JKH GKS Jastrzębie w Hokejowej Lidze Mistrzów

jastrzebie liga mistrzow hokej

Mistrz Polski, drużyna JKH GKS Jastrzębie, po raz pierwszy w poprzednim sezonie sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny w naszym kraju, a zatem zadebiutuje w najważniejszych europejskich rozgrywkach klubowych. Jastrzębianie będą jednym z sześciu debiutantów w stawce, a w Lidze Mistrzów znaleźli się bez eliminacji, bo takich nie przeprowadzono. Polska ma bowiem jedno stałe miejsce w rywalizacji.

Jastrzębie po raz pierwszy w europejskich rozgrywkach

JKH GKS Jastrzębie nie tylko nigdy wcześniej nie grał w Hokejowej Lidze Mistrzów, ale też nigdy nie występował w oficjalnych europejskich rozgrywkach. Takich, jak np. Puchar Kontynentalny. Nie oznacza to jednak, że zespół prowadzony przez słowackiego szkoleniowca, Roberta Kalabera, nie ma doświadczenia na arenie międzynarodowej.

W sezonie 2019/20 jastrzębianie brali udział w Pucharze Wyszehradzkim, w którym wystąpiły również drużyny z Węgier, Czech i Słowacji. JKH GKS spisał się w tych zmaganiach znakomicie, bo zakończyły się one jego zwycięstwem. W finale ekipa z Jastrzębia-Zdroju pokonała wyżej notowany słowacki zespół HK Nitra.

Szanse JKH GKS Jastrzębie na awans do play off. Kim są rywale?

Czy jednak mistrzowie Polski będą w stanie powalczyć o awans do play off Champions Hokej League? Zadanie to będzie bardzo trudne, choć nie wydaje się niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że w grupie jastrzębski zespół trafił na teoretycznie słabszych rywali, choć i tak są to drużyny, które występują w ligach silniejszych niż polska.

Dwaj rywale jastrzębskiego zespołu, czyli HC Bolzano i Red Bull Salzburg, występują na co dzień w rozgrywkach ICE Hockey League. To liga austriacka, w której jednak występuje najlepsza od wielu lat włoska drużyna, która w swoim kraju nie ma z kim rywalizować. Jeżeli chodzi o zespół Frisk Asker z Norwegii, to ta drużyna również będzie dla jastrzębian trudnym przeciwnikiem. Choćby dlatego, że ma już doświadczenie związane z występami W Hokejowej Lidze Mistrzów.

🏒 Kursy na hokej na lodzie znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kiedy mecze JKH GKS Jastrzębie w Lidze Mistrzów?

Rywalizację w Lidze Mistrzów drużyna z Jastrzębia-Zdroju rozpocznie na początku września od dwóch meczów na własnym lodzie. Z Bolzano i Salzburgiem. Następnie zagra dwa mecze wyjazdowe z tymi samymi rywalami, a na koniec – w październiku – dwukrotnie zmierzy się z Frisk Asker.

  1. kolejka: 3 września: JKH GKS – Bolzano (18.00)
  2. kolejka: 5 września: JKH GKS – Salzburg (17.30)
  3. kolejka: 10 września: Bolzano – JKH GKS (20.30)
  4. kolejka: 12 września: Salzburg – JKH GKS (20.20)
  5. kolejka: 5 października: JKH GKS – Frisk Asker (18.00)
  6. kolejka: 12 października: Frisk Asker – JKH GKS (18.00)
Tags: