Narkun vs. Chuzhigaev w klatce MMA. Czy Polak obroni pas KSW?

narkun chuzhigaev

Bez wątpienia zestawienie Narkun vs. Chuzhigaev jest jednym z najciekawiej zapowiadających się starć na karcie walk styczniowej gali KSW 66. Stawką pojedynku będzie bowiem mistrzowski pas kategorii półciężkiej, o którego obronę postara się Polak. Walka zapowiada się niezwykle ekscytująco również dlatego, że będzie miało miejsce w Szczecinie, a więc rodzinnym mieście Narkuna.

Narkun vs. Chuzhigaev. Typy bukmacherskie

Tomasz Narkun wygra walkę.1,22Polak jest aktualnym posiadaczem zwycięskiego pasa.
Tomasz Narkun wygra przed czasem.1,55Spośród wszystkich wygranych (18) pojedynków Polaka w karierze, tylko jednego nie udało mu się skończyć przed czasem.
Walka zakończy się przed czasem. 1,25Zarówno Narkun, jak i Chuzhigaev mają w zwyczaju kończyć pojedynki przed czasem. Polak zrobił to aż 17 razy w 18 wygranych walkach, zaś Rosjanin – 10 razy w 15.

Nasz rodak jest zdecydowanym faworytem tej walki, o czym świadczyć może chociażby kurs w zakładach bukmacherskich na jego wygraną. Ponadto Narkun jest obecnie najdłużej panującym mistrzem KSW – dzierży pas mistrzowski nieprzerwanie od 2015 roku. Jako dodatkowy atut Polaka należy uznać z pewnością miejsce wydarzenia, które odbędzie się w jego rodzinnym mieście, Szczecinie.

Co prawda, Szczecinianin przegrał swój ostatni pojedynek w MMA w kwietniu ubiegłego roku, gdy podjął próbę zdobycia mistrzowskiego tytułu KSW w wadze ciężkiej. Wówczas mierzył się z Philipem De Friesem. W swojej nominalnej kategorii wagowej jest jednak od dłuższego czasu poza zasięgiem przeciwników.

Sprawdź kursy na galę KSW 66 w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na dzień 14.01.2022.


Czytaj także:


Tomasz Narkun. Kim jest mistrz KSW w kategorii półciężkiej?

Popularny „Żyrafa” oficjalny debiut w zawodach MMA zaliczył ponad dekadę temu, kiedy to w 2009 roku pokonał Słowaka Daniela Biskupicia. Z KSW związany jest od 2014 roku. Od czasu debiutu w polskiej organizacji do momentu zostania mistrzem potrzebował niespełna półtora roku. Dotychczas z sukcesem udało mu się obronić pas aż pięć razy. Walka z Chuzhigaevem będzie jego szóstą obroną.

W historii polskiego MMA Narkun zasłynął przede wszystkim z odniesienia dwukrotnego zwycięstwa nad legendardnym Mamedem Chalidowem. Reprezentant Berserker’s Team Szczecin w pierwszym pojedynku poddał Chalidowa poprzez duszenie, z kolei w rewanżu wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziowską.

Pięć ostatnich walk w MMA

01.12.2018Mamed ChalidowWygrana przez decyzję
23.03.2019* Philip De FriesPrzegrana przez decyzję
14.09.2019Przemysław MysialaWygrana przez poddanie
14.11.2020Ivan ErslanWygrana przed poddanie
24.04.2021* Philip De Fries Przegrana przez TKO
* Pojedynek stoczony w wadze ciężkiej.

Rozpoczynał swoją przygodę z MMA od czterech wygranych. Pierwszą porażkę w karierze odniósł dopiero w piątej walce. Aktualny bilans stoczonych pojedynków zawodnika wynosi 18 wygranych i 4 porażki. Warto jednak podkreślić, że dwie przegrane odniósł w wyższej kategorii wagowej.

Obecnie Polak jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy organizacji KSW. Jego walki zawsze wzbudzają duże zainteresowanie kibiców mieszanych sztuk walki. Ostatni raz w swojej nominalnej kategorii – do 93 kg – odniósł porażkę w grudniu 2014 roku, a więc ponad 8 lat temu!

Ibragim Chuzhigaev. Kim jest pretendent do tytułu?

Od początku swojej przygody ze światem profesjonalnego MMA zdołał triumfować 15 razy, odnotowując przy tym 5 porażek. Ostatni raz gorycz przegranej odczuł w kwietniu 2017 roku, tak więc możemy mieć pewność, że w sobotę do klatki wejdzie bardzo zmobilizowany.

Chuzhigaev przebojem otrzymał od włodarzy KSW szansę na zdobycie mistrzowskiego pasa kategorii półciężkiej. Starcie z Narkunem będzie dla niego pierwszą walką pod egidą polskiej organizacji MMA. W takich okolicznościach Rosjanin będzie chciał udowodnić za wszelką cenę swoją wartość. Wcześniej związany był między innymi z takimi federacjami jak ACA czy ACB.

Pięć ostatnich walk w MMA

16.02.2018Igor SirvidWygrana przez decyzję
19.05.2018Mike RhodesWygrana przez decyzję
16.02.2019Piotr StrusWygrana przez decyzję
27.09.2019Alex GarciaWygrana przez TKO
17.09.2021Evgeni MyakinkinWygrana przez TKO

Pierwszą swoją profesjonalną walkę stoczył w 2012 roku. Walka z Polakiem będzie dla niego na pewno jednym z największych wyzwań w karierze, jednakże poprzez ostatnie występy reprezentant Rosji dał się poznać jako naprawdę solidny fighter. Na chwilę obecną może pochwalić się trwającą serią 6 zwycięstw z rzędu.

Co więcej, dwie ostatnie potyczki Chuzhigaev wygrywał przez TKO. Słabo znany polskiej publiczności Rosjanin może zatem w oktagonie zaprezentować bardzo solidną dyspozycję, dlatego Narkun bez wątpienia nie może podejść do tego pojedynku lekceważąco.

Kiedy i gdzie odbędzie się walka?

Gala KSW 66, Sobota, 15 styczna 2022 r., Netto Arena, Szczecin

Kto jest faworytem walki?

Zdecydowanym faworytem jest Tomasz Narkun. Kurs na jego zwycięstwo w zakładach bukmacherskich wynosi 1,22 (kurs aktualny na dzień 14.01.2022).

Gdzie obejrzeć walkę?

Viaplay lub KSW TV

Tags: