Ziółkowski vs. Mańkowski w oktagonie. Kto faworytem w walce o pas KSW?

ziolkowski vs mankowski ksw 66

To będzie nie lada gratka dla wszystkich fanów polskiego MMA. W styczniu, na gali KSW 66 w Szczecinie naprzeciw siebie w oktagonie najlepszej europejskiej organizacji staną dwa polscy wojownicy. Stawka tego pojedynku będzie niemała, bo „Złoty Chłopak” zmierzy się z „Diabłem Tasmańskim” w pojedynku o pas mistrza KSW w kategorii lekkiej. Sprawdź typy na walkę Ziółkowski vs. Mańkowski!

Marian Ziółkowski vs. Borys Mańkowski. Typy bukmacherskie

Marian Ziółkowski wygra walkę.       1,67       Marian Ziółkowski jest aktualnym posiadaczem pasa mistrza KSW w wadze lekkiej.       

Marian Ziółkowski, nazywany pieszczotliwie „Golden Boy”, czyli „Złoty chłopiec”, pas mistrza KSW kategorii lekkiej zdobył w grudniu zeszłego roku, a następnie obronił go w kwietniu br. Borys Mańkowski miał dłuższą przerwę od Konfrontacji Sztuk Walki. Ostatni pojedynek stoczył rok temu, a następnie spróbował swoich sił w Fame MMA.

Stoczył wówczas nietypowy, trwający 15 minut bez przerw, pięściarski pojedynek w rękawicach do MMA z Normanem Parke’m. Odejście od tradycyjnej formuły walki w oktagonie MMA, choć jednorazowe, raczej nie zadziała na korzyść tego zawodnika. Obaj zawodnicy są w podobnym wieku. Ziółkowski liczy sobie 31 lat. Mańkowski jest o rok starszy.

Sprawdź kursy na galę KSW 66 w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na dzień 14.01.2022.


KSW 66: Sprawdź analizę i typy na walkę o pas Narkun vs. Chuzhigaev


Marian Ziółkowski. Kim jest mistrz KSW w kategorii lekkiej?

Marian Ziółkowski swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki rozpoczynał w organizacjach niższej rangi, a do KSW trafił stosunkowo późno. Swego czasu sporo walczył w PLMMA, a także w organizacji FEN i w obu tych federacjach miał okazje walczyć o mistrzowskie pasy. Ale dopiero, gdy trafił do KSW, to pojawiły się przed nim poważne wyzwania.

W najlepszej europejskiej organizacji zadebiutował w 2018 roku. Jego łączny bilans w mieszanych sztukach walki, to 32 stoczone pojedynki. 23 z nich wygrał, w tym 19 przed czasem, jedną walkę zremisował, jedna została uznana za nieodbytą, a także doznał 8 porażek, z czego 3 przed czasem.

Pięć ostatnich walk w MMA

1.12.2018Grzegorz SzulakowskiWygrana przez decyzję
27.04.2019Gracjan SzadzińskiWygrana przez decyzję
29.08.2020Mateusz GamrotPrzegrana przez decyzję
19.12.2020Roman SzymańskiWygrana przez TKO
24.04.2021Maciej KazieczkoWygrana przez poddanie

„Złoty Chłopiec” w debiucie w KSW przegrał z Japończykiem Kleberem Koike Erbstem, ale następnie zwyciężył dwóch rywali i w sierpniu zeszłego roku otrzymał wielką szansę walki o pas mistrza kategorii lekkiej z Mateuszem Gamrotem. Pojedynek ten przegrał, ale zasłużył na słowa uznania. W walce z jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego MMA, a dziś wojownikiem UFC, wytrzymał pełne pięć rund.

Gdy Gamrot zdecydował się na przenosiny do najlepszej organizacji na świecie, Ziółkowski otrzymał kolejną szansę walki o pas. W ładnym stylu, po kopnięciu na wątrobę i zasypaniu rywala gradem ciosów, skończył Romana Szymańskiego. W pierwszej obronie trofeum zmierzył się z Maciejem Kazieczko, którego poddał przez duszenie zza pleców.

Borys Mańkowski. Kim jest pretendent do pasa KSW?

„Diabeł Tasmański”, który przygodę ze sportami walki zaczynał od zapasów, zdecydowanie szybciej od swojego rywala trafił do KSW. W organizacji tej zadebiutował w 2010 roku, a łącznie stoczył w niej już 16 pojedynków. W 2014 roku, po pokonaniu Aslambeka Saidowa, został mistrzem KSW w kategorii półśredniej.

Tytuł dzierżył przez ponad trzy lata. Łączny bilans Borysa Mańkowskiego w MMA, to 31 stoczonych pojedynków. Wygrał 22 z nich, z czego połowę przed czasem. Jedną walkę zremisował, a także poniósł 8 porażek. Śmiało można o nim powiedzieć, że jest legendą organizacji, a w przeszłości walczył z takimi zawodnikami, jak m.in. Mamed Chalidow czy Roberto Soldić.

Pięć ostatnich walk w MMA

23.12.2017Roberto SoldićPrzegrana przez TKO
23.03.2019Norman ParkePrzegrana przed decyzję
9.11.2019Vaso BakoczevićWygrana przez poddanie
11.07.2020Marcin WrzosekWygrana przez decyzję
19.12.2020   Artur SowińskiWygrana przez decyzję

Wygranej walki pięściarskiej z Normanem Parke’m nie zaliczamy do powyższego zestawienia, bo nie był to pojedynek w formule MMA. Wcześniej z tym samym rywalem zmierzył się „Diabeł Tasmański” w oktagonie KSW i walkę przegrał na punkty. Jeszcze wcześniej stracił pas mistrza KSW w kategorii półśredniej, a następnie zdecydował się na powrót do wagi lekkiej.

Natowiast trzy poprzednie pojedynki kończyły się jego zwycięstwami. Mańkowski wygrywał z nie byle jakimi zawodnikami. Udusił Vaso Bakovcevicza, który w swej karierze stoczył ponad 60 walk w MMA, a następnie pokonał dwóch krajowych rywali. Marcina Wrzostka i Artura Sowińskiego, czyli były mistrzów KSW w kategorii piórkowej. Ostatnie dwie walki stoczył na pełnym dystansie 3 rund po 5 minut.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka Ziółkowski vs. Mańkowski?

Gala KSW 66, Sobota, 15 styczna 2022 r., Netto Arena, Szczecin.

Kto faworytem walki Ziółkowski vs. Mańkowski?

Faworytem pojedynku jest Marian Ziółkowski. Kurs na wygraną tego zawodnika w zakładach bukmacherskich STS wynosi 1,67. Stawka na zwycięstwo Borysa Mańkowskiego, to 2,20 (kursy aktualne na dzień 14.01.2022).

Gdzie oglądać walkę Ziółkowski vs. Mańkowski?

Od niedawna prawa transmisyjne do pokazywania gal Konfrontacji Sztuk Walki nabyła platforma Viaplay. Walkę będzie można również oglądać na KSW.TV.