Gala KSW 66 w Szczecinie. Kogo zobaczymy w oktagonie? Znane nazwiska!

ksw szczecin

Na początku przyszłego roku w szczecińskiej Netto Arenie odbędzie się kolejna, 66 już gala Konfrontacji Sztuk Walki. Pojedynkiem wieczoru okrzyknięto starcie Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim o tytuł mistrza KSW w wadze lekkiej, ale nie będzie to jedyne interesujące wydarzenie tego wieczoru. Do oktagonu wracają bowiem legendy polskiego MMA!

Walka wieczoru: Ziółkowski vs. Mańkowski

Marian Ziółkowski pas mistrza KSW w wadze lekkiej zdobył w grudniu 2020 roku, pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Następnie – w kwietniu tego roku – wygrał przez poddanie z Maciejem Kazieczko i obronił tytuł. Dlatego też wydaje się nieznacznym faworytem pojedynku z Borysem Mańkowskim, którego w oktagonie KSW nie oglądano od ponad roku.

„Diabeł Tasmański” postanowił skorzystać z propozycji organizacji Fame MME i stoczył bardzo nietypowy pojedynek z Normanem Parke’m. Zawodnicy wzięli udział w 15-minutowym pojedynku bokserskim, ale w rękawicach do mieszanych sztuk walki. Mańkowski wygrał przez decyzję, ale następnie postanowił wrócić do KSW. Przypomnijmy, że w przeszłości był mistrzem tej organizacji, ale w kategorii półśredniej. Tytuł stracił w 2017 roku po porażce z Roberto Soldiciem.

Czytaj także: Ziółkowski vs. Mańkowski w oktagonie. Kto faworytem w walce o pas KSW?

Tomasz Narkun będzie bronił pasa mistrza KSW w kategorii półciężkiej!

Wszystko wskazuje na to, że drugą najciekawszą walką na gali KSW 66 będzie starcie o pas mistrza w wadze półciężkiej. Tytułu w tej dywizji bronić będzie Tomasz Narkun, a nazwisko jego przeciwnika nie jest jeszcze znane. Wojownik ze Stargardu Szczecińskiego prym w tej kategorii wagowej KSW wiedzie od 2015 roku i aż pięć razy skutecznie bronił pasa. W międzyczasie dwukrotnie stawał do walki o mistrzostwo w wadze ciężkiej, ale dwa razy uległ Philowi De Friesowi. Ostatnio w kwietniu 2021 roku.

Tym, co w ostatnich latach rozgrzewało do czerwoności kibiców MMA w Polsce były walki Tomasza Narkuna z Mamedem Chalidowym. Oba pojedynki nie toczyły się o pas, ale w umownym limicie wagowym i za każdym razem górą był Narkun. Najpierw poddał rywala duszeniem trójkątnym, a następnie pokonał go dzięki jednogłośnej decyzji sędziów.

Czytaj także: Narkun vs. Chuzhigaev w klatce MMA. Czy Polak obroni pas KSW?

Michał Materla wraca do oktagonu KSW!

Michał Materla, to jedna z legend polskiego MMA i organizacji KSW. Walczy dla niej niemal od samego początku i odnosił wiele sukcesów. Był mistrzem w wadze średniej i mierzył się z innymi legendarnymi zawodnikami, jak m.in. Mamed Chalidow, Tomasz Drwal czy Roberto Soldić, w którym stoczył ostatnią walkę w KSW. Przegrywając w listopadzie zeszłego roku przed czasem.

Co później działo się z zawodnikiem pochodzącym ze Szczecina, który w styczniu walczyć będzie przed własną publicznością? We wrześniu 2021 roku Materla zmierzył się w Sofii z Moise Rimbonem i pokonał Francuza jednogłośnie na punkty. Łącznie w mieszanych sztukach walki zawodnik Berserkers Team stoczył 38 pojedynków. 30 wygrał, z czego 23 przed czasem. Poniósł 8 porażek. Nazwisko jego najbliższego rywala w limicie kategorii średniej nie jest jeszcze znane. Zostanie ogłoszone niebawem.

Kto jeszcze zawalczy na gali KSW 66 w Szczecinie?

Łącznie na najbliższej gali KSW 66 ma dojść do 9 pojedynków. Prócz wymienionych zawodników w oktagonie pojawią się również m.in. Tomasz Romanowski i Rafał Moks. Kolejny ze szczecinian do sportów walki wraca po 6 latach przerwy. Nazwiska pozostałych wojowników powinny zostać ogłoszone niebawem.

Sprawdź kursy na sporty walki w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kiedy i gdzie odbędzie się gala KSW 66?

Sobota, 15 stycznia 2022, ok. godz. 20.00, Netto Arena.

Kto będzie walczyć na gali KSW 66?

Wśród uczestników zbliżającej się gali zobaczymy m.in.: Mariana Ziółkowskiego, Borysa Mańkowskiego, Michała Materlę i Tomasza Narkuna.

Gdzie oglądać galę KSW w Szczecinie?

Bezpośrednią transmisję z gali KSW 66 można będzie obejrzeć na platformie Viaplay, a także na kswmma.tv.