasuje się obecnie na 18. miejscu, podczas gdy Polska zajmuje 22. lokatę.       
Ile bramek padnie w spotkaniu?       Więcej niż 4,5 (1,42), więcej niż 5,5 (1,85), więcej niż 6,5 (2,65).       Warto zwrócić uwagę na to, ile goli padło do tej pory w meczach obu zespołów. W pierwszym spotkaniu Polaków strzelono tylko jedną bramkę, ale w drugim już sześć. W pierwszym meczu Austrii padły trzy gole, ale w kolejnym aż siedem razy krążek wylądował w siatce.       
Kto zdobędzie bramkę dla reprezentacji Polski?       Aron Chmielewski (3,00), Paweł Zygmunt (3,25), Krystian Dziubiński (3,50), Filip Komorski (4,50).       Nadal tym zawodnikiem, który ma największe szanse na to w naszym zespole, by wpisać się na listę strzelców, pozostaje Aron Chmielewski. Gracz Ocelarzi Trzyniec, jak do tej pory na turnieju, nie strzelił jeszcze bramki. W poprzednich spotkaniach dokonali tego Filip Komorski (z Białorusią) i Krystian Dziubiński (ze Słowacją).       
Czy będzie dogrywka/rzuty karne?       Wygrana Austrii (1,32), Wygrana Polski (3,20).    Jeżeli po 60. minutach spotkania na tablicy wyników będzie widniał remis, to sędziowie zarządzą dogrywkę, a po niej – jeśli wynik meczu nie ulegnie zmianie – rzuty karne. Austriacy nadal są faworytem w takim przypadku i jeżeli rzeczywiście spotkanie rozstrzygnie się po ich myśli, to zarobić na takim rozwiązaniu można niewiele.
                   

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Austria. Kim są rywale reprezentacji Polski?

Reprezentacja Austrii w ostatnich latach balansuje na krawędzi hokejowej elity i dywizji IA. Po raz ostatni w gronie najlepszych drużyn na świecie Austriacy rywalizowali w 2019 roku. Zajęli wówczas, na mistrzostwach świata rozgrywanych na Słowacji, ostatnie, 16. miejsce. W grupie rozegrali siedem spotkań. Sześć z nich przegrali w regulaminowym czasie, a jedną porażkę – z Włochami – ponieśli po rzutach karnych i to właśnie ten mecz zadecydował o spadku do dywizji IA. Następnie austriacki zespół nie miał okazji do gry – podobnie, jak Polacy – w turniejach rangi mistrzowskiej, bo z powodu koronawirusa zawody te, zarówno w 2020 , jak i w 2021 roku, zostały odwołane.

Austriacy bez największej gwiazdy

Znaczna większość reprezentantów Austrii, którzy przyjechali do Bratysławy na turniej kwalifikacji olimpijskich występuje w rodzimej lidze, a najliczniejszą grupę stanowią zawodnicy Red Bulla Salzburg, którzy już za tydzień zagrają mecz Hokejowej Ligi Mistrzów z JKH GKS-em Jastrzębie. Brakuje jednak w składzie reprezentacji Austrii największej gwiazdy tamtejszego hokeja, czyli Michaela Raffla. 33-letni skrzydłowy, którego największym atutem jest zdobywanie bramek w liczebnym osłabieniu, od 2013 roku – z krótką przerwą – występuje na taflach NHL. Bronił barw Philadelphia Flyers i Washington Capitals, a ostatnio podpisał kontrakt z Dallas Stars. I właśnie z tego powodu,w obawie przed kontuzją, nie zdecydował się wziąć udziału w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Pekinie.

Austria – Polska. Historia rywalizacji

Historia rywalizacji Austrii i Polski w hokeju na lodzie jest bardzo długa i bogata. Po raz pierwszy oba zespoły zmierzyły się w 1926 roku, czyli 95 lat temu, w szwajcarskim Davos. Austriacy wygrali wówczas aż 13:1. Ostatnie spotkanie miało miejsce już w 2021 roku. Podczas turnieju Beat COVID-19, rozgrywanym w słoweńskiej Lublanie, Polacy przegrali 2:3. Po raz ostatni pokonaliśmy Austriaków w 2016 roku w Katowicach, podczas mistrzostw świata dywizji IA. Wygraliśmy 1:0 po świetnej akcji Grzegorza Pasiuta z Aronem Chmielewskim. Pierwszy z wymienionych strzelił jedyną bramkę w tamtym spotkaniu, a teraz obaj znajdują się w składzie reprezentacji Polski na bratysławskim turnieju.

  • Rozegranych meczów: 56.
  • Zwycięstw Polski: 26.
  • Remisów: 3.
  • Zwycięstw Austrii: 27
  • Bramki: 181:171 na korzyść     Polski.
Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Austria – Polska?

niedziela, 29 sierpnia, godz. 13.15
Ondrzej Nepala Arena, Bratysława, Słowacja

Gdzie oglądać mecz?

TVP Sport

Kto jest faworytem meczu Austria – Polska?

Zdecydowanym faworytem spotkania wg zakładów bukmacherskich są Austriacy. Kurs na zwycięstwo tego zespołu wynosi 1,50. Stawka na triumf Polaków kształtuje się na poziomie 4,50.